סקירת מניה · NASDAQROP

Roper Technologies Inc

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$411.79נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+0.33%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$453.16ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים26עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 4 בספטמבר 2026

מהסגירה הקודמת של 415.79 דולר עברה מניית Roper Technologies Inc ל-422.35 דולר, עלייה של 6.56 דולר, 1.58%. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 418.44 ל-429.60 דולר. לפי Yahoo, Roper Technologies תציג בכנס הטכנולוגיה של Citi.

קנייה
6.7/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי הכנסות Roper Technologies צמחו מ-6 ל-8 מיליארד דולר, אך מרווח הרווח הנקי (רווח ביחס להכנסות) ירד מ-22.4% ל-19.4%, לצד פער של 10% מול יעד-האנליסטים.

כמה לסמוך על הציון?אמון בינוני
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 26 אנליסטים — 42% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 109%

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Roper Technologies היא חברת אחזקות טכנולוגית שמחזיקה בעשרות עסקים נפרדים בתחומים מגוונים. רבים מהעסקים שלה מפתחים תוכנה ייעודית (תוכנה מותאמת לתחום ספציפי) לתעשיות כמו בריאות, משפט, בנייה, חינוך וניהול מים. בנוסף, החברה מוכרת גם מכשור ומוצרים טכנולוגיים מדודים לשווקים מקצועיים. הרעיון המרכזי הוא בעלות על עסקים מובילים בשווקי נישה קטנים אך יציבים.

    עיקר ההכנסה של Roper מגיע מדמי מנוי ורישוי לתוכנה (תשלום חוזר, לרוב חודשי או שנתי), מה שיוצר זרם הכנסה חוזר ולא חד-פעמי. חלק נוסף מגיע ממכירת מוצרים ומכשור, שהם לרוב מכירות חד-פעמיות. החברה גם נוהגת לרכוש עסקים חדשים ולצרף אותם לקבוצה כדי להגדיל את מקורות ההכנסה.

    לפי הנתונים האחרונים, ההכנסה השנתית של החברה עמדה על כ-7.9 מיליארד דולר, לעומת כ-7 מיליארד דולר בשנה הקודמת — שינוי של 12.3%. הרווח הנקי היה כ-1.54 מיליארד דולר, שינוי של פחות מאחוז מול השנה הקודמת. הרווח למניה (EPS) עמד על 14.2 דולר. שווי-השוק של החברה הוא כ-41 מיליארד דולר. הנתונים מוצגים להקשר בלבד, ואינם מהווים המלצה או תחזית.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב19.4%מרווח נקי 2025

    ירידה במרווח הרווח הנקי למרות גידול בהכנסות

    מרווח הרווח הנקי (Net Margin) ירד מ-22.4% ב-2023 ל-19.4% ב-2025, ירידה של כ-3 נקודות אחוז, למרות שההכנסות צמחו מ-6 מיליארד דולר ל-8 מיליארד דולר באותה תקופה

    נתון: Net Margin ב-FY2023: 22.4%, FY2024: 22.0%, FY2025: 19.4%. הכנסות ב-FY2023: $6B, FY2025: $8B

    מה זה אומר עליך: ירידה במרווח הנקי בזמן גידול בהכנסות נובעת בדרך-כלל מעלייה בעלויות תפעול, מיסים גבוהים יותר, או הוצאות מימון. אצל Roper Technologies, פער של 3 נקודות במרווח הנקי על בסיס הכנסות של 8 מיליארד דולר משמעותו כ-240 מיליון דולר שלא הגיעו לשורה התחתונה. מעקב אחר דוחות הרבעון הקרובים יכול לגלות אם המגמה ממשיכה או מתהפכת.

    חיובי6.7פער מול היעד

    פער של 10% מול יעד האנליסטים

    המחיר הנוכחי של 411.79 דולר נמוך ב-10% ממחיר היעד הממוצע של האנליסטים (453.16 דולר), כאשר 11 מתוך 26 אנליסטים ממליצים על קנייה או קנייה חזקה

    נתון: מחיר נוכחי: $411.79, יעד ממוצע: $453.16 (פער של $41.37), ציון אנליסטים: 6.7 מתוך 10

    מה זה אומר עליך: פער של 10% בין מחיר שוק למחיר יעד משקף תחזיות אנליסטים לעלייה פוטנציאלית. אצל Roper Technologies הפער נתמך על ידי יעד חציוני של 445.65 דולר ויעד גבוה של 577.5 דולר, אך 13 אנליסטים ממליצים על החזקה בלבד. השוק עשוי לתמחר חששות לגבי ירידת המרווח הנקי או אי-ודאות בצמיחה עתידית.

    לשים לב$14.20EPS שנת 2025

    רווח למניה (EPS) ירד ב-2025 לראשונה

    הרווח למניה (EPS – Earnings Per Share) ירד מ-14.35 דולר ב-2024 ל-14.20 דולר ב-2025, ירידה של כ-1%, לאחר שעלה ב-2024 לעומת 2023

    נתון: EPS FY2023: $12.89, FY2024: $14.35, FY2025: $14.20. רווח נקי FY2024: $2B, FY2025: $2B

    מה זה אומר עליך: ירידה ב-EPS בשנת 2025 אצל Roper Technologies מתרחשת בו-זמנית עם עלייה בהכנסות ל-8 מיליארד דולר, מה שמצביע על דילול אפשרי (הנפקת מניות נוספות) או ירידה ברווחיות הנקייה. בהשוואה לצמיחת EPS של 11% בין 2023 ל-2024 (מ-12.89 ל-14.35), המגמה החדשה עשויה להעיד על האטה ברווחיות.

    חיובי69.2%מרווח גולמי

    יציבות במרווחי התפעול והגולמי

    מרווח הרווח הגולמי (Gross Margin) ומרווח התפעול (Operating Margin) נותרו יציבים בשלוש השנים האחרונות, עם מרווח גולמי של כ-69% ומרווח תפעולי של כ-28%

    נתון: Gross Margin: 69.7% (2023), 69.3% (2024), 69.2% (2025). Operating Margin: 28.2% (2023), 28.4% (2024), 28.3% (2025)

    מה זה אומר עליך: יציבות במרווחי הרווח הגולמי והתפעולי של Roper Technologies מעידה על יכולת החברה לשמור על מבנה עלויות קבוע ולתמחר את המוצרים שלה באופן עקבי. מרווח גולמי של 69% נחשב גבוה ומצביע על יתרון תחרותי במוצרים או בשירותים שהחברה מספקת. הבעיה היא בשלב שבין התפעול לרווח הנקי — שם נוצר הפער שגורם לירידת ה-Net Margin.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמיחה בהכנסות ההכנסות עלו ב-12.3% מ-7.04 מיליארד ל-7.90 מיליארד דולר בהשוואה לשנה הקודמת.
    • שיפור ברווח התפעולי הרווח התפעולי (רווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומס) עלה ב-11.9% ל-2.24 מיליארד דולר.
    • המלצות אנליסטים מבין 26 אנליסטים, 5 דירגו Strong Buy ו-6 דירגו Buy, מול 2 בלבד שדירגו Sell.
    • פער מול היעד מחיר המניה $411.79 נמצא בפער של 10.0% מתחת ליעד האנליסטים הממוצע של $453.16.
    הטיעון נגד
    • ירידה ברווח הנקי הרווח הנקי ירד ב-0.8% מ-1.549 מיליארד ל-1.536 מיליארד דולר לעומת השנה הקודמת.
    • ירידה ברווח למניה הרווח למניה (EPS) ירד ב-1.0% מ-14.35 ל-14.2 דולר, למרות עליית ההכנסות.
    • רוב האנליסטים בהמתנה 13 מתוך 26 האנליסטים דירגו Hold (המתנה), כלומר יותר ממחצית אינם ממליצים על קנייה.
    • פער בין הכנסות לרווחיות בעוד ההכנסות עלו ב-12.3%, הרווח הנקי לא עלה בהתאמה אלא ירד, מה שמצביע על עלייה בעלויות.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    דעת המומחים

    מה חושבים האנליסטים?

    26 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

    ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

    קונצנזוס$453.16
    גבוה$577.50
    חציון$445.65
    נמוך$338.35
    קנייה חזקה5
    קנייה6
    החזקה13
    מכירה2
    מכירה חזקה0
    המספרים

    נתונים פיננסיים

    נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
    הכנסות$6,178$7,039$7,902$2,109+8.5%
    רווח נקי$1,384$1,549$1,536$1,168+208.9%
    רווח גולמי$4,307$4,878$5,472$1,470+9.3%
    רווח תפעולי$1,745$1,997$2,235$585+6.6%
    רווח למניה (EPS)$12.89$14.35$14.20
    שיעור רווח גולמי+69.7%+69.3%+69.2%
    שיעור רווח תפעולי+28.2%+28.4%+28.3%
    שיעור רווח נקי+22.4%+22%+19.4%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הנתונים מראים כי הכנסות Roper Technologies Inc (ROP) גדלו בכ-12% והגיעו לכ-7.9 מיליארד דולר, לעומת כ-7 מיליארד דולר בשנה הקודמת. הרווח התפעולי (רווח מהפעילות העסקית לפני מסים ומימון) עלה אף הוא בכ-12% לכ-2.2 מיליארד דולר.

    לעומת זאת, הרווח הנקי ירד קלות בכ-1% לכ-1.54 מיליארד דולר, והרווח למניה (EPS – החלק של הרווח המיוחס לכל מניה) ירד בכ-1% לכ-14.2 דולר. כלומר, ההכנסות והרווח התפעולי צמחו, אך הרווח הנקי נותר כמעט ללא שינוי.

    הנתונים של Roper Technologies Inc ברבעון השני של 2026, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, מראים הכנסות של כ-2.11 מיליארד דולר לעומת כ-1.94 מיליארד דולר — עלייה של 8.5%. הרווח הנקי עמד על כ-1.17 מיליארד דולר לעומת כ-378 מיליון דולר — שינוי של 208.9%.

    הדוח הבא של Roper Technologies Inc צפוי בסביבות 22/10/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $5.79.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Roper Technologies Inc (ROP) היא חברת תעשייה אמריקאית המספקת פתרונות טכנולוגיים ותוכנה לענפים שונים כגון בריאות, תחזוקה וייצור. החברה פועלת דרך מספר חטיבות עסקיות המשרתות לקוחות במקומות שונים בעולם.

    בשנת 2025, הכנסות החברה עמדו על כ-8 מיליארד דולר, בגדילה של 12.3% בהשוואה לשנה הקודמת. עם זאת, הנתונים מראים שמרווח הרווח הנקי (אחוז ההכנסה שהופכת לרווח) ירד מ-22.4% בשנת 2023 ל-19.4% בשנת 2025 — ירידה של כ-3 נקודות אחוז למרות גדילת ההכנסות.

    הן 26 אנליסטים שעוקבים אחר החברה מעניקים לה דירוג ממוצע של קנייה, כשיעד המחיר הממוצע עומד על 453.16 דולר, בהשוואה למחיר הנוכחי של 411.79 דולר. הפער בין המחיר הנוכחי ליעד הוא כ-10%.

    ההתרחקות בשולי הרווח מעלה שאלות לגבי יכולת החברה לשמור על רווחיות תוך הגדלת הכנסות. השילוב של גידול בהכנסות יחד עם דחיסת שולים עשוי להשפיע על רווח למניה וצמיחת עתידית.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.

    נושאים בורסה ומסחר