פיננסים אישיים

אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי — יוני 2026

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.63% והתשואה מתחילת השנה 5.07%, מול חציון של 4.03% בקטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.63%

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.63% והתשואה מתחילת השנה 5.07%, מול חציון של 4.03% בקטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה באלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי · נכסי המסלול 4.2 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול מעט מעל החציון בקטגוריה, ומתחילת השנה הוא מקדים את חציון קופות הגמל להשקעה. בטווח של שלוש שנים התשואה 39.4%, אבל בחמש שנים היא נמוכה יותר — 33.4%.

דמי ניהול

0.63%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.07%

יוני 2026

נכסי המסלול

4.2

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי5.07%חציון קופות הגמל להשקעה4.03%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול מציג 5.07% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.03% בקופות הגמל להשקעה.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.44%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.44% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-1.13 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש׳׳ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.63% מסתכמים ב-37,800 ש׳׳ח. זה הכסף שיוצא מהחיסכון עצמו — לא מהכיס בכל חודש, אלא מהיתרה שצוברת ריבית. אם אתם משווים בין מסלולים, שווה להסתכל גם על התשואה לחמש שנים (33.4%) ולא רק על השנה הנוכחית.

מה מספרים המספרים

המסלול גובה 0.63% דמי ניהול מהצבירה ו-0% מההפקדה. החציון בקטגוריית קופות הגמל להשקעה עומד על 0.61% (מתוך 139 מסלולים), כך שאלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי גובה מעט מעל החציון.

מתחילת 2026 התשואה 5.07%, לעומת חציון של 4.03% בקטגוריה. התשואה החודשית האחרונה 0.02%, ונכסי המסלול 4.2 מיליארד ש׳׳ח.

טווח קצר מול טווח ארוך

בשלוש שנים המסלול הניב 39.4%, ובחמש שנים 33.4%. זה מלמד שהחמש שנים כוללות תקופה חלשה יותר עבור המסלול, והשיפור הגיע בעיקר בשלוש השנים האחרונות.

כשמסתכלים על מסלול פנסיוני, שווה לבחון את שתי התקופות יחד — כי טווח קצר מושפע מאוד מתנאי השוק ברגע נתון.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.63%
דמי ניהול מההפקדה 0%
תשואה חודשית 0.02%
תשואה מתחילת השנה 5.07%
תשואה שלוש שנים 39.4%
תשואה חמש שנים 33.4%
נכסי המסלול 4.2 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 22.53% 23.18% 0.65%
אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 18.71% 19.31% 0.6%
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר 14.76% 15.35% 0.59%
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 14.74% 15.39% 0.65%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות 14.21% 14.77% 0.56%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי — המסלול שבעמוד הזה 4.44% 5.07% 0.63%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל להשקעה, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

על צבירה של 300,000 ש׳׳ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.63% מסתכמים ב-37,800 ש׳׳ח, כלומר כ-1,890 ש׳׳ח בשנה בממוצע.

איך המסלול משתווה לחציון הקטגוריה?

דמי הניהול (0.63%) מעט מעל חציון של 0.61%, והתשואה מתחילת השנה (5.07%) גבוהה מחציון של 4.03%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת לכולם. שווה להשוות את דמי הניהול (0.63%) לחציון (0.61%), לבדוק את התשואה בשלוש שנים (39.4%) ובחמש שנים (33.4%), ולשקול את זה מול המסלול שבו אתם נמצאים היום ומול רמת הסיכון שמתאימה לכם.

איך חושב המספר

הנתונים מגיעים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נשלפו ב-2026-08-05 ומתייחסים ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 139 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה; חציון התשואה מתחילת השנה חושב על 146 מסלולים. עלות דמי-הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש׳׳ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05