פיננסים אישיים

הראל גמל מסלול מניות: 12.24% מתחילת 2026

12.24% תשואה מתחילת השנה במסלול, מול חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.5%

12.24% תשואה מתחילת השנה במסלול, מול חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.

דמי הניהול מהצבירה בהראל גמל מסלול מניות · נכסי המסלול 2.7 מיליארד ש"ח

המסלול של הראל מציג פער ניכר מעל חציון הקטגוריה מתחילת השנה. בחודש יוני נרשמה תשואה שלילית של 2.27%, תזכורת שמסלול מנייתי נע חזק לשני הכיוונים.

דמי ניהול

0.5%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

12.24%

יוני 2026

נכסי המסלול

2.7

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

הראל גמל מסלול מניות12.24%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול של הראל עם 12.24% מול חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

11.74%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 11.74% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-7.24 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

מסלול מניות הוא תנודתי מטבעו: אותו מסלול שהניב 12.24% מתחילת השנה איבד 2.27% בחודש יוני בלבד. על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.5% מהצבירה מסתכמים בכ-30,000 ש"ח עלות מצטברת. הפער מול החציון (5.01%) הוא תוצאה של תקופה ספציפית ולא הבטחה להמשך.

מה יש במספרים

המסלול מנהל 2.7 מיליארד ש"ח, עם דמי ניהול של 0.5% מהצבירה ו-0.02% מההפקדה. דמי הניהול כמעט זהים לחציון השוק שעומד על 0.51% (מתוך 239 מסלולים בקטגוריה).

התשואה מתחילת השנה עומדת על 12.24%, לעומת חציון 5.01% בקטגוריה. בטווחים ארוכים יותר נרשמו 78.7% בשלוש שנים ו-81.3% בחמש שנים.

למה יוני חשוב

חודש יוני 2026 הסתיים עם תשואה חודשית של 2.27%- במסלול. זה לא מבטל את התשואה מתחילת השנה, אבל מזכיר שמסלול מנייתי יכול לרדת בחדות בחודש בודד.

הפער בין תשואה שנתית לתשואה חודשית ממחיש למה מסלולי מניות נמדדים בטווח ארוך ולא לפי חודש בודד.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.5%
דמי ניהול מההפקדה 0.02%
תשואה חודשית -2.27%
תשואה מתחילת השנה 12.24%
תשואה שלוש שנים 78.7%
תשואה חמש שנים 81.3%
נכסי המסלול 2.7 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
הראל גמל מסלול מניות — המסלול שבעמוד הזה 11.74% 12.24% 0.5%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

האם דמי הניהול במסלול גבוהים משאר השוק?

לא. דמי הניהול עומדים על 0.5% מהצבירה, בעוד חציון הקטגוריה הוא 0.51% מתוך 239 מסלולים.

מה משמעות התשואה השלילית של 2.27% ביוני?

זו תשואה חודשית של חודש בודד. במסלול מנייתי חודשים שליליים הם חלק מהתנודתיות, גם כשהתשואה מתחילת השנה חיובית (12.24%).

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נשלפו ב-2026-08-05, ומתייחסים לתקופה שעד יוני 2026. חציון הקטגוריה חושב על פני 238 מסלולים בקופות הגמל לתגמולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05