איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
ירידה של 1.92 דולר, 2.81%, במניית Centene Corp. היא נסחרת ב-66.53 דולר לעומת 68.45 דולר בסגירה הקודמת. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 64.85 ל-69.66 דולר.
מניית Centene Corp. נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $67.48. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 23 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
23 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 77 דולר, 10% מעל מחיר הסגירה.
23 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-23 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
27 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
חברת Centene Corp. (סימול CNC) היא חברת ביטוח בריאות אמריקאית. היא מספקת תוכניות ביטוח בריאות לציבור, בעיקר דרך תוכניות ממשלתיות כמו Medicaid (ביטוח בריאות ממשלתי לבעלי הכנסה נמוכה) ו-Medicare (ביטוח בריאות ממשלתי לקשישים). בפועל, החברה מתווכת בין המבוטחים לבין נותני השירותים הרפואיים, ומנהלת את התשלומים עבור הטיפולים הרפואיים של המבוטחים שלה.
החברה מרוויחה מדמי ביטוח (פרמיות) שהיא מקבלת, ברובם מגופים ממשלתיים, עבור כל אדם שהיא מבטחת. זהו מודל הכנסה חוזר — התשלומים מתקבלים באופן שוטף כל עוד המבוטחים רשומים בתוכניות. מנגד, החברה משלמת את עלויות הטיפולים הרפואיים של המבוטחים, והרווח שלה נובע מהפער בין דמי הביטוח שהיא גובה לבין ההוצאות הרפואיות שהיא משלמת בפועל.
הנתונים מראים הכנסות שנתיות של $194.78 מיליארד, עלייה של 19.4% מההכנסות של $163.07 מיליארד בשנה הקודמת. עם זאת, הרווח הנקי ירד ב-301.9%, מרווח של $3.31 מיליארד להפסד של $6.67 מיליארד. ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $53.58 מיליארד (עלייה של 9.9%) והרווח הנקי היה $1.09 מיליארד (עלייה של 519.7%). שווי השוק של החברה עומד על כ-34 מיליארד דולר, ומחיר הסגירה האחרון היה $67.48 (שינוי יומי של +1.4%), נכון ל-03/11/2026. מאחר שהרווח הנקי ב-4 הרבעונים האחרונים אינו חיובי, מכפיל רווח אינו רלוונטי.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
Centene Corp. סיימה את 2025 בהפסד נקי של 7 מיליארד דולר, לעומת רווח של 3 מיליארד דולר ב-2024 — ירידה של 301.9%. גם הרווח התפעולי הפך להפסד של 8 מיליארד דולר.
נתון: הפסד נקי 2025: -7 מיליארד דולר (לעומת רווח של 3 מיליארד ב-2024). הרווח למניה: -13.53 דולר. Operating Margin: -3.9%.
המרווח הגולמי (Gross Margin) של Centene ירד מ-11.5% ב-2023 ל-7.3% ב-2025. הרווח הגולמי ירד מ-17 מיליארד דולר ל-14 מיליארד, למרות שההכנסות עלו ב-19.4% לכ-195 מיליארד דולר.
נתון: Gross Margin ב-2025: 7.3% (לעומת 11.5% ב-2023). רווח גולמי ב-2025: 14 מיליארד דולר (לעומת 18 מיליארד ב-2023).
מה זה אומר עליך: שחיקת מרווח גולמי בחברת תכנית-בריאות מעידה על כך שעלויות השירותים הרפואיים גדלות מהר יותר מהפרמיות שהחברה גובה. זה יכול לנבוע משינוי במיקס לקוחות (Medicaid/Medicare/Commercial), מתחרות על מחיר או מעליית עלויות רפואה. מעקב אחר מדיניות המחירים והרכב התיק ייתן אינדיקציה אם המגמה הפיכה.
ברבעון 2 של 2026, Centene דיווחה על רווח נקי של 1.09 מיליארד דולר — עלייה של 519.7% לעומת אותו רבעון אשתקד. ההכנסות ברבעון עלו ב-9.9% ל-53.58 מיליארד דולר.
נתון: רבעון 2/2026: רווח נקי 1.09 מיליארד דולר (+519.7% לעומת רבעון 2/2025). הכנסות 53.58 מיליארד דולר (+9.9%).
מה זה אומר עליך: התאוששות רבעונית כזו מעידה על כך שהבעיות שהובילו להפסד ב-2025 עשויות להיות חד-פעמיות או שההנהלה החלה לתקן את המצב. המשך מעקב אחר הרבעונים הבאים יראה אם זו מגמת שיפור מתמשכת או תנודתיות זמנית.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
הדוח האחרון: 23/07/2026
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
הנתונים מראים כי Centene Corp. (CNC), חברת ביטוח ושירותי בריאות (ניהול תוכניות ביטוח רפואי), הציגה בדוח השנתי האחרון עלייה בהכנסות של 19.4% — מ-$163.07 מיליארד ל-$194.78 מיליארד.
לעומת זאת, הרווח הנקי עבר להפסד: ירידה של 301.9%, מרווח של $3.31 מיליארד להפסד של $6.67 מיליארד, והרווח למניה (EPS — הרווח המחולק למספר המניות) ירד מ-$6.31 להפסד של $13.53.
בנתוני הרבעון האחרון שדווח (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות עמדו על $53.58 מיליארד (עלייה של 9.9%) והרווח הנקי על $1.09 מיליארד. מחיר הסגירה היה $67.48, נכון ל-03/11/2026.
הנתונים של Centene Corp. (חברת ביטוח ושירותי בריאות) ברבעון 2 · 2026 מראים הכנסות של 53.58 מיליארד דולר, עלייה של 9.9% לעומת אותו רבעון לפני שנה, ורווח נקי של 1.09 מיליארד דולר לעומת הפסד נקי של 259 מיליון דולר ברבעון 2 · 2025 (שינוי של 519.7%). מחיר הסגירה האחרון עמד על 67.48 דולר, נכון ל-03/11/2026.
הדוח האחרון של Centene Corp. פורסם ב-23/07/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
1,000 ₪ שהושקעו במניה לפני שנה, לפני 3 שנים — כמה הן שוות היום, לפי מחיר הסגירה.
לפי מחיר סגירה, בלי דיבידנדים ובלי עמלות. תשואה שהייתה אינה מבטיחה תשואה בעתיד.
סקטור: בריאות
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 08.10.2026 | גיוס כסף או חוב8-K | סנטנה מסרה הודעת פדיון שלפיה תפדה ב-23 באוקטובר 2026 את מלוא היתרה הנותרת, 568,664,000 דולר, של אגח 4.25% לפדיון בדצמבר 2027.מחיר הפדיון הוא 100% מהקרן בתוספת ריבית שנצברה ולא שולמה עד יום הפדיון, ולאחריו לא יישארו אגחים אלה במחזור. | ב-SEC |
| 17.08.2026 | מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-K | אנדרו אשר, CFO של Centene, הודיע על פרישה מתפקידו ב-31 בדצמבר 2026 וישמש יועץ אסטרטגי עד סוף 2027.כריסטופר נצ'יפור זוהה כיורש CFO מ-1 בינואר 2027, והחברה חזרה על תחזית EPS מתואם ל-2026 של יותר מ-4.80 דולר. | ב-SEC |
| 29.07.2026 | גיוס כסף או חוב8-K | סנטנה מסרה הודעת פירעון חלקי לפדיון ב-13 באוגוסט 2026 של 500 מיליון דולר קרן מאג"ח 4.25% לסילוק בדצמבר 2027.לאחר הפירעון יישארו במחזור כ-568,664,000 דולר מאותן אג"ח, ומחיר הפדיון יהיה 100% מהקרן בתוספת ריבית צבורה. | ב-SEC |
| 22.06.2026 | מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-K | ב-19 ביוני 2026 הגדילה מועצת המנהלים של Centene את גודלה מ-9 ל-10 דירקטורים ובחרה את Lauren Tyler למלא את המקום.כהונתה תסתיים באסיפת בעלי המניות השנתית ב-2027, והיא צפויה לכהן בוועדות הביקורת והתגמול והכישרונות מ-1 ביולי 2026. | ב-SEC |
| 15.05.2026 | מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-K | ב-12 במאי 2026 קבע דירקטוריון סנטין את הרכב בכירי החברה, ובהם המנכ״לית שרה לונדון והמנהל הכספי דרו אשר.דניאל פינקו ישמש נשיא Medicaid and Marketplace ומייקל קרסון נשיא Medicare and Specialty. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
Centene Corp. היא חברה גדולה בתחום ביטוח בריאות מנוהל (managed care) בארה"ב. החברה מספקת תוכניות בריאות למבוטחים דרך תוכניות ממשלתיות וסחוריות, וגם שירותי בריאות נוספים. בשנת 2025 הכנסות החברה עלו ל-195 מיליארד דולר, בעלייה של 19.4% לעומת 163 מיליארד דולר בשנת 2024.
עם זאת, הנתונים מראים שינוי משמעותי בתוצאות התפעוליות. בשנת 2025 החברה סיימה בהפסד נקי של 7 מיליארד דולר, לעומת רווח של 3 מיליארד דולר ב-2024 — ירידה של 301.9%. הרווח התפעולי גם הוא הפך להפסד של 8 מיליארד דולר.
ברבעון השני של 2026, הנתונים מראים התאוששות חלקית: הכנסות הגיעו ל-54 מיליארד דולר (+9.9%), והרווח הנקי היה 1.1 מיליארד דולר — שיפור משמעותי מול התקופה המקבילה בשנה הקודמת.
מחיר המניה נכון ל-03/11/2026 עמד על 67.48 דולר. 23 אנליסטים קובעים מטרת מחיר ממוצעת של 76.95 דולר, עם פער של 14.0% בין המחיר הנוכחי לבין היעד. ההצבעה הקונצנזוסית של האנליסטים היא קנייה.
ההפסדים הגדולים בשנת 2025 מייצגים אתגר משמעותי לביצועי החברה, אם כי הנתונים מהרבעון האחרון מעידים על אפשרות לשיפור בתנאים התפעוליים.
חברות ציבוריות בארה״ב מדווחות כמה מזומן הוציאו על קנייה-חוזרת של מניותיהן וכמה רשמו כתגמול במניות לעובדים. שני הסכומים יחד הם מה שקובע אם מספר המניות בחברה ירד או עלה. המספרים כאן לקוחים מהדוח השנתי (10-K) שהחברה הגישה לרשות ניירות-הערך האמריקאית.
| שנה | קנייה-חוזרת | תגמול במניות | נטו | שינוי במספר המניות | שיעור המס ששולם |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1,633.0 | 216.0 | 1,417.0 | -3.0% | 24.5% |
| 2024 | 3,124.0 | 212.0 | 2,912.0 | -7.2% | 23.5% |
| 2025 | 475.0 | 204.0 | 271.0 | -0.8% | -6.7% |
ב-2025 קנתה מניות של עצמה ב-475.0 מיליון דולר, רשמה תגמול במניות לעובדים של 204.0 מיליון דולר. הקנייה-החוזרת נטו (אחרי קיזוז התגמול במניות) הסתכמה ב-271.0 מיליון דולר. מספר המניות ירד ב-0.8%. המס ששולם בפועל היה -6.7% מהרווח לפני מס.
קנייה-חוזרת — קניית החברה את מניותיה שלה בשוק. היא מקטינה את מספר המניות, ומחזירה כסף למי שמכר.
תגמול במניות — השווי שהחברה רשמה בגין מניות שהעניקה לעובדים. הוא מגדיל את מספר המניות, ולכן מקזז חלק מהקנייה-החוזרת. שיעור המס ששולם — המס ששולם במזומן חלקי הרווח לפני מס.
המקור: 10-K שהחברה הגישה ל-SEC ב-2026-02-17 · הדוח המקורי ב-SEC · מידע לימודי, לא המלצה.
מניית Centene Corp. (CNC) נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
23 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 27 דירוגים בנובמבר 2026.
77 דולר, 10% מעל מחיר הסגירה של 69.74 דולר. היעדים נעים בין 56.56 ל-94.50 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.