רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
אותות מהירים
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
נקודות אור
- ✓ מרווח גולמי 95%
- ✓ 67% מהאנליסטים בעד
דגלים אדומים
מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה
חברת Radware Ltd מספקת פתרונות אבטחת סייבר והגנה על אתרים ושירותים באינטרנט. בין היתר, החברה מוכרת מוצרים שמגנים מפני מתקפות מסוג DDoS (הצפת שרתים בבקשות כדי להשבית אותם) ומגנים על אפליקציות ותשתיות ענן (שרתים מרוחקים שדרכם ארגונים מריצים שירותים). הלקוחות הם בעיקר ארגונים, חברות וספקי תקשורת שרוצים לשמור על הזמינות והבטיחות של המערכות הדיגיטליות שלהם.
הכסף של החברה מגיע ממכירת רישיונות תוכנה וממכשירי חומרה, אך חלק גדל מההכנסה מגיע ממנויים (Subscription) — כלומר תשלום חוזר על שירותי הגנה כשירות ענן. מודל זה יוצר הכנסה שחוזרת על עצמה לאורך זמן, לצד הכנסות חד-פעמיות ממכירת ציוד. הנתונים מראים כי בשנה האחרונה ההכנסות עלו ב-9.8%, והרווח הנקי עלה מ-6 מיליון דולר ל-20.3 מיליון דולר.
לצורך הקשר: שווי-השוק של החברה עומד על כ-1 מיליארד דולר, וההכנסה השנתית האחרונה הייתה כ-301.85 מיליון דולר. הרווח למניה (EPS — הרווח הנקי מחולק במספר המניות) עמד על 0.45 דולר לעומת 0.14 דולר בשנה הקודמת, והרווח התפעולי עבר מהפסד של כ-3.9 מיליון דולר לרווח של כ-11.4 מיליון דולר.
תובנות
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
החברה חזרה לרווחיות אחרי הפסדים
Radware חזרה לרווחיות מובהקת ב-2025 עם רווח נקי של 20 מיליון דולר, לעומת הפסד של 22 מיליון דולר ב-2023. זה משקף שינוי של 42 מיליון דולר בשנתיים בלבד.
נתון: רווח נקי עלה מהפסד של 22 מיליון דולר ב-2023 לרווח של 20 מיליון דולר ב-2025. המרווח התפעולי השתפר מ-12.1%- ל-3.8%+.
מה זה אומר עליך: מעבר מהפסד לרווח נובע בדרך-כלל משליטה בהוצאות תפעוליות תוך צמיחה בהכנסות. ב-Radware המרווח התפעולי קפץ מ-12.1% הפסד ל-3.8% רווח, מה שמעיד על שיפור משמעותי ביעילות התפעולית של החברה בתחום אבטחת הסייבר והרשתות.
צמיחה עקבית בהכנסות
ההכנסות של Radware צמחו באופן עקבי משנה לשנה: 261 מיליון דולר ב-2023, 275 מיליון ב-2024, ו-302 מיליון ב-2025. הצמיחה הכוללת של 15.7% בשנתיים מעידה על ביקוש יציב למוצרי האבטחה של החברה.
נתון: ההכנסות עלו מ-261 מיליון דולר (2023) ל-302 מיליון דולר (2025), גידול של 15.7% בשנתיים.
מה זה אומר עליך: צמיחה רציפה בהכנסות במשך שלוש שנים רצופות מצביעה על מיצוב שוק חזק ויכולת החברה לשמר ולהרחיב את בסיס הלקוחות שלה. ב-Radware הגידול השנתי של כ-27 מיליון דולר מ-2024 ל-2025 (9.8%) מהווה תאוצה לעומת השנה הקודמת.
מרווחי רווח גולמי גבוהים ויציבים
Radware שומרת על מרווח רווח גולמי (Gross Margin) גבוה מאוד ויציב של מעל 80% לאורך שלוש השנים (80.2%, 80.6%, 80.7%). זה מעיד על מודל עסקי עם עלויות ייצור/אספקה נמוכות יחסית להכנסות.
נתון: המרווח הגולמי נשמר יציב ב-80.2% (2023), 80.6% (2024), ו-80.7% (2025).
מה זה אומר עליך: מרווח גולמי גבוה כזה אופייני לחברות תוכנה ואבטחת סייבר, שבהן העלות השולית למכירת רישיון או שירות נוסף נמוכה. ב-Radware היציבות ב-80%+ מאפשרת לחברה להשקיע בפיתוח ושיווק תוך שמירה על רווחיות, כפי שניכר בשיפור התפעולי האחרון.
פער מצומצם מול יעד האנליסטים
המחיר הנוכחי של 27.85 דולר נמצא 11.7% מתחת ליעד הקונצנזוס של האנליסטים (31.11 דולר). תשעה אנליסטים מעריכים את המניה, כאשר שישה ממליצים על קנייה חזקה או קנייה, ושלושה על החזקה.
נתון: המחיר הנוכחי 27.85 דולר לעומת יעד קונצנזוס של 31.11 דולר. ציון האנליסטים: 7.8 מתוך 10.
מה זה אומר עליך: פער של כ-12% בין המחיר הנוכחי ליעד האנליסטים נובע בדרך-כלל מציפיות לצמיחה נוספת או שיפור ברווחיות. ב-Radware המגמה החיובית בתוצאות (מהפסד לרווח והכנסות גדלות) תומכת בהערכה זו, אך השוק כנראה ממתין לאישוש המשך המגמה ברבעונים הבאים.
שיפור דרמטי ברווח למניה
הרווח למניה (EPS – Earnings Per Share) של Radware זינק מהפסד של 0.50 דולר ב-2023 לרווח של 0.45 דולר ב-2025. שיפור של 0.95 דולר למניה בשנתיים משקף את המהפך הכלכלי של החברה.
נתון: EPS השתפר מהפסד של 0.50 דולר (2023) לרווח של 0.45 דולר (2025), שיפור של 0.95 דולר למניה.
מה זה אומר עליך: עלייה כזו ב-EPS נובעת משילוב של צמיחה בהכנסות (302 מיליון דולר ב-2025) ושיפור משמעותי במרווחים התפעוליים. ב-Radware המעבר למרווח תפעולי חיובי של 3.8% ב-2025 הוא הגורם המרכזי להיפוך ברווח למניה, המשקף יעילות משופרת בניהול העסק.
השור מול הדוב
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
- צמיחה בהכנסות ההכנסות עלו ל-301.85 מיליון דולר לעומת 274.88 מיליון דולר בשנה הקודמת, שינוי של 9.8%.
- קפיצה ברווח הנקי הרווח הנקי גדל ל-20.26 מיליון דולר לעומת 6.04 מיליון דולר בשנה הקודמת, שינוי של 235.5%.
- מעבר לרווח תפעולי הרווח התפעולי עמד על 11.41 מיליון דולר לעומת הפסד של 3.89 מיליון דולר בשנה הקודמת, שינוי של 393.5%.
- המלצות אנליסטים 9 אנליסטים מסקרים את המניה בפיזור של 3 Strong Buy, 3 Buy ו-3 Hold, ללא המלצות מכירה.
- פער מול יעד האנליסטים מחיר המניה $27.85 נמצא בפער של 11.7% מיעד האנליסטים $31.11, כלומר היעד גבוה מהמחיר הנוכחי.
- שליש מהאנליסטים בהמתנה 3 מתוך 9 אנליסטים מדרגים את המניה כ-Hold (המתנה), נתון שמשקף חוסר הסכמה מלאה על הכיוון.
- בסיס רווח קטן הרווח הנקי של 20.26 מיליון דולר צמח מבסיס נמוך של 6.04 מיליון דולר, ולכן אחוזי השינוי הגבוהים מושפעים מנקודת פתיחה נמוכה.
- תנודתיות יומית המניה נעה 3.2246% ביום המסחר, נתון שמצביע על תנודות מחיר משמעותיות בטווח הקצר.
הדאטה שמאחורי הפרשנות
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.
מה חושבים האנליסטים?
9 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.
ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026
נתונים פיננסיים
מה הראה הדוח האחרון
הנתונים מראים כי הכנסות Radware Ltd (RDWR) עלו בכ-10% ל-302 מיליון דולר, לעומת 275 מיליון דולר בשנה הקודמת.
הרווח הנקי (הרווח שנשאר אחרי כל ההוצאות) קפץ מ-6 מיליון דולר לכ-20 מיליון דולר, והרווח למניה (החלק של הרווח שמיוחס לכל מניה בודדת) עלה מ-0.14 דולר ל-0.45 דולר.
בנוסף, הרווח התפעולי (הרווח מפעילות הליבה של החברה, לפני הוצאות מימון ומיסים) עבר מהפסד של כ-4 מיליון דולר לרווח של כ-11 מיליון דולר.
הנתונים של Radware Ltd לרבעון השני של 2026, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, מראים הכנסות של כ-82.28 מיליון דולר לעומת כ-74.11 מיליון דולר — עלייה של 11.0%. הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-1.71 מיליון דולר לעומת כ-4.22 מיליון דולר, ירידה של 59.4%.
הדוח הבא של Radware Ltd צפוי בסביבות 28/10/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $0.29.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
סיכום
Radware Ltd היא חברת תוכנה בתחום אבטחת סייבר, המתמחה בהגנה מפני התקפות ושיפור ביצועי רשתות. החברה עובדת עם ארגונים גדולים בעולם כדי להגן על מערכות המידע שלהם.
הנתונים מראים ש-Radware חזרה לרווחיות משמעותית ב-2025. החברה הרוויחה 20 מיליון דולר רווח נקי, לעומת הפסד של 22 מיליון דולר ב-2023 — זהו שינוי של 42 מיליון דולר בשנתיים. הכנסות גדלו ב-9.8% בשנה האחרונה, מה שמעיד על צמיחה יציבה.
המניה נסחרת כיום ב-27.85 דולר. יעד המחיר של אנליסטים עומד על 31.11 דולר, עם פער של 11.7% מהמחיר הנוכחי. קונסנסוס האנליסטים נוטה לעבר קנייה, עם דירוג ממוצע של 2.0 מתוך 5 בקרב 9 אנליסטים.
אפיקי הסיכון כוללים תחרות קשה בשוק ותלות בתנאי הכלכלה הגלובלית. מצד אחר, חזרת החברה לרווחיות ויציבות ההכנסות עשויות להצביע על חוזק בעמדתה התחרותית.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.
