סקירת מניה · NYSEPFGC

Performance Food Group Co

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$104.98נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+0.96%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$128.84ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים21עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 5 בספטמבר 2026

טווח המסחר של Performance Food Group Co נע היום בין 97.81 ל-99.13 דולר. המניה נסחרת ב-98.63 דולר, ירידה של 0.52 דולר, 0.52% מהסגירה הקודמת של 99.15 דולר.

קנייה
8.2/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי מניית Performance Food Group Co (PFGC) נסחרת ב-104.98 דולר עם פער של 22.7% מול יעד הקונצנזוס של 21 אנליסטים (128.84 דולר), לצד המלצת קנייה.

כמה לסמוך על הציון?אמון גבוה
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 21 אנליסטים — 90% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 100%
  • 90% מהאנליסטים בעד

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Performance Food Group (או בקיצור PFGC) היא אחת מחברות הפצת המזון הגדולות בארצות הברית. במילים פשוטות, היא הצינור שמחבר בין יצרני מזון לבין מקומות שמגישים או מוכרים אוכל — מסעדות, בתי קפה, בתי ספר, בתי חולים, חנויות נוחות ורשתות קמעונאיות. החברה קונה מזון ומוצרים נלווים בכמויות גדולות, מאחסנת אותם במחסנים, ומספקת אותם ללקוחות העסקיים שלה.

    ההכנסה של החברה מגיעה בעיקר ממכירת המוצרים שהיא מפיצה — כלומר היא מרוויחה על ההפרש בין המחיר שבו היא קונה את המזון לבין המחיר שבו היא מוכרת אותו ללקוחותיה, בתוספת שירותי הלוגיסטיקה (אחסון והובלה). מדובר במודל הכנסה חוזר במהותו, כיוון שהלקוחות העסקיים מזמינים סחורה שוב ושוב באופן שוטף. עם זאת, שולי הרווח (אחוז הרווח מתוך כל שקל מכירה) בענף הפצת המזון נמוכים יחסית — ניתן לראות זאת בכך שמתוך הכנסות של כ-67.8 מיליארד דולר, הרווח הנקי עמד על כ-359 מיליון דולר.

    מבחינת סדר גודל: שווי השוק של החברה (הערך הכולל של כל מניותיה בבורסה) עומד על כ-17 מיליארד דולר. ההכנסות השנתיות הגיעו לכ-67.8 מיליארד דולר, לעומת כ-63.3 מיליארד דולר בשנה הקודמת — שינוי של 7.2%. הרווח הנקי היה כ-359 מיליון דולר לעומת כ-340 מיליון דולר, שינוי של 5.6%, והרווח למניה (EPS — הרווח המחולק לפי מספר המניות) עמד על 2.29 דולר לעומת 2.18 דולר, שינוי של 5.0%. הנתונים מוצגים לצורך הקשר בלבד.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    חיובי+23%פער מול היעד

    פער של 23% בין המחיר הנוכחי ליעד האנליסטים

    המחיר הנוכחי של Performance Food Group Co (PFGC) עומד על $104.98, בעוד יעד הקונצנזוס של 21 אנליסטים הוא $128.84. יעד התיקרה עומד על $150.15, המהווה פוטנציאל של 43%.

    נתון: יעד קונצנזוס $128.84 מול מחיר נוכחי $104.98

    מה זה אומר עליך: פער כזה נובע לעיתים מחששות לגבי שוליים נמוכים (0.5% רווח נקי) בתעשיית הפצת המזון, שבה התחרות גבוהה. הפער יצטמצם אם החברה תצליח להרחיב שולי רווח או לשפר יעילות תפעולית במגזרי ההפצה שלה.

    לשים לב+17%צמיחת הכנסות

    צמיחה חזקה בהכנסות אך ירידה ברווח הנקי

    ההכנסות של PFGC צמחו מ-58 מיליארד דולר בשנת 2024 ל-68 מיליארד בשנת 2026 (17% צמיחה), אך הרווח הנקי ירד מ-436 מיליון דולר ל-359 מיליון (ירידה של 18%). רווח למניה ירד מ-$2.79 ל-$2.29.

    נתון: הכנסות עלו מ-$58B ל-$68B; רווח נקי ירד מ-$436M ל-$359M

    מה זה אומר עליך: דפוס כזה אופייני לחברות הפצה שמרחיבות נתח שוק בעלויות גבוהות או נכנסות לשווקים בעלי מרווחים נמוכים יותר. הפער יצטמצם אם החברה תצליח לשפר יעילות מבצעית ולהגדיל שולי רווח נקי מעבר ל-0.5% הנוכחיים, או אם התרחבות השוק תגיע לבשלות רווחית.

    ניטרלי0.5%שולי רווח נקי

    שולי רווח נמוכים מאוד אופייניים לענף ההפצה

    שולי הרווח הנקי של PFGC עומדים על 0.5% בלבד בשנתיים האחרונות, ירידה מ-0.7% ב-2024. גם שולי הרווח התפעולי נמוכים (1.3%), בעוד שולי הרווח הגולמי השתפרו מעט ל-11.9%.

    נתון: Net Margin ירד מ-0.7% ל-0.5%; Gross Margin עלה ל-11.9%

    מה זה אומר עליך: שוליים כאלה אופייניים לחברות הפצת מזון שפועלות בתחרות אינטנסיבית עם מבנה עלויות כבד. השיפור בשולי הרווח הגולמי (מ-11.3% ל-11.9%) מעיד על יעילות טובה יותר ברכש והפצה, אך העלייה טרם התורגמה לשולי רווח נקי גבוהים יותר בשל עלויות תפעול.

    חיובי8.2ציון אנליסטים

    קונצנזוס חזק מאוד של אנליסטים

    21 אנליסטים מכסים את PFGC עם ציון קונצנזוס של 8.2 מתוך 10 ("קנייה חזקה"): 6 אנליסטים ממליצים על קנייה חזקה, 13 על קנייה, ורק 2 על החזקה. אין המלצות מכירה.

    נתון: ציון 8.2/10, 19 מתוך 21 אנליסטים ממליצים קנייה או קנייה חזקה

    מה זה אומר עליך: קונצנזוס חזק כזה משקף בדרך-כלל אמון של השוק המוסדי בפוטנציאל הצמיחה ארוך-הטווח בענף הפצת המזון, גם אם השוליים נמוכים. הקונצנזוס ישתנה אם תוצאות רבעוניות לא יעמדו בציפיות או אם התחרות תתגבר ותשחוק את השיפור בשולי הרווח הגולמי.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמיחה בהכנסות ההכנסות עלו ל-67.84 מיליארד דולר לעומת 63.30 מיליארד בשנה הקודמת, שינוי של 7.2%.
    • שיפור ברווח התפעולי הרווח התפעולי עלה ב-8.7% ל-887.5 מיליון דולר לעומת 816.3 מיליון בשנה הקודמת.
    • קונצנזוס אנליסטים חיובי מתוך 21 אנליסטים, 6 מדרגים Strong Buy ו-13 Buy, ללא המלצות מכירה.
    • פער מול יעד-האנליסטים יעד-האנליסטים הממוצע עומד על $128.84, פער של 22.7% מול המחיר הנוכחי $104.98.
    הטיעון נגד
    • רווח נקי צומח לאט מההכנסות הרווח הנקי עלה ב-5.6% ל-359.3 מיליון דולר, קצב איטי מצמיחת ההכנסות של 7.2%.
    • שולי רווח דקים הרווח הנקי של 359.3 מיליון דולר מהווה כ-0.5% מההכנסות של 67.84 מיליארד, מאפיין ענף הפצת המזון.
    • צמיחת רווח למניה מתונה הרווח למניה (EPS – רווח נקי מחולק במספר המניות) עלה ב-5.0% בלבד ל-2.29 דולר.
    • תלות בהמשך צמיחת ההכנסות הפער של 22.7% מול היעד מגלם ציפייה להמשך צמיחה, בעוד שיפור השורה התחתונה נותר מתון.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    דעת המומחים

    מה חושבים האנליסטים?

    21 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

    ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

    קונצנזוס$128.84
    גבוה$150.15
    חציון$132.60
    נמוך$103.02
    קנייה חזקה6
    קנייה13
    החזקה2
    מכירה0
    מכירה חזקה0
    המספרים

    נתונים פיננסיים

    נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2024FY2025FY2026רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
    הכנסות$58,281$63,299$67,840$16,290+6.4%
    רווח נקי$436$340$359$42-28.5%
    רווח גולמי$6,577$7,417$8,091$1,939+6.4%
    רווח תפעולי$826$816$888$149-14.6%
    רווח למניה (EPS)$2.79$2.18$2.29
    שיעור רווח גולמי+11.3%+11.7%+11.9%
    שיעור רווח תפעולי+1.4%+1.3%+1.3%
    שיעור רווח נקי+0.7%+0.5%+0.5%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הדוח האחרון של חברת Performance Food Group Co (PFGC) מראה כי ההכנסות עלו ב-7.2% לכ-67.8 מיליארד דולר, לעומת כ-63.3 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

    הרווח הנקי (הרווח שנשאר לחברה אחרי כל ההוצאות והמסים) גדל ב-5.6% לכ-359 מיליון דולר, והרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מסים ומימון) עלה ב-8.7% לכ-888 מיליון דולר.

    הרווח למניה (EPS – החלק של הרווח המיוחס לכל מניה) עמד על 2.29 דולר, לעומת 2.18 דולר בשנה הקודמת — עלייה של 5.0%.

    הנתונים של חברת Performance Food Group Co (PFGC) לרבעון 1 · 2026 מראים הכנסות של כ-16.29 מיליארד דולר, לעומת כ-15.31 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד — שינוי של 6.4%. הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-41.7 מיליון דולר, לעומת כ-58.3 מיליון דולר ברבעון 1 · 2025 — שינוי של 28.5%- (ירידה). כלומר, ההכנסות עלו בעוד הרווח הנקי ירד בהשוואה השנתית.

    הדוח הבא של Performance Food Group Co ב-04/11/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $1.60.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Performance Food Group Co (PFGC) היא חברה אמריקאית המספקת מוצרי מזון וממשקים לבתי מלון, מסעדות ומוסדות. החברה פועלת כחוזר משווק בין יצרנים למפעילי קמעונות בתחום ההנדסה.

    המניה נסחרת כיום ב־$104.98 לשם, כאשר הקונצנזוס של 21 אנליסטים עומד על $128.84. פער של 23% קיים בין המחיר הנוכחי ליעד הקונצנזוס, עם יעד עליון של $150.15. הנתונים מראים שחלק מהאנליסטים מעריכים ערך גבוה יותר מן המחיר הקיים.

    בחברה חלה עלייה בהכנסות של 7.2% בשנה הכספית האחרונה. קצב הגדילה המתון מצביע על שוק בשיווי משקל יחסי, עם ביקוש תמידי לשירותי הספקה לענף הנדסה.

    הדירוג הקונצנזוס של האנליסטים הוא קנייה בשיטת דירוג של 1.81 מתוך 5, מה שמעיד על הערכה חיובית אך לא חד־משמעית. השוני בין יעד הקונצנזוס ליעד התיקרה מעלה שאלות על רמת הביטחון של האנליסטים בהערכתם.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.

    נושאים בורסה ומסחר