0.38%
דמי הניהול במסלול עומדים על 0.38% מהצבירה, נמוך מחציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.
המסלול גובה פחות מהחציון בקטגוריה, אבל התשואה מתחילת השנה נמוכה מזו של החציון. זה מעלה שאלה על היחס בין החיסכון בעמלה לבין התשואה בפועל.
דמי ניהול
0.38%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.23%
יוני 2026
נכסי המסלול
7
מיליון ש"ח
1.85%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.85% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.03 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.38% מסתכמים ב-22,800 ש"ח. זה פחות ממה שהיית משלם בחציון הקטגוריה (0.52%), אבל התשואה מתחילת השנה במסלול נמוכה מזו של חציון קרנות ההשתלמות. השאלה שנשארת פתוחה היא איך היחס הזה נראה עבורך לאורך זמן, ולא רק בחתך של יוני 2026.
מה יש במסלול הזה
מדובר במסלול אג"ח ממשלות בקרן השתלמות, כלומר מסלול שאמור להיות יציב יחסית ולהיצמד לאג"ח שמנפיקה מדינת ישראל. נכסי המסלול עומדים על 7 מיליון ש"ח, סכום קטן יחסית בקטגוריה שמדווחת על 231 מסלולים.
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.38%, לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולים בקטגוריה. במונחים שנתיים על צבירה של 300,000 ש"ח, זה מסתכם ב-1,140 ש"ח בשנה.
תשואה מול חציון
מתחילת השנה המסלול הניב 2.23%, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%. התשואה החודשית האחרונה היא 0.57%.
בטווחים ארוכים יותר המסלול מציג 12.5% לשלוש שנים ו-11.2% לחמש שנים. חשוב לזכור שמדובר בתשואת עבר, שלא מעידה על תשואה עתידית, ושמסלול אג"ח ממשלות מתנהג אחרת ממסלולים מנייתיים או כלליים.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.38% |
| תשואה חודשית | 0.57% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.23% |
| תשואה שלוש שנים | 12.5% |
| תשואה חמש שנים | 11.2% |
| נכסי המסלול | 7 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| יחד קרן השתלמות לרופאים- אג"ח ממשלות — המסלול שבעמוד הזה | 1.85% | 2.23% | 0.38% |
שאלות ותשובות
למה משווים דמי ניהול לחציון ולא לממוצע?
החציון מייצג את המסלול שבאמצע הרשימה, ולכן פחות מושפע ממקרי קצה של מסלולים יקרים או זולים במיוחד. במקרה הזה החציון מחושב על 223 מסלולים בקטגוריה.
מה ההבדל בין דמי ניהול מהצבירה לדמי ניהול מהפקדה?
דמי ניהול מהצבירה נגבים כאחוז מסך הכסף שנצבר בקרן, בכל שנה. דמי ניהול מהפקדה נגבים רק על הכסף החדש שנכנס. במסלול הזה מדווחים דמי ניהול מהצבירה של 0.38%.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
זה תלוי במה שאתה מחפש. שווה לבדוק את דמי הניהול (0.38%) מול מסלולים אחרים באותה קטגוריה, את התשואה שלו (2.23% מתחילת השנה) מול חציון של 4.39%, ואת ההתאמה של מסלול אג"ח ממשלות לטווח החיסכון שלך ולרמת התנודתיות שאתה מוכן לספוג.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול וחציון התשואה חושבו על פני קרנות ההשתלמות שדיווחו באותה תקופה (223 ו-231 מסלולים בהתאמה). עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.38% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05