סקירת מניה · NASDAQVRSN

מניית VeriSign Inc (VRSN)

עודכן נובמבר 2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$308.67מחיר סגירה 06/11/2026
שינוי יומי-1.09%לעומת יום המסחר הקודם
יעד ממוצע$34813% מעל מחיר הסגירהאנליסטים8נתנו מחיר יעד
מה קרה היום · 3 בנובמבר 2026

מניית VeriSign, Inc. עומדת על 308.40 דולר. מול הסגירה הקודמת של 307.21 דולר זו עלייה של 1.19 דולר, 0.39%. טווח המסחר היום נע בין 305.68 ל-311.91 דולר.

מניית VeriSign Inc נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $313.88, ותשואת הדיבידנד שלה עמדה על 1.07%. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 8 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.

דעת האנליסטים

מה האנליסטים אומרים

8 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 348 דולר, 13% מעל מחיר הסגירה.

8 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub

טווח היעדים

מ-8 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום

יעד נמוך$275.56-11% פער מהמחיר
יעד ממוצע$348.03+13% פער מהמחיר
יעד גבוה$399.00+29% פער מהמחיר

התפלגות הדירוגים

12 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026

  • קנייה חזקה5
  • קנייה3
  • החזקה3
  • מכירה1
  • מכירה חזקה0

איך קוראים את זה

מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.

דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • ✓ מרווח גולמי 110%
  • ✓ 67% מהאנליסטים בעד

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת VeriSign מנהלת את התשתית הדיגיטלית שמאפשרת לכתובות אינטרנט מסוימות לפעול. בפועל, החברה אחראית על רישום וניהול של שמות-מתחם (כתובות אתרים) המסתיימים בסיומות כמו ‎.com ו-‎.net. כשאדם או עסק רוצים להקים אתר עם כתובת כזו, המערכות של החברה הן שמוודאות שהכתובת ייחודית ומפנות את הגולשים לשרת הנכון. זהו שירות תשתיתי בתחום התוכנה, שעובד ברקע מאחורי חלק גדול מהאינטרנט.

    מודל-ההכנסה (מאיפה מגיע הכסף) של VeriSign מבוסס על תשלום עבור כל שם-מתחם רשום, בדרך-כלל כמנוי שנתי שמתחדש. מכיוון שבעלי אתרים נוטים לחדש את הכתובות שלהם שנה אחר שנה, חלק ניכר מההכנסה הוא חוזר ולא חד-פעמי. בברבעון 2 של 2026 (מול רבעון 2 של 2025) רשמה החברה הכנסות של $434.6 מיליון, שינוי של +6.0%, ורווח נקי של $216.5 מיליון, שינוי של +4.4%.

    מבחינת סדר-גודל, הנתונים מראים הכנסות שנתיות שעלו מ-$1.56 מיליארד ל-$1.66 מיליארד, שינוי של +6.4%. שווי-השוק של החברה עומד על כ-$28 מיליארד, ומכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) הוא 33.4. מחיר הסגירה האחרון היה $313.88, שינוי יומי של +1.8%, נכון ל-03/11/2026. המספרים נועדו להקשר בלבד ואינם מהווים המלצה.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    ניטרלי33.4מכפיל רווח

    מכפיל רווח 33.4 לחברת תשתית תוכנה

    שווי השוק של $28.37 מיליארד מחולק ברווח נקי של 4 הרבעונים האחרונים ($850.0 מיליון) מניב P/E של 33.4. בענף תשתיות תוכנה, מכפיל כזה משקף ציפיות לצמיחה יציבה ומבנה הכנסות חוזר.

    נתון: P/E 33.4, שווי שוק $28.37 מיליארד, רווח נקי 4 רבעונים $850 מיליון, מרווח תפעולי 67.7%

    ←

    מה זה אומר עליך: VeriSign מפעילה תשתית רישום דומיינים קריטית עם מרווח תפעולי גבוה (67.7% ב-2025), מה שמצדיק P/E גבוה יותר מאשר אצל חברות תוכנה עם הכנסות חד-פעמיות. המכפיל יעלה אם קצב צמיחת הרווח (4.4% ברבעון 2/2026) לא יידבק לצמיחת ההכנסות (6.0%), ויירד אם השוק יעריך את הבסיס החוזר של ההכנסות כיציב יותר.

    חיובי+6.4%גידול הכנסות שנתי

    צמיחה של 6.4% בהכנסות מ-2024 ל-2025

    ההכנסות עלו מ-$1.56 מיליארד ב-2024 ל-$1.66 מיליארד ב-2025. ברבעון 2/2026 הצמיחה המשיכה בקצב של 6.0% (הכנסות $434.6 מיליון), מה שמראה המשכיות בביקוש לשירותי התשתית הדיגיטלית של החברה.

    נתון: הכנסות 2024 $1.56 מיליארד → 2025 $1.66 מיליארד (+6.4%); רבעון 2/2026 הכנסות $434.6 מיליון (+6.0%)

    ←

    מה זה אומר עליך: בתחום תשתיות תוכנה, צמיחה של 6% משקפת בדרך כלל הרחבת בסיס הלקוחות או העלאת מחירים לשירותי ליבה. ל-VeriSign הצמיחה נובעת מהגידול ברישומי דומיינים .com ו-.net. שיפור בקצב יתרחש אם חברות יוסיפו דומיינים חדשים או אם התעריפים יעודכנו, ויאט אם שוק הדומיינים יגיע לרוויה.

    חיובי67.7%מרווח תפעולי

    מרווח תפעולי גבוה של 67.7% נשמר לאורך 3 שנים

    מרווח התפעול (Operating Margin) נע בטווח צר בין 67.0% ל-67.9% מ-2023 עד 2025, ועומד על 67.7% ב-2025. זהו רמת רווחיות יוצאת דופן בענף תשתיות תוכנה, שמעידה על עלויות קבועות נמוכות ויכולת תמחור גבוהה.

    נתון: Operating Margin: 67.0% (2023), 67.9% (2024), 67.7% (2025); רווח תפעולי $1 מיליארד בכל שנה

    ←

    מה זה אומר עליך: מרווח תפעולי של כמעט 68% נובע ממודל העסק המונופוליסטי למעשה של VeriSign בניהול דומיין .com, שמצריך השקעות הון מינימליות לאחר בניית התשתית. המרווח יירד אם עלויות תחזוקת המערכת יעלו מהר יותר מאשר ההכנסות, או יישאר גבוה כל עוד אין תחרות משמעותית ברישום דומיינים מובילים.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    ↑ מה תומך במניה
    • צמיחה בהכנסות הנתונים מראים עלייה של 6.4% בהכנסות השנתיות ($1.56 מיליארד → $1.66 מיליארד).
    • צמיחה ברבעון האחרון ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $434.6 מיליון, עלייה של 6.0%, והרווח הנקי $216.5 מיליון, עלייה של 4.4%.
    • רווחיות תפעולית הרווח התפעולי עלה ב-5.9% ($1058.2 מיליון → $1121 מיליון), נתון שמשקף את מודל התשתית התוכנתית (Software – Infrastructure) של החברה המנהלת רישום שמות-מתחם.
    • המלצות אנליסטים הנתונים מראים 8 המלצות קנייה, עם פיזור של Strong Buy=5, Buy=3, Hold=3, Sell=1, Strong Sell=0, ופער מול יעד-האנליסטים של 10.9% (יעד $348.03).
    ↓ הטיעון נגד
    • מכפיל רווח גבוה מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 33.4, לפי שווי שוק $28.37 מיליארד חלקי רווח נקי של 4 הרבעונים האחרונים $850.0 מיליון.
    • המלצות לא חד-משמעיות לצד המלצות הקנייה, הנתונים מראים גם 3 המלצות Hold והמלצת Sell אחת.
    • פער מול היעד מוגבל הפער מול יעד-האנליסטים עומד על 10.9% בלבד (מחיר סגירה $313.88 נכון ל-03/11/2026 מול יעד $348.03).
    • קצב צמיחה מתון הנתונים מראים צמיחת הכנסות שנתית של 6.4%, קצב מתון יחסית לחברת תשתית תוכנה הנסחרת במכפיל רווח של 33.4.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    המספרים

    נתונים פיננסיים

    דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
    הכנסות$1,493$1,557$1,657$435+6.0%
    רווח נקי$818$786$826$217+4.4%
    רווח גולמי$1,296$1,366$1,460$385+6.6%
    רווח תפעולי$1,001$1,058$1,121$296+5.6%
    שיעור רווח גולמי86.8%87.7%88.2%88.5%+0.5 נק'
    שיעור רווח תפעולי67.0%67.9%67.7%68.2%-0.3 נק'
    שיעור רווח נקי54.8%50.4%49.8%49.8%-0.8 נק'

    שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.

    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הדוח השנתי של חברת VeriSign Inc (VRSN) — חברת תוכנה-תשתית שמנהלת רישום ושירותי שמות-מתחם באינטרנט — הראה עלייה בהכנסות של 6.4%, מ-$1.56 מיליארד ל-$1.66 מיליארד, כאשר הרווח התפעולי עלה ב-5.9% ל-$1.12 מיליארד.

    ברבעון האחרון שדווח (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות הסתכמו ב-$434.6 מיליון (עלייה של 6.0%) והרווח הנקי הגיע ל-$216.5 מיליון (עלייה של 4.4%). הנתונים מראים צמיחה גם בשורת ההכנסות וגם בשורת הרווח.

    מחיר הסגירה האחרון עמד על $313.88 (שינוי יומי של +1.8%), נכון ל-03/11/2026, ומכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי החברה לרווח השנתי שלה) עומד על 33.4.

    הנתונים של VeriSign Inc (חברת תוכנת תשתית, המפעילה את תשתית רישום שמות המתחם באינטרנט) ברבעון 2 · 2026 מראים הכנסות של 434.6 מיליון דולר, עלייה של 6.0% לעומת רבעון 2 · 2025, ורווח נקי של 216.5 מיליון דולר, עלייה של 4.4% באותה השוואה. מחיר הסגירה עמד על 313.88 דולר (שינוי יומי 1.8%) נכון ל-03/11/2026, ומכפיל הרווח (P/E, יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) הוא 33.4.

    הדוח האחרון של VeriSign Inc פורסם ב-22/10/2026.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    דיווחים ל-SEC

    מה החברה דיווחה לאחרונה

    הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.

    תאריךסוג הדיווחמה דווחהמסמך המקורי
    27.08.2026הודעה אחרת8-Kוריסיין הודיעה ב-27 באוגוסט 2026 על העלאת המחיר הסיטונאי לשמות דומיין .net חדשים ומחודשים מ-10.91 דולר ל-12.00 דולר.המחיר החדש ייכנס לתוקף ב-1 במרץ 2027, בהתאם להסכם של וריסיין עם ארגון ICANN.ב-SEC
    23.07.2026דיבידנד או קנייה חוזרת8-Kב-23 ביולי 2026 אישר דירקטוריון VeriSign רכישה חוזרת של מניות בסכום של 884.2 מיליון דולר.בתוספת 615.8 מיליון דולר שנותרו מההרשאה הקודמת, ההרשאה הכוללת עומדת על עד 1.50 מיליארד דולר, ללא תאריך תפוגה.ב-SEC
    26.06.2026גיוס כסף או חוב8-KVeriSign השלימה הנפקה של אגרות חוב בכירות בהיקף 550 מיליון דולר בריבית 5.100% ופירעון ב-15 ביולי 2031.התשלום הראשון הוא ב-15 בינואר 2027, והחברה רשאית לפדות את האגרות מוקדם בפרמיית make-whole לפני 15 ביוני 2031.ב-SEC
    26.06.2026גיוס כסף או חוב8-Kווריסיין דיווחה על הסכם חיתום מ-18 ביוני 2026 להנפקת אג"ח בכירות בהיקף 550 מיליון דולר בריבית 5.100% לפירעון ב-2031.החברה צופה תקבולים נטו של כ-545 מיליון דולר, שאותם בכוונתה להשתמש יחד עם מזומנים בקופה לפדיון 550 מיליון דולר אג"ח 4.750% לפירעון 2027.ב-SEC
    25.11.2025מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-Kד"ר טימותי טומלינסון, בן 75, הגיש ב-21 בנובמבר 2025 מכתב התפטרות לדירקטוריון ורייסיין בנימוקי סיבות אישיות הקשורות למשפחתו ולעיסוקיו העסקיים.החברה מסרה כי התפטרותו לא נבעה מחלוקת עם החברה, והדירקטוריון צפוי למנות דירקטור עצמאי מוביל ולהקטין את מספר חברי הדירקטוריון.ב-SEC

    מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.

    סיכום

    סיכום

    VeriSign Inc (VRSN) היא חברת טכנולוגיה המתמחה בתשתיות תוכנה, בעיקר בניהול קובץ המלונות (registry) של תחומי אינטרנט מסוג .com ו-.net ברחבי העולם.

    בשנה הכספית 2025, הכנסות החברה עלו ב-6.4% לעומת 2024, מ-1.56 מיליארד ל-1.66 מיליארד דולר. ברבעון השני של 2026 (הנתונים האחרונים), הכנסות הסתכמו ב-434.6 מיליון דולר (+6.0% שנתי), עם רווח נקי של 216.5 מיליון דולר (+4.4% שנתי).

    נכון ל-03/11/2026, מחיר המניה עמד על 313.88 דולר. קונצנזוס של 8 אנליסטים קבע מטרת מחיר של 348.03 דולר, המשקף פער של 10.9% מול המחיר הנוכחי. חמישה אנליסטים המליצו על קנייה חזקה, שלושה על קנייה, ואנליסט אחד בלבד על מכירה.

    מכפיל הרווח (P/E) של VRSN עומד על 33.4, מה שמעיד על שווי שוק של 28.37 מיליארד דולר ביחס לרווח נקי של 850 מיליון דולר בארבעת הרבעונים האחרונים. תשתיות תוכנה בעלות אופי יציב מאופיינות בהכנסות חוזרות ודורשות בדיקת שווי ערך בהשוואה למתחרות בסקטור.

    שכר המנכ״ל · SEC

    כמה קיבל המנכ״ל, ומה קיבלו בעלי המניות

    רוב החברות הציבוריות בארה״ב חייבות לפרסם השוואה בין השכר שקיבל המנכ״ל לבין התשואה שקיבלו בעלי המניות. המספרים כאן לקוחים מהדוח השנתי של החברה לרשות ניירות הערך האמריקאית.

    השכר והתשואה לפי שנה שכר במיליוני דולרים · תשואה = שווי 100$ שהושקעו בתחילת התקופה

    שנהשכר מדווחשכר בפועלתשואת המניהקבוצת השוואה
    202110.113.3117.0135.0
    202211.36.695.097.0
    202312.210.295.0152.0
    202414.111.896.0208.0
    202515.524.2113.0258.0
    שכר בפועל של המנכ״ל (מיליון $)
    13.320216.6202210.2202311.8202424.22025
    תשואת בעלי המניות (שווי 100$)
    תשואת החברהקבוצת ההשוואה
    20212022202320242025

    ב-2025 דווח שכר בפועל של 24.2 מיליון דולר. 100 דולר שהושקעו במניה בתחילת התקופה היו שווים 113.0 דולר, לעומת 258.0 דולר בקבוצת ההשוואה שהחברה הגדירה.

    שכר בפועל — השווי שהחברה מייחסת לשכר המנכ״ל באותה שנה, לפי שווי המניות והמענקים שהבשילו. הוא יכול לצאת שלילי כששווי המניות ירד.

    תשואה מצטברת — שווי 100 דולר שהושקעו במניית החברה (או בקבוצת ההשוואה) בפתח התקופה, כפי שהחברה מחשבת בדוח שלה.

    המקור: DEF 14A שהחברה הגישה ל-SEC ב-2026-04-10 · הדוח המקורי ב-SEC · מידע לימודי, לא המלצה.

    שאלות נפוצות

    שאלות נפוצות

    באיזו בורסה נסחרת מניית VeriSign Inc?

    מניית VeriSign Inc (VRSN) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.

    מה תשואת הדיבידנד של VeriSign Inc?

    תשואת הדיבידנד עומדת על 1.07%. כלומר: על כל 100 דולר שמושקעים במניה חולקו בשנה האחרונה כ-1.07 דולר דיבידנד. התשואה משתנה גם כשהמחיר זז וגם כשגובה החלוקה משתנה.

    איך קוראים את הנתונים בעמוד הזה?

    מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.

    כמה אנליסטים עוקבים אחרי מניית VeriSign?

    8 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 12 דירוגים בנובמבר 2026.

    מה מחיר היעד הממוצע של VeriSign?

    348 דולר, 13% מעל מחיר הסגירה של 308.67 דולר. היעדים נעים בין 275.56 ל-399.00 דולר.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.