פיננסים אישיים

הראל גמל קיימות: 5.69% מתחילת השנה

הראל גמל קיימות רשמה 5.69% תשואה מתחילת 2026, מול חציון קטגוריה של 5.01%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.55%

הראל גמל קיימות רשמה 5.69% תשואה מתחילת 2026, מול חציון קטגוריה של 5.01%.

דמי הניהול מהצבירה בהראל גמל קיימות · נכסי המסלול 8 מיליון ש"ח

מסלול הגמל של הראל מציג פתיחת שנה חזקה יותר מרוב הקופות בקטגוריה. במקביל, דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.55%, מעל חציון של 0.51%.

דמי ניהול

0.55%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.69%

יוני 2026

נכסי המסלול

8

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת 2026: הראל גמל קיימות מול החציון

הראל גמל קיימות5.69%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 5.69% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.14%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.14% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-0.64 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.55% מתורגמים לעלות של 1,650 ש'ח בשנה, וכ-33,000 ש'ח על פני 20 שנה בהנחת צבירה קבועה. התשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון בקטגוריה, אבל מדובר בתקופה של פחות משנה — ואין עדיין נתוני תשואה ל-3 ו-5 שנים במסלול הזה.

מה מיוחד במסלול הזה

הראל גמל קיימות הוא מסלול בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. נכסי המסלול עומדים על 8 מיליון ש'ח, כלומר מדובר במסלול צעיר עם היקף נכסים קטן.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.55%, ודמי הניהול מההפקדה הם 0.45%. חציון דמי הניהול בקטגוריה, על פי 239 מסלולים, הוא 0.51%.

תשואה מול הקטגוריה

מתחילת 2026 המסלול הניב 5.69%, בעוד החציון בקטגוריה (238 מסלולים) עומד על 5.01%. בחודש יוני 2026 עצמו נרשמה תשואה שלילית של 0.27%-.

היעדר נתוני תשואה ל-3 ו-5 שנים מקשה להעריך את הביצועים לאורך זמן. הנתון הזמין הוא בעיקר מתחילת השנה הנוכחית.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.55%
דמי ניהול מההפקדה 0.45%
תשואה חודשית -0.27%
תשואה מתחילת השנה 5.69%
נכסי המסלול 8 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
הראל גמל קיימות — המסלול שבעמוד הזה 5.14% 5.69% 0.55%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה גובה המסלול בדמי ניהול?

0.55% מהצבירה ו-0.45% מההפקדה. חציון דמי הניהול בקטגוריה הוא 0.51%.

מה התשואה של המסלול השנה?

5.69% מתחילת 2026, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים מגיעים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על בסיס 239 מסלולים בקטגוריה, וחציון התשואה מתחילת השנה על בסיס 238 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05