איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
בין 19.04 ל-21.20 דולר נע היום המחיר של SailPoint, Inc.. כרגע היא נסגרה על 19.19 דולר, ירידה של 1.87 דולר, 8.88% מסגירה קודמת של 21.06 דולר.
מניית SailPoint, Inc. נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $18.99. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 29 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
29 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 23 דולר, 18% מעל מחיר הסגירה.
29 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-29 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
34 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
חברת SailPoint, Inc. פועלת בתחום תוכנת התשתית (תוכנה שמריצה מערכות ליבה בארגונים). היא מספקת מערכות לניהול זהויות והרשאות — כלומר תוכנה שקובעת מי מבין העובדים והמערכות בארגון רשאי לגשת לאילו קבצים, אפליקציות ונתונים. המוצר מסייע לחברות גדולות לשמור על אבטחת מידע ולעמוד בדרישות רגולציה בכל הנוגע למי ניגש למה.
SailPoint, Inc. מרוויחה בעיקר ממכירת מנויים (Subscription) לתוכנה שלה — הלקוחות משלמים תשלום חוזר, לרוב שנתי, עבור השימוש במערכת. מודל זה יוצר הכנסה חוזרת ולא חד-פעמית, שמתחדשת כל עוד הלקוח ממשיך להשתמש בשירות. הכנסות החברה עלו ב-24.4% (מ-861.6 מיליון דולר ל-1.07 מיליארד דולר). עם זאת, הנתונים מראים רווח נקי שלילי של מינוס 270.1 מיליון דולר, שהשתפר ב-14.5% לעומת מינוס 315.8 מיליון דולר בשנה הקודמת.
שווי השוק של החברה עומד על כ-11 מיליארד דולר, ומחיר הסגירה האחרון היה 18.99 דולר (שינוי יומי של מינוס 1.0%, נכון ל-03/11/2026). ברבעון האחרון (רבעון 3 · 2026 מול רבעון 3 · 2025) נרשמו הכנסות של 308.8 מיליון דולר, עלייה של 16.8%, לצד רווח נקי שלילי של מינוס 50.4 מיליון דולר. מכיוון שהרווח הנקי בארבעת הרבעונים האחרונים אינו חיובי, מכפיל רווח אינו רלוונטי במקרה זה.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
SailPoint דיווחה על הפסד נקי של 270 מיליון דולר בשנת 2026, למרות שהכנסותיה עלו ל-1.07 מיליארד דולר (+24.4%). שולי הרווח הנקי (Net Margin) עומדים על -25.2%, כלומר החברה מפסידה 25 סנט על כל דולר מכירה.
נתון: הפסד נקי 2026: -270.1 מיליון דולר; Net Margin: -25.2%; Operating Margin החמיר מ-21.9%- (2025) ל-28.7%- (2026).
מה זה אומר עליך: הפסדים תפעוליים נובעים בדרך-כלל מהשקעות כבדות במו"פ, מכירות ושיווק — טיפוסי לחברות תוכנה בצמיחה. המשך הצמצום בהפסד (מ-316 מיליון ב-2025 ל-270 מיליון ב-2026) מרמז שהחברה מתקדמת לקראת רווחיות, אך קצב ההתקדמות הואט: שולי התפעול החזירו להידרדר מ-21.9%- ל-28.7%-.
SailPoint שומרת על שולי רווח גולמי (Gross Margin) של 64.5% בשנתיים האחרונות (2025–2026), לאחר עלייה מ-60.5% ב-2024. כלומר, החברה מרוויחה כ-65 סנט רווח גולמי על כל דולר מכירה לפני הוצאות תפעול.
נתון: Gross Margin 2026: 64.5%; 2025: 64.5%; 2024: 60.5%; רווח גולמי 2026: 691 מיליון דולר.
מה זה אומר עליך: שולי רווח גולמיים גבוהים ויציבים מאפיינים עסקי תוכנה-כשירות (SaaS) עם עלויות שכפול נמוכות. ההפסד התפעולי נובע לא ממבנה העלויות הישיר אלא מהוצאות מכירה, הנהלה ומו"פ — סעיפים שהחברה יכולה לייעל כדי להגיע לרווחיות מהר יותר.
רווח למניה (EPS — Earnings Per Share) של SailPoint עלה מ-12.91- דולר ב-2025 ל-0.54- דולר בלבד ב-2026, שיפור של כ-96%. השיפור חד יותר מהקטנת ההפסד הנקי (14.5%) ומרמז על צמצום משמעותי במספר המניות בחישוב (ככל הנראה רכישות עצמיות או שינוי במבנה ההון).
נתון: EPS 2026: -$0.54; EPS 2025: -$12.91; EPS 2024: -$12.13; הפסד נקי 2026: -270.1 מיליון דולר (-14.5% מ-2025).
מה זה אומר עליך: שיפור כה חד ב-EPS נובע בדרך-כלל משילוב של הקטנת הפסדים וצמצום מספר המניות המדולל. זהו אינדיקטור חשוב למשקיעים המסתכלים על ערך למניה, והוא משפר את האטרקטיביות של המניה גם אם החברה עדיין מפסידה בסכום כולל.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
הדוח האחרון: 09/09/2026
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
הנתונים מראים כי SailPoint, Inc. הגדילה את ההכנסות ב-24.4% ל-1.07 מיליארד דולר, אך עדיין רשמה הפסד נקי של 270.1 מיליון דולר (שיפור של 14.5% לעומת הפסד של 315.8 מיליון דולר בשנה הקודמת). ברבעון 3 של 2026 החברה דיווחה על הכנסות של 308.8 מיליון דולר (עלייה של 16.8%), אך ההפסד הנקי הרבעוני הוא 50.4 מיליון דולר. מחיר המניה נכון ל-03/11/2026 עומד על 18.99 דולר.
חברת SailPoint, Inc. (SAIL) פועלת בתחום תוכנת התשתית — ניהול זהויות והרשאות גישה. הנתונים מראים שברבעון 3 · 2026 מול רבעון 3 · 2025 ההכנסות עלו ב-16.8% ל-308.8 מיליון דולר, בעוד הרווח הנקי היה שלילי ועמד על -50.4 מיליון דולר, שינוי של -377.3% לעומת -10.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מחיר הסגירה האחרון היה 18.99 דולר (נכון ל-03/11/2026), ומכפיל הרווח אינו רלוונטי מאחר שהרווח הנקי ב-4 הרבעונים האחרונים אינו חיובי.
הדוח האחרון של SailPoint, Inc. פורסם ב-09/09/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
1,000 ₪ שהושקעו במניה לפני שנה — כמה הן שוות היום, לפי מחיר הסגירה.
לפי מחיר סגירה, בלי דיבידנדים ובלי עמלות. תשואה שהייתה אינה מבטיחה תשואה בעתיד.
סקטור: טכנולוגיה
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.
ב-10 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 9 מעל התחזית, 1 בתוך התחזית.
| הרבעון | מדד | מה אמרו מראש | מה יצא בפועל | התוצאה |
|---|---|---|---|---|
| 31.07.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $308 עד $312 מיליון | $309 מיליוןהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (−0.3% מול אמצע הטווח) |
| 31.07.2026הדוח עם התחזית | רווח תפעולי (Non‑GAAP) | $56.5 עד $57.5 מיליון | $63 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+10.5% מול אמצע הטווח) |
| 31.07.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח תפעולי (Non‑GAAP) | 18.1% עד 18.7% | 20.0%הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.6 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 30.04.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $273 עד $277 מיליון | $280 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.8% מול אמצע הטווח) |
| 30.04.2026הדוח עם התחזית | רווח תפעולי (Non‑GAAP) | $30 עד $31 מיליון | $38 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+24.6% מול אמצע הטווח) |
| 31.01.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $290 עד $294 מיליון | $295 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.0% מול אמצע הטווח) |
| 31.01.2026הדוח עם התחזית | רווח תפעולי (Non‑GAAP) | $58.5 עד $59.5 מיליון | $61 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+3.4% מול אמצע הטווח) |
| 31.10.2025הדוח עם התחזית | הכנסות | $269 עד $271 מיליון | $282 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+4.4% מול אמצע הטווח) |
| 31.10.2025הדוח עם התחזית | רווח תפעולי (Non‑GAAP) | $42.5 עד $43.5 מיליון | $56 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+30.2% מול אמצע הטווח) |
| 31.10.2025הדוח עם התחזית | שיעור רווח תפעולי (Non‑GAAP) | 15.7% עד 16.2% | 20.0%הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+4.1 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 12.06.2026 | מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-K | נביל חמאדה הודיע לחברה ב-8 ביוני 2026 על התפטרותו מדירקטוריון SailPoint, בתוקף מ-12 ביוני 2026, שלא עקב חילוקי דעות עם החברה.Thoma Bravo הודיעה על בחירת Collin Gallagher למלא את המקום הפנוי, והדירקטוריון מינה אותו לדירקטור Class III בתוקף מ-12 ביוני 2026. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
SailPoint (SAIL) מפתחת פתרונות תוכנה לניהול זהויות גישה (Identity Governance) בארגונים. החברה מציעה פלטפורמות ענן ומקומיות שעוזרות לחברות לשלוט בהרשאות משתמשים, לעמוד בדרישות רגולציה ולמנוע סיכוני אבטחה. נכון ל-03/11/2026 המניה נסגרה ב-$18.99, ירידה של 1.0% באותו יום המסחר.
החברה רשמה הכנסות של 1.07 מיליארד דולר בשנת 2026, עלייה של 24.4% לעומת 2025. ברבעון 3 של 2026 ההכנסות עמדו על 308.8 מיליון דולר (+16.8% לעומת רבעון 3 בשנה הקודמת). עם זאת, SailPoint מדווחת על הפסד נקי של 270.1 מיליון דולר בשנת 2026, כלומר שולי הפסד (Net Margin) של 25.2%. ברבעון השלישי ההפסד הנקי היה 50.4 מיליון דולר.
קונסנזוס האנליסטים (29 חוות דעת) עומד על המלצת קנייה (2.03 מתוך 5), עם יעד מחיר ממוצע של $22.61 — פער של 19.1% מעל המחיר הנוכחי. התחזית משקפת אמונה בצמיחת השוק לפתרונות אבטחת זהויות, גם כאשר הרווחיות עדיין לא הושגה.
העסק ממשיך להרחיב את בסיס הלקוחות והמעבר למודל הענן, אך הפסדיות החברה נותרת אתגר מרכזי. הנתונים מלמדים שכל דולר מכירה מייצר הפסד של כרבע דולר, דבר המחייב מעקב אחר התקדמות לקראת נקודת איזון תפעולית.
מניית SailPoint, Inc. (SAIL) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
29 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 34 דירוגים בנובמבר 2026.
23 דולר, 18% מעל מחיר הסגירה של 19.21 דולר. היעדים נעים בין 10.10 ל-31.50 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.