פיננסים אישיים

מיטב פנסיה עוקבת S&P 500 — 0.14% דמי ניהול

0.14% דמי ניהול מהצבירה במסלול מיטב פנסיה כללית עוקב מדד S&P 500, לפי נתוני יוני 2026.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.14%

0.14% דמי ניהול מהצבירה במסלול מיטב פנסיה כללית עוקב מדד S&P 500, לפי נתוני יוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה במיטב פנסיה כללית עוקב מדד S&P 500 · נכסי המסלול 742 מיליון ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול נמוכים מהחציון בקטגוריה, אבל התשואה מתחילת השנה שלו נמוכה מהחציון. זו דוגמה קלאסית לדילמה בין עלות קבועה לביצועים משתנים.

דמי ניהול

0.14%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.6%

יוני 2026

נכסי המסלול

742

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול החציון

מיטב פנסיה כללית עוקב מדד S…2.6%חציון קרנות הפנסיה הכלליות5.24%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.6% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.24% בקרנות הפנסיה הכלליות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

2.46%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.46% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות הפנסיה הכלליות ב-2.63 נקודות אחוז. נטו-החציון: 5.09%, מתוך 137 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

בהנחה של צבירה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי הניהול של 0.14% מסתכמים בכ-8,400 ש'ח לאורך התקופה. זו העלות הישירה של ניהול המסלול — נמוכה יותר מהחציון בקטגוריה שעומד על 0.18%. יחד עם זאת, התשואה מתחילת 2026 עומדת על 2.6% בלבד, פחות מחציון הקטגוריה של 5.24%.

עלות מול ביצועים בשנה הנוכחית

דמי הניהול במסלול הם 0.14% מהצבירה ו-1.07% מההפקדה. החציון בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות עומד על 0.18% מהצבירה, כלומר המסלול זול יותר בפרמטר הזה.

מנגד, מתחילת 2026 המסלול הניב 2.6%, בעוד חציון הקטגוריה עומד על 5.24%. הפער הזה משקף שנה ספציפית ולא בהכרח מגמה ארוכת טווח.

מבט לטווח ארוך

בתשואה של שלוש שנים המסלול הניב 43%, ובחמש שנים 68.4%. מדובר במסלול שעוקב אחרי מדד S&P 500, ולכן הביצועים שלו קשורים ישירות להתנהגות המדד האמריקאי.

נכסי המסלול עומדים על 742 מיליון ש'ח. זהו נתון שמסביר את גודל המסלול בתוך שוק קרנות הפנסיה הכלליות, שכולל 140 קרנות בקטגוריה.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.14%
דמי ניהול מההפקדה 1.07%
תשואה חודשית 4.82%
תשואה מתחילת השנה 2.6%
תשואה שלוש שנים 43%
תשואה חמש שנים 68.4%
נכסי המסלול 742 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי כללית עוקב מדדי מניות 29.34% 29.51% 0.17%
מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 15.24% 15.38% 0.14%
אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 14.61% 14.79% 0.18%
כלל פנסיה משלימה מניות סחיר 13.07% 13.26% 0.19%
כלל פנסיה משלימה מניות 12.53% 12.72% 0.19%
מיטב פנסיה כללית עוקב מדד S1;P500 — המסלול שבעמוד הזה 2.46% 2.6% 0.14%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה הכלליות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה נמוכים דמי הניהול מול החציון?

דמי הניהול במסלול הם 0.14% מהצבירה, לעומת חציון של 0.18% ב-140 קרנות הפנסיה הכלליות שנבדקו.

מה התשואה של המסלול בטווח ארוך יותר?

בשלוש שנים המסלול הניב 43%, ובחמש שנים 68.4%. מתחילת 2026 הוא הניב 2.6%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.14% מהצבירה כאן מול חציון של 0.18%), את התשואה בטווחים שונים (2.6% מתחילת השנה, 43% לשלוש שנים, 68.4% לחמש שנים), ולבדוק אם חשיפה למדד S&P 500 מתאימה למבנה החיסכון הפנסיוני הכולל שלך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מפנסיה-נט של רשות שוק ההון דרך data.gov.il, נכון ליוני 2026. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.14% דמי ניהול שנתיים. החציון מחושב על 140 קרנות פנסיה כלליות בקטגוריה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05