פיננסים אישיים

קרן ההשתלמות למורים אשראי ואג"ח: 0.11% דמי ניהול

0.11% דמי ניהול בלבד גובה המסלול, אבל מתחילת 2026 הוא הניב 2.64% לעומת חציון של 4.39% בקטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן אוגוסט 2026

התשובה בקצרה

0.11%

0.11% דמי ניהול בלבד גובה המסלול, אבל מתחילת 2026 הוא הניב 2.64% לעומת חציון של 4.39% בקטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה בקרן השתלמות למורים וגננות המסלול הרגיל – מסלו אשראי ואג"ח · נכסי המסלול 11 מיליון ש"ח

המסלול גובה מהעמיתים דמי ניהול נמוכים בהרבה מהחציון בענף. מנגד, התשואה מתחילת השנה נמוכה משמעותית מחציון קרנות ההשתלמות.

דמי ניהול

0.11%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.64%

יוני 2026

נכסי המסלול

11

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת 2026 מול חציון הקטגוריה

קרן השתלמות למורים וגננות ה…2.64%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.64% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

2.53%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.53% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.35 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי הניהול של 0.11% מסתכמים בכ-6,600 ש"ח סך הכל. זה מהנמוכים בשוק, אבל התשואה מתחילת 2026 עומדת על 2.64% בלבד מול חציון של 4.39%. במילים אחרות: החיסכון בדמי הניהול קטן משמעותית מהפער בתשואה השנתית בקטגוריה.

מה מיוחד במסלול הזה

המסלול מנוהל בידי קרנות ההשתלמות למורים ולגננות, וגובה 0.11% דמי ניהול מהצבירה – הרבה מתחת לחציון של 0.52% בקטגוריית קרנות ההשתלמות.

נכסי המסלול קטנים מאוד ביחס לענף: 11 מיליון ש"ח בסך הכל. זה מסלול נישה, לא מוצר המוני.

איך התשואה נראית לאורך זמן

מתחילת 2026 המסלול הניב 2.64%, לעומת חציון של 4.39% בקטגוריה – פער של כמעט שני אחוזים בחצי שנה.

במבט רחב יותר, התשואה המצטברת בשלוש השנים האחרונות עומדת על 16%, ובחמש השנים האחרונות על 13.3%. התשואה החודשית האחרונה עמדה על 0.64%.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.11%
תשואה חודשית 0.64%
תשואה מתחילת השנה 2.64%
תשואה שלוש שנים 16%
תשואה חמש שנים 13.3%
נכסי המסלול 11 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
קרן השתלמות למורים וגננות המסלול הרגיל – מסלו אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה 2.53% 2.64% 0.11%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה דמי ניהול גובה המסלול?

0.11% מהצבירה, לפי נתוני יוני 2026. זה נמוך משמעותית מחציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

מה גודל המסלול?

נכסי המסלול עומדים על 11 מיליון ש"ח – מסלול קטן מאוד בהשוואה לענף.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. כדאי להשוות בעצמך את דמי הניהול (0.11%), את התשואה מתחילת השנה (2.64%) ואת התשואה לשלוש וחמש שנים (16% ו-13.3%) מול מסלולים דומים בקטגוריה, ולבדוק אם אתה בכלל זכאי להצטרף אליו כמורה או גננת.

איך חושב המספר

הנתונים לקוחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.11% בשנה. החציון בקטגוריה מחושב על פני 223 מסלולים לדמי ניהול ו-231 מסלולים לתשואה מתחילת השנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05