פיננסים אישיים

הראל גמל משולב סחיר: 0.51% דמי ניהול

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.51% מהצבירה, זהה בדיוק לחציון של 239 קרנות באותה קטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.51%

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.51% מהצבירה, זהה בדיוק לחציון של 239 קרנות באותה קטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה בהראל גמל- משולב סחיר · נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

הקרן גובה בדיוק כמו החציון בענף, אבל התשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון. שלוש שנים אחורה מציגות תמונה של 16.3%, מספר שמאפשר בדיקה לאורך זמן.

דמי ניהול

0.51%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.95%

יוני 2026

נכסי המסלול

0.1

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

הראל גמל- משולב סחיר4.95%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הקרן ב-4.95% לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.44%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.44% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-0.06 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש׳׳ח במשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.51% מסתכמים ב-30,600 ש׳׳ח לאורך התקופה. זה בערך 1,530 ש׳׳ח בשנה שיוצאים מהחיסכון בגלל דמי הניהול. מכיוון שהמחיר זהה לחציון, ההבדל בין הקרן לקרנות מתחרות יגיע מהתשואה ולא מהעלות.

מה מספרים המספרים

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.51%, זהה בדיוק לחציון של 239 קרנות באותה קטגוריה. דמי הניהול מההפקדה נמוכים ועומדים על 0.01%.

תשואה מתחילת השנה עומדת על 4.95%, קצת מתחת לחציון של 5.01% ב-238 קרנות. התשואה החודשית עומדת על 5.93%, והתשואה המצטברת לשלוש שנים על 16.3%.

גודל הקרן והקשר לסחירות

נכסי המסלול עומדים על 0.1 מיליארד ש׳׳ח, קרן קטנה יחסית בקטגוריה שלה. המסלול מוגדר כסחיר, כלומר בנוי מנכסים סחירים.

המחיר של הסחירות הזאת מגולם בדמי הניהול, ואלה כאמור זהים לחציון בענף. הפער בתשואה מתחילת השנה קטן, ולכן שלוש השנים האחרונות עם 16.3% מספקות בסיס רחב יותר להשוואה.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.51%
דמי ניהול מההפקדה 0.01%
תשואה חודשית 5.93%
תשואה מתחילת השנה 4.95%
תשואה שלוש שנים 16.3%
נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
הראל גמל- משולב סחיר — המסלול שבעמוד הזה 4.44% 4.95% 0.51%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה דמי ניהול גובה הקרן?

0.51% מהצבירה ועוד 0.01% מההפקדה. שיעור זהה לחציון של 239 קרנות באותה קטגוריה.

איך התשואה מתחילת השנה מול הענף?

הקרן הניבה 4.95% מתחילת 2026, לעומת חציון של 5.01% ב-238 קרנות בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026. החציון חושב על פני 239 קרנות בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש׳׳ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05