המסלול גובה דמי ניהול נמוכים מהחציון בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות. מנגד, התשואה מתחילת השנה עומדת על 1.72% בלבד, בעוד החציון בקטגוריה הוא 5.24%.
דמי ניהול
0.14%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
1.72%
יוני 2026
נכסי המסלול
21
מיליון ש"ח
1.58%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.58% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות הפנסיה הכלליות ב-3.51 נקודות אחוז. נטו-החציון: 5.09%, מתוך 137 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.14% מהצבירה מסתכמים בעלות של כ-8,400 ש'ח. זו העלות הישירה של המסלול על התיק – אבל היא לא אומרת דבר על התשואה שתתקבל בפועל. השוואת הביצועים לחציון הקטגוריה חשובה לא פחות מהשוואת דמי הניהול.
מה מיוחד במסלול הזה
המסלול מוגדר כמסלול עוקב מדדים גמיש בתוך קרנות הפנסיה הכלליות של מיטב גמל ופנסיה. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.14% ודמי הניהול מההפקדה על 1.07%.
היקף הנכסים במסלול קטן יחסית – 21 מיליון ש'ח. זה נתון שכדאי לשים לב אליו כשמשווים למסלולים גדולים יותר בקטגוריה.
עלות מול ביצועים
דמי הניהול מהצבירה (0.14%) נמוכים מחציון הקטגוריה (0.18%). מנגד, תשואת המסלול מתחילת השנה (1.72%) נמוכה מחציון הקטגוריה (5.24%).
בטווח ארוך יותר, התשואה המצטברת לשלוש שנים עומדת על 28.8%. התשואה החודשית האחרונה עומדת על 1.98%. אלה מספרים שמתארים תמונה מורכבת יותר מהתמקדות רק בשנה הנוכחית.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.14% |
| דמי ניהול מההפקדה | 1.07% |
| תשואה חודשית | 1.98% |
| תשואה מתחילת השנה | 1.72% |
| תשואה שלוש שנים | 28.8% |
| נכסי המסלול | 21 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי כללית עוקב מדדי מניות | 29.34% | 29.51% | 0.17% |
| מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | 15.24% | 15.38% | 0.14% |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | 14.61% | 14.79% | 0.18% |
| כלל פנסיה משלימה מניות סחיר | 13.07% | 13.26% | 0.19% |
| כלל פנסיה משלימה מניות | 12.53% | 12.72% | 0.19% |
| מיטב פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש — המסלול שבעמוד הזה | 1.58% | 1.72% | 0.14% |
שאלות ותשובות
האם דמי ניהול נמוכים מפצים על תשואה נמוכה?
לא בהכרח. דמי ניהול של 0.14% חוסכים כ-8,400 ש'ח על צבירה של 300,000 ש'ח ב-20 שנה, אבל פער תשואה שנתי משפיע ישירות על גודל הצבירה עצמה. שני הפרמטרים נמדדים יחד.
מה המשמעות של היקף נכסים של 21 מיליון ש'ח?
זה מסלול קטן בהיקפו. גודל המסלול לא מעיד ישירות על איכות הניהול, אבל כן נתון שמסלולים מתחרים גדולים בהרבה.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה כללית. כדאי לבדוק מה אתם משלמים היום, מה התשואה של המסלול הנוכחי שלכם, ואיך שני הפרמטרים האלה משתווים לחציון בקטגוריה. השוואה על פני כמה שנים נותנת תמונה מדויקת יותר מהתמקדות בחודש בודד.
איך חושב המספר
הנתונים לקוחים מפנסיה-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול (0.18%) חושב על 140 מסלולים בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות; חציון תשואת YTD (5.24%) חושב על 137 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05