איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
מניית Enphase Energy, Inc. נסחרת ב-27.93 דולר. מול הסגירה הקודמת של 25.65 דולר זו עלייה של 2.28 דולר, 8.89%. טווח המסחר היום נע בין 26.27 ל-28.88 דולר.
מניית אנפייז Enphase נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $30.42. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 32 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
32 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 36 דולר, 24% מעל מחיר הסגירה.
32 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-32 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
39 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
החברה Enphase Energy מפתחת ומוכרת ציוד למערכות אנרגיה סולארית (הפקת חשמל מהשמש). המוצר המרכזי שלה הוא ה"מיקרו-מהפך" (microinverter — רכיב שממיר את החשמל שמגיע מהפאנל הסולארי לחשמל שאפשר להשתמש בו בבית), וכן מערכות לאגירת חשמל בסוללות ותוכנה לניהול המערכת. הלקוחות הם בעיקר בעלי בתים ועסקים שמתקינים פאנלים סולאריים, דרך מתקינים ומפיצים.
החברה Enphase Energy מרוויחה בעיקר ממכירת החומרה (הרכיבים הפיזיים) — המיקרו-מהפכים והסוללות — לשותפים ולמפיצים שמוכרים אותם הלאה. זהו בעיקר מודל של מכירת מוצר, כלומר הכנסה שמגיעה עם כל יחידה שנמכרת. בנוסף יש רכיב של תוכנה ושירותים נלווים לניהול וניטור המערכות, שיכול לייצר הכנסה חוזרת לאורך זמן.
הנתונים מראים הכנסות שנתיות של $1.47 מיליארד, עלייה של 10.7% (מ-$1.33 מיליארד), ורווח נקי של $172.1 מיליון, עלייה של 67.7% (מ-$102.7 מיליון). ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $291.9 מיליון (-19.6%) והרווח הנקי $36.1 מיליון (-2.6%). שווי השוק עומד על $4.01 מיליארד, ומכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי השוק לרווח השנתי) הוא 29.9. מחיר הסגירה האחרון היה $30.42, שינוי יומי של +8.9%, נכון ל-03/11/2026.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
הרווח הנקי של Enphase Energy זינק ב-67.7% ב-2025 לעומת 2024 (מ-$103 מיליון ל-$172 מיליון), ושולי הרווח התפעולי כמעט הכפילו את עצמם מ-5.8% ל-10.7%. ההתאוששות הזו מגיעה על רקע עלייה צנועה של 10.7% בהכנסות.
נתון: רווח נקי FY2024: $103M → FY2025: $172M (+67.7%). Operating Margin: 5.8% → 10.7%. Net Margin: 7.7% → 11.7%.
מה זה אומר עליך: שיפור כזה בשולי רווח בתקופת צמיחה נמוכה מעיד בדרך-כלל על ניהול הוצאות קפדני, שיפור תמהיל מוצרים או גמישות תפעולית. הוא יימשך רק אם Enphase תשמר על משמעת תפעולית גם כשההכנסות יתחילו לצמוח יותר.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
הדוח האחרון: 27/10/2026
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 05/11/2026
החברה Enphase Energy, Inc. (ENPH) פועלת בתחום הטכנולוגיה והאנרגיה הסולארית (ייצור ציוד להפקת חשמל מהשמש). הנתונים מראים כי בהשוואה השנתית ההכנסות עלו ב-10.7% (מ-$1.33 מיליארד ל-$1.47 מיליארד), והרווח הנקי (הרווח שנותר אחרי כל ההוצאות) עלה ב-67.7% (מ-$102.7 מיליון ל-$172.1 מיליון) — כלומר הרווח גדל בקצב מהיר יותר מההכנסות.
ברבעון האחרון שדווח (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) התמונה שונה: ההכנסות ירדו ב-19.6% לסך $291.9 מיליון, והרווח הנקי ירד ב-2.6% לסך $36.1 מיליון.
מחיר הסגירה של המניה עמד על $30.42 (שינוי יומי של +8.9%), נכון ל-03/11/2026, ומכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) עומד על 29.9.
הנתונים מראים כי הכנסות חברת Enphase Energy, Inc. (ENPH) — חברת טכנולוגיה בתחום האנרגיה הסולרית — ברבעון 2 · 2026 עמדו על $291.9 מיליון, פער של -19.6% מול אותו רבעון אשתקד ($363.2 מיליון), והרווח הנקי עמד על $36.1 מיליון, פער של -2.6% מול הרבעון המקביל. מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 29.9, ומחיר הסגירה היה $30.42, בשינוי יומי של +8.9% נכון ל-03/11/2026.
הדוח האחרון של Enphase Energy, Inc. פורסם ב-27/10/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
כל עסקאות-המנהלים והדירקטורים בחברה הזו ב-12 החודשים האחרונים, כפי שדווחו לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC). קנייה או מכירה בשוק-הפתוח מסומנות במפורש; מענקים ומימושי-אופציות מופיעים תחת "אחר".
42 דיווחי-עסקאות. קניות בשוק-הפתוח: $1,114,031 · מכירות בשוק-הפתוח: $10,821,860.
הסכומים מתייחסים לקניות ולמכירות בשוק-הפתוח בלבד — לא למענקי-מניות או למימושי-אופציות, המופיעים כ"אחר".
| תאריך | מי דיווח | תפקיד | פעולה | מניות | מחיר | שווי | תזמון |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | MORA RICHARD | דירקטור | מכר | 1,500 | $40.36 | $60,547 | החלטה באותו רגע |
| 30.07.2026 | MORA RICHARD | דירקטור | מכר | 2,000 | $36.76 | $73,520 | החלטה באותו רגע |
| 12.06.2026 | Trivedi Shanker | דירקטור | קנה | 1,000 | $53.91 | $53,910 | החלטה באותו רגע |
| 11.06.2026 | Trivedi Shanker | דירקטור | אחר · מענק מניות | 4,551 | $54.93 | $249,986 | — |
| 01.06.2026 | MORA RICHARD | דירקטור | מכר | 700 | $64.20 | $44,940 | החלטה באותו רגע |
| 26.05.2026 | Kothandaraman Badrinarayanan | נשיא ודירקטור | קנה | 4,400 | $67.37 | $296,450 | החלטה באותו רגע |
| 26.05.2026 | Kothandaraman Badrinarayanan | נשיא ודירקטור | קנה | 600 | $68.39 | $41,032 | החלטה באותו רגע |
| 19.05.2026 | MORA RICHARD | דירקטור | מכר | 700 | $46.39 | $32,473 | החלטה באותו רגע |
| 13.05.2026 | Kortlang Benjamin John | דירקטור | אחר · מענק מניות | 5,952 | — | — | — |
| 13.05.2026 | Haenggi Jamie Elizabeth | דירקטור | אחר · מענק מניות | 5,952 | — | — | — |
| 13.05.2026 | GOMO STEVEN J | דירקטור | אחר · מענק מניות | 6,428 | — | — | — |
| 13.05.2026 | Rodgers Thurman J | דירקטור | אחר · מענק מניות | 5,952 | — | — | — |
| 13.05.2026 | MORA RICHARD | דירקטור | אחר · מענק מניות | 5,952 | — | — | — |
| 13.05.2026 | Malchow Joseph Ian | דירקטור | אחר · מענק מניות | 5,952 | — | — | — |
| 13.03.2026 | Rodgers Thurman J | דירקטור | מכר | 137,250 | $43.61 | $5,985,925 | החלטה באותו רגע |
מוצגות 15 העסקאות האחרונות מתוך 42 שדווחו ב-12 החודשים האחרונים.
מקור: דיווחי-מנהלים לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), טופס 4. עודכן 14.10.2026. מידע לימודי, לא המלצה.
1,000 ₪ שהושקעו במניה לפני שנה, לפני 3 שנים — כמה הן שוות היום, לפי מחיר הסגירה.
לפי מחיר סגירה, בלי דיבידנדים ובלי עמלות. תשואה שהייתה אינה מבטיחה תשואה בעתיד.
סקטור: טכנולוגיה
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 05/11/2026
בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.
ב-6 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 6 בתוך התחזית.
| הרבעון | מדד | מה אמרו מראש | מה יצא בפועל | התוצאה |
|---|---|---|---|---|
| 30.09.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $290 עד $320 מיליון | $293.3 מיליוןהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (−3.8% מול אמצע הטווח) |
| 30.09.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח גולמי (Non‑GAAP) | 44.0% עד 47.0% | 45.0%הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (−0.5 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $280 עד $310 מיליון | $291.9 מיליוןהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (−1.1% מול אמצע הטווח) |
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח גולמי (Non‑GAAP) | 44.0% עד 47.0% | 46.8%הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+1.3 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $270 עד $300 מיליון | $282.9 מיליוןהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (−0.7% מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח גולמי (Non‑GAAP) | 42.0% עד 45.0% | 43.9%הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+0.4 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | הסכם מהותי8-K | אנפאז' אנרג'י חתמה ב-28 באוקטובר 2026 על הסכם להעברת זיכויי מס ייצור מתקדם בסכום של עד 100 מיליון דולר.מחיר הרכישה לא יעלה על 92 מיליון דולר, בשני תשלומים במהלך 2026 ו-2027, בכפוף לתנאים מתלים. | ב-SEC |
| 18.06.2026 | הסכם מהותי8-K | ב-15 ביוני 2026 חתמה Enphase Energy על הסכם עם מוסד פיננסי מוביל למכירת זיכויי מס ייצור מתקדם לפי סעיף 45X בסכום של עד 150 מיליון דולר.מחיר הרכישה לא יעלה על 139.5 מיליון דולר והוא ישולם בארבעה תשלומים במהלך 2026 ו-2027, בכפוף לתנאים מתלים ולבדיקת הצהרות החברה. | ב-SEC |
| 15.06.2026 | מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-K | ב-11 ביוני 2026 הגדילה מועצת Enphase את הדירקטוריון לשמונה ומינתה את שנקר טריוודי למקום החדש, כולל ועדת הביקורת.החברה אישרה לו מענק מניות חסומות בשווי יעד של כ-250,000 דולר, שיבשיל בארבעה חלקים שווים בין אוגוסט 2026 למאי 2027. | ב-SEC |
| 06.04.2026 | הסכם מהותי8-K | ב-31 במרץ 2026 חתמה Enphase על הסכם למכירת זיכויי מס ייצור מתקדם בסך 235 מיליון דולר למוסד פיננסי תמורת 218.55 מיליון דולר.הזיכויים נמכרו ב-93% מערכם, והחברה צופה שההשפעה תפחית את הרווח הגולמי GAAP ברבעון הראשון של 2026 בכ-6.7 נקודות אחוז לעומת התחזית הקודמת. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
Enphase Energy היא חברת טכנולוגיה המתמחה בייצור מערכות אחסון וריכוז אנרגיה סולארית למשקי בית ועסקים קטנים. החברה מספקת מיקרו־אינוורטרים (התקנים המרים זרם ישר לזרם חילופין) ובקרים לאנרגיה, המשמשים חלק חיוני בעמדות סולאריות מודרניות.
בשנת 2025 הכנסות Enphase Energy עלו 10.7% ל־1.47 מיליארד דולר לעומת 1.33 מיליארד בשנה קודמת. הרווח הנקי זינק באופן משמעותי — 67.7% מ־102.7 מיליון לעומת 172.1 מיליון דולר. שולי הרווח התפעולי כמעט הכפילו את עצמם מ־5.8% ל־10.7%, מה שמעיד על יעילות תפעולית משופרת.
בחודשי ינואר־יוני 2026 (רבעון 2), הכנסות קטנו 19.6% ל־291.9 מיליון דולר בעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי ירד 2.6% ל־36.1 מיליון דולר. הנתונים מראים שהחברה מתמודדת עם קשיים עדכניים בדרישה לאחר ההתאוששות של 2025.
נכון ל־03/11/2026, המניה נסגרה ב־30.42 דולר בעלייה של 8.9%. קונסנזוס אנליסטים הוא בדרגה "חזק" (2.62 מ־5), עם יעד מחיר של 35.81 דולר. מכפיל הרווח (P/E) עומד על 29.9, כפי שמתבטא בשווי שוק של 4.01 מיליארד דולר.
מניית אנפייז Enphase (ENPH) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
32 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 39 דירוגים בנובמבר 2026.
36 דולר, 24% מעל מחיר הסגירה של 28.97 דולר. היעדים נעים בין 16.16 ל-89.25 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.