פיננסים אישיים

הראל השתלמות אשראי ואג"ח — דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.6% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.6%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.6% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

דמי הניהול מהצבירה בהראל השתלמות אשראי ואג"ח · נכסי המסלול 375 מיליון ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון בקטגוריה. במקביל, התשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון של קרנות ההשתלמות.

דמי ניהול

0.6%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.79%

יוני 2026

נכסי המסלול

375

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול החציון

הראל השתלמות אשראי ואג"ח2.79%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.79% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

2.19%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.19% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.69 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.6% בשנה מסתכמים ב-1,800 ש"ח בשנה. לאורך 20 שנה בהנחת צבירה קבועה מדובר ב-36,000 ש"ח שיורדים מהחיסכון רק בגין דמי הניהול. זה הבסיס להשוואה מול מסלולים אחרים באותה קטגוריה.

מה בתוך המספרים

המסלול של הראל השתלמות אשראי ואג"ח מנהל 375 מיליון ש"ח, גובה 0.6% דמי ניהול מהצבירה, והניב 0.36% בחודש האחרון.

בטווח הקצר, מתחילת השנה, התשואה עומדת על 2.79%. חציון קרנות ההשתלמות באותה תקופה עומד על 4.39% (מדגם של 231 קרנות).

טווחים ארוכים יותר

בשלוש שנים המסלול הניב 16.9%, ובחמש שנים 14.7%. אלה מספרים מצטברים, לא שנתיים.

דמי הניהול הם הרכיב היחיד שידוע מראש. התשואה משתנה בין תקופות ותלויה בהרכב הנכסים במסלול.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.6%
תשואה חודשית 0.36%
תשואה מתחילת השנה 2.79%
תשואה שלוש שנים 16.9%
תשואה חמש שנים 14.7%
נכסי המסלול 375 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הראל השתלמות אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה 2.19% 2.79% 0.6%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה גבוהים דמי הניהול ביחס לחציון?

דמי הניהול במסלול הם 0.6% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקטגוריית קרנות ההשתלמות (מדגם של 223 קרנות).

מה התשואה בטווחים הארוכים?

בשלוש שנים המסלול הניב 16.9%, ובחמש שנים 14.7%. אלה נתונים מצטברים לתקופה, לא תשואה שנתית ממוצעת.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה גורפת. שווה לבדוק את דמי הניהול (0.6%) מול מסלולים דומים באותה קטגוריה, להשוות תשואות בטווחי זמן זהים (חודש, מתחילת השנה, שלוש וחמש שנים), ולוודא שרמת הסיכון של מסלול אשראי ואג"ח מתאימה לאופק החיסכון שלך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il) לתקופה של יוני 2026. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.6% בשנה, ומסתכמת ב-36,000 ש"ח. חציוני הקטגוריה חושבו על מדגם של 223 קרנות לדמי ניהול ו-231 קרנות לתשואה מתחילת השנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05