המסלול גובה דמי ניהול גבוהים במעט מהחציון בקטגוריה. השאלה המעניינת היא אם התשואה מצדיקה את הפער.
דמי ניהול
0.64%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
3.5%
יוני 2026
נכסי המסלול
638
מיליון ש"ח
2.86%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.86% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-0.45 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול של 0.64% מסתכמים ב-38,400 ש'ח. זהו הכסף שיוצא מהחיסכון שלך רק על ניהול המסלול, ללא קשר לתשואה שהמסלול ישיג בפועל. הפער מהחציון נראה קטן, אבל הוא מצטבר לאורך שנים.
מה מיוחד במסלול הזה
המסלול משלב אשראי ואיגרות חוב עם חשיפה של עד 25% למניות. זו קטגוריית ביניים, בין המסלולים הסולידיים לבין המנייתיים.
נכסי המסלול עומדים על 638 מיליון ש'ח, סכום שמעיד על מסלול פעיל אך לא מהגדולים בקטגוריה.
דמי ניהול מול תשואה
דמי הניהול, 0.64%, גבוהים במעט מהחציון של 0.61% בקטגוריית קופות הגמל להשקעה (139 מסלולים).
בתשואה מתחילת השנה המסלול מפגר אחר החציון, אך בתשואה לשלוש שנים הוא מציג 24.5% ולחמש שנים 24.1%. השורה התחתונה מבחינת value-for-money דורשת השוואה לאורך זמן, לא רק לרגע נתון.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.64% |
| דמי ניהול מההפקדה | 0% |
| תשואה חודשית | 0.56% |
| תשואה מתחילת השנה | 3.5% |
| תשואה שלוש שנים | 24.5% |
| תשואה חמש שנים | 24.1% |
| נכסי המסלול | 638 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 22.53% | 23.18% | 0.65% |
| אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 18.71% | 19.31% | 0.6% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר | 14.76% | 15.35% | 0.59% |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 14.74% | 15.39% | 0.65% |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | 14.21% | 14.77% | 0.56% |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) — המסלול שבעמוד הזה | 2.86% | 3.5% | 0.64% |
שאלות ותשובות
האם דמי הניהול כאן גבוהים?
דמי הניהול עומדים על 0.64% מהצבירה, מעל חציון של 0.61% בקטגוריית קופות הגמל להשקעה (139 מסלולים ביוני 2026).
איך התשואות ביחס לענף?
מתחילת 2026 המסלול הניב 3.5% לעומת חציון של 4.03%. לשלוש שנים המסלול הציג 24.5% ולחמש שנים 24.1%.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה גורפת. שווה להשוות דמי ניהול, תשואות לאורך 3 ו-5 שנים, ואת רמת הסיכון (עד 25% מניות) מול מסלולים אחרים באותה קטגוריה, ולבדוק אם התמהיל מתאים לאופק החיסכון שלך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול וחציון התשואה מתחילת השנה חושבו על פני מסלולי קופות הגמל להשקעה (139 ו-146 מסלולים בהתאמה). עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.64% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05