0.56%
דמי הניהול מהצבירה בהראל גמל מסלול לגילאי 50 ומטה עומדים על 0.56%, מול חציון של 0.51% בקטגוריה.
המסלול מיועד לחוסכים צעירים יחסית ומנהל 2.8 מיליארד ש"ח. מתחילת השנה הוא הניב 8.12%, בזמן שחציון קופות הגמל לתגמולים עומד על 5.01%.
דמי ניהול
0.56%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
8.12%
יוני 2026
נכסי המסלול
2.8
מיליארד ש"ח
7.56%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 7.56% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-3.06 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.56% בשנה מסתכמים ב-1,680 ש"ח בשנה ובכ-33,600 ש"ח לאורך 20 שנה. הפער מהחציון בדמי הניהול הוא 0.56% מול 0.51%, והפער בתשואה מתחילת השנה הוא 8.12% מול 5.01%. תשואה של שנה אחת לא מעידה על העתיד, ולכן חשוב להסתכל גם על 45.8% בשלוש שנים ו-50.5% בחמש שנים.
מה יש במסלול הזה
המסלול של הראל לגילאי 50 ומטה שייך לקטגוריית קופות הגמל לתגמולים ומנהל נכסים בהיקף של 2.8 מיליארד ש"ח. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.56% ודמי הניהול מההפקדה על 0.27%.
החציון בקטגוריה עומד על 0.51% דמי ניהול מהצבירה, מתוך 239 מסלולים שנמדדו. כלומר המסלול הזה יקר מעט מהחציון.
איך נראית התשואה לאורך זמן
מתחילת השנה המסלול הניב 8.12%, בעוד החציון בקטגוריה עומד על 5.01% (מתוך 238 מסלולים). בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.72%-.
בטווחים ארוכים יותר, התשואה המצטברת עומדת על 45.8% בשלוש שנים ועל 50.5% בחמש שנים. מספרים אלה מתייחסים לעבר ואינם מבטיחים את העתיד.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.56% |
| דמי ניהול מההפקדה | 0.27% |
| תשואה חודשית | -0.72% |
| תשואה מתחילת השנה | 8.12% |
| תשואה שלוש שנים | 45.8% |
| תשואה חמש שנים | 50.5% |
| נכסי המסלול | 2.8 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות | 27.5% | 28.06% | 0.56% |
| אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות | 19.22% | 19.81% | 0.59% |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | 14.77% | 15.37% | 0.6% |
| אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש | 14.44% | 14.73% | 0.29% |
| אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות | 14.24% | 14.8% | 0.56% |
| הראל גמל מסלול לגילאי 50 ומטה — המסלול שבעמוד הזה | 7.56% | 8.12% | 0.56% |
שאלות ותשובות
כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?
על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ודמי ניהול של 0.56% בשנה, העלות המחושבת מראש היא 1,680 ש"ח בשנה וכ-33,600 ש"ח על פני 20 שנה.
איך המסלול משתווה לחציון הקטגוריה?
בדמי ניהול מהצבירה: 0.56% מול חציון של 0.51%. בתשואה מתחילת השנה: 8.12% מול חציון של 5.01%.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נשלפו ב-05/08/2026 ומתייחסים לתקופה עד יוני 2026. החציון מחושב על פני 239 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים בדמי ניהול, ו-238 מסלולים בתשואה מתחילת השנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05