פיננסים אישיים

מיטב גמל להשקעה כללי — דמי ניהול ותשואה

0.61% דמי ניהול מהצבירה במיטב גמל להשקעה כללי, עם תשואה של 5.64% מתחילת 2026.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.61%

0.61% דמי ניהול מהצבירה במיטב גמל להשקעה כללי, עם תשואה של 5.64% מתחילת 2026.

דמי הניהול מהצבירה במיטב גמל להשקעה כללי · נכסי המסלול 3.6 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול בגובה חציון הקטגוריה, 0.61%. התשואה מתחילת השנה עומדת על 5.64%, לעומת חציון של 4.03% בקטגוריה.

דמי ניהול

0.61%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.64%

יוני 2026

נכסי המסלול

3.6

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול חציון הקטגוריה

מיטב גמל להשקעה כללי5.64%חציון קופות הגמל להשקעה4.03%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

מיטב גמל להשקעה כללי הניב 5.64% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.03% בקטגוריית קופות הגמל להשקעה.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.03%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.03% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-1.72 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.61% מסתכמים ב-36,600 ש"ח. זה בדיוק המחיר החציוני בקטגוריה — כלומר משלמים מחיר שוק. התשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון, אבל זה טווח קצר בלבד ואין ממנו הבטחה להמשך.

מה מקבלים תמורת דמי הניהול

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.61%, ודמי הניהול מההפקדה על 0%. מדובר בדיוק בגובה חציון הקטגוריה, שנמדד על פני 139 מסלולים.

המשמעות: מבחינת עלות, החוסך במסלול הזה משלם בדיוק את מה שמשלמים במחצית מהמסלולים בקטגוריה — לא יקר יותר, לא זול יותר.

איך נראים ביצועי המסלול

התשואה מתחילת 2026 עומדת על 5.64%, בעוד חציון הקטגוריה הוא 4.03% (מתוך 146 מסלולים). בטווח ארוך יותר, התשואה המצטברת לשלוש שנים היא 44.6% ולחמש שנים 47.1%.

החודש האחרון היה שלילי, עם תשואה חודשית של -0.49%. תזכורת שהמספרים משתנים מחודש לחודש ולא צריך להסתכל רק על נקודה אחת.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.61%
דמי ניהול מההפקדה 0%
תשואה חודשית -0.49%
תשואה מתחילת השנה 5.64%
תשואה שלוש שנים 44.6%
תשואה חמש שנים 47.1%
נכסי המסלול 3.6 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 22.53% 23.18% 0.65%
אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 18.71% 19.31% 0.6%
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר 14.76% 15.35% 0.59%
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 14.74% 15.39% 0.65%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות 14.21% 14.77% 0.56%
מיטב גמל להשקעה כללי — המסלול שבעמוד הזה 5.03% 5.64% 0.61%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל להשקעה, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

האם דמי הניהול במסלול גבוהים?

דמי הניהול הם 0.61% מהצבירה, בדיוק כמו חציון הקטגוריה (0.61%). כלומר מחיר שוק — לא זול ולא יקר.

מה משמעות התשואה מתחילת השנה?

התשואה מתחילת 2026 היא 5.64%, לעומת חציון של 4.03% בקטגוריה. זה פער חיובי, אבל מתייחס לתקופה קצרה ואינו מבטיח את התשואה בהמשך.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.61%) לחציון הקטגוריה, לבחון את התשואה גם לשלוש וחמש שנים (44.6% ו-47.1%), ולוודא שרמת הסיכון של המסלול מתאימה לטווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 139 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, וחציון התשואה מתחילת השנה על 146 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ב-0.61% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05