פיננסים אישיים

מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש: מה משלמים ומה מקבלים

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.67% מהצבירה, מעל חציון הקטגוריה שהוא 0.61%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.67%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.67% מהצבירה, מעל חציון הקטגוריה שהוא 0.61%.

דמי הניהול מהצבירה במיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש · נכסי המסלול 152 מיליון ש"ח

מסלול עוקב-מדדים בקטגוריית גמל להשקעה, עם נכסים של 152 מיליון ש"ח. דמי הניהול מעל חציון הקטגוריה, והתשואה מתחילת השנה מתחת לחציון.

דמי ניהול

0.67%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.46%

יוני 2026

נכסי המסלול

152

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים …2.46%חציון קופות הגמל להשקעה4.03%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.46% מתחילת השנה, בעוד חציון קופות הגמל להשקעה עומד על 4.03%.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.79%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.79% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-1.52 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.67% בשנה מסתכמים בעלות של כ-40,200 ש"ח. זה המחיר שמשלמים על ניהול המסלול, ובקטגוריה הזאת יש מסלולים שגובים פחות מהחציון של 0.61%. שווה להשוות את המספר הזה גם לתשואה שהמסלול מציג בפועל.

מה יש במסלול הזה

מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש הוא מסלול עוקב-מדדים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, בניהול מיטב גמל ופנסיה בע"מ. נכסי המסלול עומדים על 152 מיליון ש"ח נכון ליוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.67%, ודמי הניהול מההפקדה הם 0.01%. חציון דמי הניהול בקטגוריה, על פני 139 מסלולים, הוא 0.61%.

איך נראית התשואה

התשואה החודשית עומדת על 2.49%, ומתחילת השנה על 2.46%. חציון התשואה מתחילת השנה בקטגוריה, על פני 146 מסלולים, הוא 4.03%.

במבט ארוך יותר, התשואה לשלוש שנים היא 27.4% והתשואה לחמש שנים היא 28.1%. אלה נתונים מצטברים, לא שנתיים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.67%
דמי ניהול מההפקדה 0.01%
תשואה חודשית 2.49%
תשואה מתחילת השנה 2.46%
תשואה שלוש שנים 27.4%
תשואה חמש שנים 28.1%
נכסי המסלול 152 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 22.53% 23.18% 0.65%
אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 18.71% 19.31% 0.6%
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר 14.76% 15.35% 0.59%
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 14.74% 15.39% 0.65%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות 14.21% 14.77% 0.56%
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש — המסלול שבעמוד הזה 1.79% 2.46% 0.67%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל להשקעה, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולה לי המסלול הזה לאורך זמן?

בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.67% בשנה מסתכמים בעלות של כ-40,200 ש"ח.

איך המסלול ממוקם מול הקטגוריה?

דמי הניהול (0.67%) גבוהים מחציון הקטגוריה (0.61%), והתשואה מתחילת השנה (2.46%) נמוכה מחציון הקטגוריה (4.03%).

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה גורפת. שווה לבדוק את דמי הניהול (0.67%) מול מסלולים דומים בקטגוריה שחציונה 0.61%, ואת התשואה מתחילת השנה (2.46%) מול החציון (4.03%), ולהשוות גם לטווחים ארוכים יותר לפני החלטה.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), לתקופת יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 139 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על פני 146 מסלולים באותה קטגוריה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05