0.52%
דמי הניהול במסלול עומדים על 0.52% מהצבירה, נמוך מחציון הקטגוריה שעומד על 0.61%.
המסלול של מנורה מבטחים עוקב אחרי מדד S&P500 עם דמי ניהול נמוכים יחסית. מנגד, התשואה מתחילת השנה נמוכה מחציון הקטגוריה.
דמי ניהול
0.52%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.44%
יוני 2026
נכסי המסלול
647
מיליון ש"ח
1.92%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.92% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-1.39 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש״ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול של 0.52% מסתכמים בעלות של כ-31,200 ש״ח. זו החיסכון בעלות מול קופות יקרות יותר, אבל מתחילת השנה המסלול הזה פיגר אחרי חציון הקטגוריה. הפער הזה הוא הפשרה שצריך להבין לפני שמסתכלים רק על דמי הניהול.
מה יש במסלול הזה
המסלול של מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב אחרי מדד S&P500 האמריקאי. נכסי המסלול עומדים על 647 מיליון ש״ח נכון ליוני 2026.
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.52%, ודמי ניהול מההפקדה על 0.01%. חציון הקטגוריה של קופות הגמל להשקעה עומד על 0.61% דמי ניהול מהצבירה, לפי נתוני 139 מסלולים.
איך נראים הביצועים
התשואה החודשית עומדת על 4.55%, והתשואה מתחילת השנה על 2.44%. חציון הקטגוריה מתחילת השנה עומד על 4.03%, לפי 146 מסלולים.
בטווח של שלוש שנים המסלול הניב 41.6%. חשוב לזכור שביצועי-עבר לא מבטיחים ביצועים עתידיים, ושמסלול עוקב-מדד תלוי בהתנהגות המדד עצמו.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.52% |
| דמי ניהול מההפקדה | 0.01% |
| תשואה חודשית | 4.55% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.44% |
| תשואה שלוש שנים | 41.6% |
| נכסי המסלול | 647 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 22.53% | 23.18% | 0.65% |
| אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 18.71% | 19.31% | 0.6% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר | 14.76% | 15.35% | 0.59% |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 14.74% | 15.39% | 0.65% |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | 14.21% | 14.77% | 0.56% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדד S&P500 — המסלול שבעמוד הזה | 1.92% | 2.44% | 0.52% |
שאלות ותשובות
מה ההבדל בין דמי ניהול מהצבירה לדמי ניהול מההפקדה?
דמי ניהול מהצבירה נגבים על כל הסכום שנצבר בקופה, בעוד דמי ניהול מההפקדה נגבים רק על הכספים החדשים שמופקדים. במסלול הזה: 0.52% מהצבירה ו-0.01% מההפקדה.
למה התשואה מתחילת השנה נמוכה מחציון הקטגוריה?
המסלול עוקב אחרי מדד S&P500 בלבד, בעוד שבקטגוריית קופות הגמל להשקעה יש מסלולים מגוונים עם חשיפות שונות. הפער בתשואה מתחילת השנה (2.44% מול 4.03%) משקף את הביצועים היחסיים של המדד הזה בתקופה הנוכחית.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
כדי לענות על זה בעצמך, שווה להשוות את דמי הניהול (0.52%) לחלופות שאתה שוקל, לבדוק אם החשיפה למדד S&P500 מתאימה לתמהיל הכולל של החיסכון שלך, ולהסתכל על הביצועים לטווח ארוך ולא רק מתחילת השנה.
איך חושב המספר
הנתונים לקוחים מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון הקטגוריה מחושב על פני 139 מסלולים לדמי ניהול ו-146 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05