איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
מהסגירה הקודמת של 166.48 דולר עברה מניית Tower Semiconductor Ltd. ל-155.32 דולר, ירידה של 11.16 דולר, 6.70%. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 150.71 ל-164.28 דולר.
מניית טאואר Tower Semiconductor נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $163.06. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 11 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
11 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 322 דולר, 146% מעל מחיר הסגירה.
11 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-11 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
14 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
חברת Tower Semiconductor Ltd. היא יצרנית שבבים (רכיבים אלקטרוניים זעירים שנמצאים בתוך מכשירים חשמליים). החברה פועלת כ"בית יציקה" (foundry) — כלומר היא מייצרת שבבים עבור חברות אחרות שמתכננות אותם אך אינן בעלות מפעלי ייצור משלהן. Tower מתמחה בשבבים אנלוגיים, המשמשים בתחומים כמו חיישנים, רכיבי תקשורת ומערכות הדמיה.
מקור ההכנסה העיקרי של החברה הוא ייצור השבבים בהזמנת לקוחותיה — החברה גובה תשלום עבור ה"ייצור בפועל" (wafers, פרוסות סיליקון שעליהן בנויים השבבים) שהיא מספקת. מדובר במודל הכנסה מבוסס-הזמנות, שיכול לכלול התקשרויות חוזרות עם לקוחות קבועים לאורך זמן. ההכנסות בין 2024 ל-2025 הראו עלייה של +9.1% ($1.44 מיליארד → $1.57 מיליארד), והרווח הנקי הראה עלייה של +6.1% ($207.9 מיליון → $220.5 מיליון). ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $460.1 מיליון (+23.7%) והרווח הנקי $90.6 מיליון (+98.8%).
לצורך הקשר של סדר-גודל: שווי השוק של החברה הוא כ-19 מיליארד דולר, וההכנסה השנתית עומדת על כ-$1.57 מיליארד. מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי השוק לרווח השנתי) עומד על 63.5, המבוסס על שווי שוק של $18.51 מיליארד חלקי רווח נקי של $291.7 מיליון בארבעת הרבעונים האחרונים. מחיר הסגירה האחרון היה $163.06, בשינוי יומי של +5.0%, נכון ל-03/11/2026. הנתונים מוצגים לצורכי מידע בלבד.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
רבעון 2·2026 הציג רווח נקי של $90.6 מיליון, עלייה של 98.8% לעומת רבעון 2·2025. גם ההכנסות הרבעוניות זינקו ב-23.7% ל-$460.1 מיליון, מה שמעיד על התאוששות חזקה בביקוש למוצרי Tower או שיפור בתמהיל ובמחירים.
נתון: רבעון 2·2026: הכנסות $460.1M (+23.7%), רווח נקי $90.6M (+98.8%) מול רבעון 2·2025
מה זה אומר עליך: כפל כמעט של רווחי הרבעון מצביע על מחזור עסקי חיובי בענף המוליכים למחצה או על אירוע חד-פעמי. המשך מגמה זו ידרוש ביקושים יציבים ומרווחי גולמי גבוהים יותר ממה שנרשם השנה (23.2%).
שווי שוק של $18.51 מיליארד מול רווח נקי של $291.7 מיליון (4 רבעונים אחרונים) מניב מכפיל רווח של 63.5. מכפיל זה גבוה לעומת חברות מוליכים למחצה בשלות, ומשקף הנחות שוק על צמיחה עתידית משמעותית.
נתון: P/E=63.5 (שווי $18.51B ÷ רווח $291.7M); רווח נקי שנתי 2025 $220.5M
מה זה אומר עליך: מכפיל P/E של 63.5 מתאים לחברה בצמיחה מהירה או לפני מחזור עלייה צפוי בענף המוליכים למחצה. הוא יירד אם הרווחים ימשיכו לעלות בקצב הרבעון האחרון, או יישאר גבוה אם השוק מתמחר תרחיש עתידי שטרם התממש.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
החברה Tower Semiconductor Ltd. מייצרת שבבים (רכיבי חצאי-מוליכים עבור חברות אחרות). הנתונים מראים כי ההכנסות עלו ב-9.1% ועברו מ-1.44 מיליארד דולר ל-1.57 מיליארד דולר, והרווח הנקי עלה ב-6.1% מ-207.9 מיליון דולר ל-220.5 מיליון דולר.
ברבעון האחרון שדווח (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות הסתכמו ב-460.1 מיליון דולר, עלייה של 23.7%, והרווח הנקי הגיע ל-90.6 מיליון דולר, עלייה של 98.8%.
מחיר הסגירה של המניה עמד על 163.06 דולר (שינוי יומי של 5.0%), נכון ל-03/11/2026. מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי החברה לרווח השנתי שלה) עומד על 63.5.
הנתונים של חברת Tower Semiconductor Ltd. (חברת ייצור שבבים — מפעל שמייצר רכיבים מוליכים למחצה עבור חברות אחרות) מראים שברבעון 2 · 2026, בהשוואה לרבעון 2 · 2025, ההכנסות עמדו על 460.1 מיליון דולר — עלייה של 23.7%, והרווח הנקי עמד על 90.6 מיליון דולר — עלייה של 98.8%. מחיר הסגירה האחרון הוא 163.06 דולר נכון ל-03/11/2026, ומכפיל הרווח (היחס בין שווי השוק לרווח השנתי) עומד על 63.5.
הדוח האחרון של Tower Semiconductor Ltd. פורסם ב-02/11/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | הסכם מהותי6-K | טאואר סמיקונדקטור ו-Innolight הודיעו ב-3 בנובמבר 2026 על המשך שיתוף פעולה בפיתוח אופטיקה סמוכת-אריזה (NPO) לתשתיות AI.התקן NPO ראשון של Innolight נכנס לייצור מוקדם בתהליך PH18M במפעל טאואר בקליפורניה, ומוצרים נוספים הועברו ל-tape-out ב-300 מ"מ. | ב-SEC |
| 13.10.2026 | הסכם מהותי6-K | ב-13 באוקטובר 2026 הודיעו Tower Semiconductor ו-Semtech על הרחבת הסכם רב-שנתי ביניהן, המשך לשותפות בת 20 שנה.Semtech תשקיע בהבטחת קיבולת SiGe ייעודית ב-Tower בפאבים בארה"ב, ישראל ויפן, לתמיכה ברכיבים אופטיים למרכזי נתונים של AI. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
Tower Semiconductor Ltd. (TSEM) היא חברת ייצור שבבים (semiconductor foundry) המייצרת מוצרים לא-ממוצים (specialty chips) לתעשיות אלקטרוניקה, תקשורת וטבעי דלקים. החברה מספקת שירותי ייצור משני לגופים שונים הזקוקים לקיבולת ייצור מותאמת.
נכון ל-03/11/2026, מחיר המניה עומד על $163.06. בשנת 2025, ההכנסות של TSEM הגיעו ל-$1.57 מיליארד, עלייה של 9.1% בהשוואה ל-$1.44 מיליארד בשנת 2024. הרווח הנקי השנתי עמד על $220.5 מיליון, עלייה של 6.1% מול $207.9 מיליון בשנה הקודמת. ברבעון השני של 2026, החברה דיווחה על הכנסות של $460.1 מיליון (עלייה של 23.7% מול אותו רבעון בשנה הקודמת) ורווח נקי של $90.6 מיליון (עלייה של 98.8%), מה שמעיד על התאוששות חזקה בביקוש ובתוצאות התפעוליות.
הנתונים מראים שקונצנזוס האנליסטים עומד על קנייה, ממוצע דירוג 1.86 מ-5 (כאשר 1 הוא קנייה חזקה), מתוך 11 אנליסטים. המחיר היעד החציוני של המניה הוא $321.69, המעיד על פער של 97.3% בהשוואה למחיר הסגירה האחרון.
שווי השוק של TSEM הוא כ-$18.5 מיליארד, ומכפיל הרווח (P/E) הוא 63.5 — רמה גבוהה החוזרת על ציפיות לצמיחה עתידית. ההשקעה בחברה כרוכה בחשיפה לתנודתיות בביקוש למוצרי מוליכים למחצה וקיבולת ייצור גלובלית.
כל עסקאות-המנהלים והדירקטורים בחברה הזו ב-12 החודשים האחרונים, כפי שדווחו לרשות ניירות-הערך האמריקאית. קנייה או מכירה בשוק-הפתוח מסומנות במפורש; מענקים ומימושי-אופציות מופיעים תחת "אחר".
48 דיווחי-עסקאות. לא דווחו קניות בשוק-הפתוח · מכירות בשוק-הפתוח: $60,008,432.
הסכומים מתייחסים לקניות ולמכירות בשוק-הפתוח בלבד — לא למענקי-מניות או למימושי-אופציות, המופיעים כ"אחר".
| תאריך | מי דיווח | תפקיד | פעולה | מניות | מחיר | שווי | תזמון |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.09.2026 | Chelouche Yoav | דירקטור | מכר | 232 | $215.06 | $49,894 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 35,208 | $248.78 | $8,759,046 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 23,028 | $248.08 | $5,712,786 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 15,816 | $249.66 | $3,948,623 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 11,624 | $245.78 | $2,856,947 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 5,065 | $246.74 | $1,249,738 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 3,331 | $250.90 | $835,748 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 3,060 | $243.32 | $744,559 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 2,489 | $253.92 | $632,007 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 2,507 | $244.69 | $613,438 | החלטה באותו רגע |
| 11.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 2,098 | $252.74 | $530,249 | החלטה באותו רגע |
| 10.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 9,720 | $256.56 | $2,493,763 | החלטה באותו רגע |
| 10.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 9,022 | $253.53 | $2,287,348 | החלטה באותו רגע |
| 10.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 7,343 | $254.15 | $1,866,223 | החלטה באותו רגע |
| 10.08.2026 | Ellwanger Russell Craig | מנכ״ל | מכר | 6,486 | $258.47 | $1,676,436 | החלטה באותו רגע |
מוצגות 15 העסקאות האחרונות — הרשימה המלאה בעמוד דיווחי-המנהלים.
מקור: דיווחי-מנהלים לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), טופס 4. עודכן 12.10.2026. מידע לימודי, לא המלצה. לכל עסקאות-המנהלים בחברות הישראליות.
מניית טאואר Tower Semiconductor (TSEM) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
11 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 14 דירוגים בנובמבר 2026.
322 דולר, 146% מעל מחיר הסגירה של 130.99 דולר. היעדים נעים בין 272.70 ל-383.71 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.