סקירת מניה · NYSEEL

Estee Lauder Companies Inc

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$101.94נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+6.02%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$98.32ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים36עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 4 בספטמבר 2026

בין 99.56 ל-102.14 דולר נע היום המחיר של Estee Lauder Companies Inc. כרגע היא נסחרת ב-100.86 דולר, ירידה של 0.29 דולר, 0.29% מסגירה קודמת של 101.15 דולר. לפי Yahoo, Estée Lauder הודיעה על מינויים בהנהלת המותגים, ובהם Justin Boxford לתפקיד נשיא גלובלי של מותגי היוקרה בתחום היופי. עוד לפי Yahoo, החברה תשתתף בכנס Barclays Global Consumer Conference.

קנייה
7.1/10
ציון כללי

הנתונים מראים ש-Estee Lauder חזרה לרווח תפעולי של 780 מיליון דולר ב-2026 לאחר הפסד של 785 מיליון ב-2025, אך עדיין מתחת לרמת 2024, עם פער של 3.6%- מול יעד-האנליסטים.

כמה לסמוך על הציון?אמון בינוני
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 36 אנליסטים — 53% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 143%

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Estee Lauder היא אחת מיצרניות מוצרי היופי הגדולות בעולם. היא מוכרת מוצרי טיפוח לעור, איפור, בשמים ומוצרי טיפוח לשיער. תחת החברה יש כמה מותגים מוכרים, וביניהם Estee Lauder עצמו, Clinique, MAC ו-La Mer. המוצרים נמכרים בחנויות כלבו, בחנויות קוסמטיקה, בחנויות פטורות ממכס בשדות תעופה ובאתרי מכירה מקוונת ברחבי העולם.

    החברה מרוויחה בעיקר ממכירת מוצרי היופי שלה ללקוחות ולרשתות קמעונאות. זהו מודל הכנסה שחוזר על עצמו — לקוחות רוכשים מוצרי טיפוח ואיפור שוב ושוב, מכיוון שמדובר במוצרים מתכלים שנגמרים ונקנים מחדש. חלק מהמכירות מגיע דרך חנויות פטורות ממכס לתיירים, וחלק דרך מכירה ישירה לצרכן באתרי החברה. ההכנסה נובעת מהפרש בין עלות ייצור המוצרים למחיר המכירה שלהם.

    לפי הנתונים, ההכנסה השנתית של החברה עומדת על כ-15 מיליארד דולר, גידול של 5.0% לעומת 14.3 מיליארד דולר בשנה הקודמת. הרווח התפעולי חזר לחיוב ועמד על 780 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 785 מיליון דולר בשנה הקודמת. הרווח למניה (EPS — הרווח הנקי המחולק למספר המניות) עמד על 0.5 דולר, לעומת הפסד של 3.15 דולר בשנה הקודמת. שווי השוק של החברה הוא כ-37 מיליארד דולר.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב-785M$הפסד תפעולי 2025

    הפסד תפעולי חד ב-2025 וחזרה קלושה

    Estee Lauder רשמה הפסד תפעולי של 785 מיליון דולר בשנת הכספים 2025, לאחר רווח תפעולי של 970 מיליון ב-2024. החברה חזרה לרווחיות תפעולית ב-2026 (780 מיליון דולר), אך עדיין מתחת לרמה של 2024.

    נתון: רווח תפעולי ירד מ-970M$ ב-2024 ל–785M$ ב-2025, התאושש חלקית ל-780M$ ב-2026

    מה זה אומר עליך: הפסד תפעולי כזה נובע בדרך-כלל משינויים מבניים בתעשיית הקוסמטיקה, עלויות ארגון-מחדש או ירידת ביקושים בשווקים מרכזיים. החזרה לרווחיות ב-2026 (780M$) מעידה על התאוששות חלקית, אך מרחק משמעותי מרמת הרווחיות ההיסטורית מצביע על אתגרים מבניים מתמשכים שטרם נפתרו.

    לשים לב-6%שינוי בהכנסות

    התאוששות חלקית בהכנסות אך מתחת לשיא

    ההכנסות של Estee Lauder ירדו מ-16 מיליארד דולר ב-2024 ל-14 מיליארד ב-2025 (ירידה של 12.5%), והתאוששו חלקית ל-15 מיליארד ב-2026. למרות העלייה האחרונה, ההכנסות עדיין נמוכות ב-6% מהשיא של 2024.

    נתון: הכנסות: 16 מיליארד (2024) → 14 מיליארד (2025) → 15 מיליארד (2026)

    מה זה אומר עליך: ירידת הכנסות חדה במותג פרימיום כמו Estee Lauder נובעת לעיתים מהאטה בצריכה בשווקים אסייתיים (במיוחד סין) או שינויים בהעדפות צרכנים. ההתאוששות החלקית ב-2026 מצביעה על ייצוב, אך הפער של מיליארד דולר משיא 2024 מעיד שהחברה טרם שבה למסלול הצמיחה המקורי.

    חיובי75.5%מרווח גולמי 2026

    שיפור עקבי במרווח הגולמי

    מרווח הרווח הגולמי (Gross Margin) של Estee Lauder עלה באופן עקבי: 71.7% ב-2024, 74.0% ב-2025, ו-75.5% ב-2026. שיפור זה מעיד על יכולת תמחור חזקה ושליטה בעלויות ייצור למרות האתגרים התפעוליים.

    נתון: Gross Margin: 71.7% (2024) → 74.0% (2025) → 75.5% (2026)

    מה זה אומר עליך: עלייה במרווח הגולמי מ-71.7% ל-75.5% נובעת בדרך-כלל מתמהיל מוצרים עדיף (יותר מוצרי פרימיום), יעילות בשרשרת אספקה או כוח תמחור מול ספקים. במקרה של Estee Lauder, זה מצביע שהבעיות התפעוליות שגרמו להפסד ב-2025 לא נובעות מהמוצרים עצמם אלא מעלויות תפעול קבועות או השקעות חד-פעמיות.

    לשים לב+3.7%פער מול היעד

    מחיר נוכחי מעל קונצנזוס האנליסטים

    המחיר הנוכחי של Estee Lauder ($101.94) גבוה ב-3.7% ממחיר היעד הממוצע של האנליסטים ($98.32). החברה נסחרת מעל החציון ($91.8) ומתקרבת לתחום העליון ($131.25).

    נתון: מחיר נוכחי $101.94 לעומת קונצנזוס $98.32; דירוג 7.1/10 עם 16 אנליסטים ב-Hold

    מה זה אומר עליך: פער של 3.7% מעל קונצנזוס האנליסטים נובע בדרך-כלל מעליית מחיר חדה (6% היום) שטרם שיקפו האנליסטים בתחזיות. עם דירוג קונצנזוס 7.1/10 (קנייה) ו-19 מתוך 36 אנליסטים במצב ניטרלי או שלילי, הפער מעיד על חוסר הסכמה לגבי קצב ההתאוששות של החברה לאחר המשבר התפעולי ב-2025.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • מעבר לרווחיות הרווח למניה (EPS – רווח נקי המחולק למספר המניות) עלה ל-0.5 דולר לעומת הפסד של 3.15 דולר בשנה הקודמת, שינוי של 115.9%.
    • שיפור ברווח התפעולי הרווח התפעולי הגיע ל-780 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של 785 מיליון דולר בשנה הקודמת, שינוי של 199.4%.
    • צמיחה בהכנסות ההכנסות עלו ל-15.049 מיליארד דולר לעומת 14.326 מיליארד דולר בשנה הקודמת, עלייה של 5.0%.
    • רוב המלצות חיוביות מבין 36 האנליסטים, 19 מדרגים קנייה או קנייה חזקה, לעומת 16 המדרגים החזקה ואחד בלבד המדרג מכירה.
    הטיעון נגד
    • המחיר מעל יעד האנליסטים המחיר הנוכחי 101.94 דולר גבוה מיעד האנליסטים הממוצע 98.32 דולר, פער של -3.6%.
    • רווח למניה נמוך הרווח למניה עומד על 0.5 דולר בלבד, נתון נמוך שמצביע על שולי רווח דקים ביחס למחיר המניה.
    • רוב גדול של המלצות ניטרליות 16 אנליסטים מדרגים החזקה, נתון קרוב למספר המדרגים קנייה (12), מה שמשקף חוסר הסכמה בין האנליסטים.
    • תלות בהתאוששות השיפור בנתונים מגיע מבסיס נמוך של הפסדים בשנה הקודמת, כך שהצמיחה נמדדת מול נקודת פתיחה חלשה.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    דעת המומחים

    מה חושבים האנליסטים?

    36 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

    ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

    קונצנזוס$98.32
    גבוה$131.25
    נמוך$70.70
    קנייה חזקה7
    קנייה12
    החזקה16
    מכירה1
    מכירה חזקה0
    המספרים

    נתונים פיננסיים

    נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2024FY2025FY2026רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
    הכנסות$15,608$14,326$15,049$3,712+4.6%
    רווח נקי$89-44%
    רווח גולמי$11,184$10,597$11,362$2,836+6.6%
    רווח תפעולי$970-$785$780$557+38.2%
    רווח למניה (EPS)$1.08-$3.15$0.50
    שיעור רווח גולמי+71.7%+74%+75.5%
    שיעור רווח תפעולי+6.2%-5.5%+5.2%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הדוח האחרון של Estee Lauder Companies Inc הראה הכנסות של כ-15 מיליארד דולר, גידול של כ-5% לעומת כ-14.3 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

    הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מס וריבית) עבר מהפסד של כ-785 מיליון דולר לרווח של כ-780 מיליון דולר, והרווח למניה (EPS – החלק של כל מניה ברווח) עלה מהפסד של 3.15 דולר לרווח של 0.5 דולר.

    הנתונים מראים מעבר מהפסד לרווח לצד עלייה מתונה בהכנסות.

    הנתונים של חברת Estee Lauder Companies Inc מראים בהשוואה בין הרבעון הראשון של 2026 לרבעון הראשון של 2025 עלייה בהכנסות של 4.6%, מ-3.55 מיליארד דולר ל-3.712 מיליארד דולר. במקביל, הרווח הנקי (הרווח שנותר אחרי כל ההוצאות והמסים) ירד ב-44.0%, מ-159 מיליון דולר ל-89 מיליון דולר.

    הדוח הבא של Estee Lauder Companies Inc ב-02/11/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $0.50.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Estee Lauder Companies Inc היא חברה עולמית שנמכרת ומייצרת מוצרי קוסמטיקה וטיפול בעור. החברה פועלת דרך מותגים מובילים וממכרת את מוצריה דרך קמעונות יוקרה וערוצים דיגיטליים בעולם.

    בשנת הכספים 2025 רשמה החברה הפסד תפעולי של 785 מיליון דולר, בעלייה משמעותית מרווח תפעולי של 970 מיליון דולר בשנת 2024. בשנת 2026 חזרה החברה לרווחיות עם הכנסות תפעוליות של 780 מיליון דולר, אך עדיין נמוכה מרמות 2024.

    הנתונים מראים שהכנסות גדלו ב-5.0% משנת 2025 לשנת 2026. עם זאת, התאוששות הרווחיות היא עדיין חלקית ויש פער בין רמות הרווח התפעולי של היום לבין אלו שהחברה השיגה בעבר.

    הציון של אנליסטים עמד על 2.31 מתוך 5, המשקף דעות מעורבות בקרב 36 מנתחי שוק. יעד המחיר הממוצע עומד על 98.32 דולר, בפער של 3.6% מהמחיר הנוכחי של 101.94 דולר.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.

    נושאים בורסה ומסחר