יחד השתלמות לרופאים מניות: 0.38% דמי ניהול

0.38% דמי ניהול מהצבירה ותשואה של 8.86% מתחילת 2026, בקרן ההשתלמות המנייתית של יחד רופאים.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.38%

0.38% דמי ניהול מהצבירה ותשואה של 8.86% מתחילת 2026, בקרן ההשתלמות המנייתית של יחד רופאים.

דמי הניהול מהצבירה ביחד קרן השתלמות לרופאים- מניות · נכסי המסלול 25 מיליון ש"ח

זו קרן השתלמות במסלול מנייתי שמיועדת לרופאים, עם דמי ניהול נמוכים מהחציון בענף. גם התשואה מתחילת השנה גבוהה משמעותית מחציון קרנות ההשתלמות.

דמי ניהול

0.38%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

8.86%

יוני 2026

נכסי המסלול

25

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת 2026 מול חציון הענף

יחד קרן השתלמות לרופאים- מנ…8.86%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הקרן רשמה 8.86% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

8.48%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 8.48% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-4.6 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש״ח, דמי ניהול של 0.38% מסתכמים לכ-22,800 ש״ח לאורך 20 שנה. זה פחות ממה שהיו גובים בקרן ממוצעת בענף, שבה החציון עומד על 0.52%. עדיין, מדובר במסלול מנייתי — כלומר תנודתי, כפי שאפשר לראות בתשואה החודשית של מינוס 0.91%.

מה מיוחד בקרן הזו

הקרן מנוהלת על ידי יחד רופאים ומיועדת לציבור הרופאים. היא במסלול מנייתי, כלומר חשופה בעיקר לשוקי המניות, ולכן גם הפוטנציאל וגם התנודתיות גבוהים יותר ממסלול כללי.

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.38%, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות. נכסי המסלול קטנים יחסית — 25 מיליון ש״ח בלבד.

איך נראית התשואה

מתחילת 2026 הקרן עלתה ב-8.86%, לעומת חציון של 4.39% בקטגוריה. בשלוש שנים נרשמה תשואה של 67.4%, ובחמש שנים 67.3%.

החודש האחרון היה שלילי, עם ירידה של 0.91%. זה מזכיר שבמסלול מנייתי החודשים לא תמיד ירוקים, גם כשהשנה כולה חיובית.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.38%
תשואה חודשית -0.91%
תשואה מתחילת השנה 8.86%
תשואה שלוש שנים 67.4%
תשואה חמש שנים 67.3%
נכסי המסלול 25 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
יחד קרן השתלמות לרופאים- מניות — המסלול שבעמוד הזה 8.48% 8.86% 0.38%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

למי מיועדת הקרן?

הקרן נועדה לרופאים שמפרישים לקרן השתלמות ומעוניינים במסלול מנייתי, כלומר חשיפה גבוהה לשוקי המניות.

מה ההבדל בין תשואה חודשית לתשואה שנתית?

התשואה החודשית משקפת חודש בודד (הפעם מינוס 0.91%), בעוד שהתשואה מתחילת השנה מצטברת על פני כל החודשים יחד (8.86%).

האם זה מסלול טוב בשבילי?

כדי לענות על זה כדאי לבדוק כמה דברים: האם החשיפה המנייתית מתאימה לאופק החיסכון שלך, איך נראים דמי הניהול מול קרנות השתלמות אחרות שפתוחות לך, ומה גודל הקרן שאתה מרגיש איתו בנוח. השוואה מול מסלולים אחרים בגמל-נט תיתן תמונה מלאה יותר.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכונים ליוני 2026. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש״ח ב-0.38% לשנה. חציון הענף מחושב מתוך 223 קרנות השתלמות לדמי ניהול ו-231 לתשואה מתחילת השנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05