0.39%
דמי הניהול בעמ"י קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עד 25% מניות עומדים על 0.39% מהצבירה, לעומת חציון של 0.61% בקטגוריה.
המסלול גובה דמי ניהול נמוכים משמעותית מהחציון בקטגוריה. מנגד, התשואה מתחילת 2026 עומדת על 3.24% בעוד החציון עומד על 4.03%.
דמי ניהול
0.39%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
3.24%
יוני 2026
נכסי המסלול
4
מיליון ש"ח
2.85%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.85% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-0.46 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.39% מסתכמים ב-23,400 ש"ח סך הכל, כלומר כ-1,170 ש"ח בשנה. זה הצד של העלות בלבד — התשואה בפועל מתחילת 2026 (3.24%) נמוכה מהחציון בקטגוריה (4.03%), ולכן ההשוואה בין עלות לתשואה היא זו שקובעת את התמונה המלאה.
מה יש במסלול הזה
המסלול מנוהל על ידי עמ"י – חברה לניהול קופות גמל ענפיות בע"מ, בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, עם חשיפה לאשראי ואג"ח ועד 25% מניות. נכסי המסלול עומדים על 4 מיליון ש"ח.
דמי הניהול הם 0.39% מהצבירה, לעומת חציון של 0.61% בקטגוריה (מתוך 139 מסלולים שנכללו בחישוב החציון).
איך נראית התשואה
מתחילת 2026 המסלול הניב 3.24%, בעוד חציון הקטגוריה עומד על 4.03% (מתוך 146 מסלולים). התשואה החודשית האחרונה עומדת על 0.13%.
במבט לשלוש שנים, התשואה המצטברת עומדת על 25.4%. חשוב לזכור שתשואות עבר אינן מבטיחות תשואה עתידית.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.39% |
| תשואה חודשית | 0.13% |
| תשואה מתחילת השנה | 3.24% |
| תשואה שלוש שנים | 25.4% |
| נכסי המסלול | 4 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 22.53% | 23.18% | 0.65% |
| אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 18.71% | 19.31% | 0.6% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר | 14.76% | 15.35% | 0.59% |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 14.74% | 15.39% | 0.65% |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | 14.21% | 14.77% | 0.56% |
| עמ"י קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עד 25% מניות — המסלול שבעמוד הזה | 2.85% | 3.24% | 0.39% |
שאלות ותשובות
מה ההבדל בין דמי הניהול במסלול לחציון הקטגוריה?
דמי הניהול במסלול הם 0.39% מהצבירה, לעומת חציון של 0.61% בקטגוריה.
כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?
על צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה בדמי ניהול של 0.39%, העלות המצטברת היא 23,400 ש"ח, כ-1,170 ש"ח בשנה.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין כאן תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.39%) ואת התשואה מתחילת השנה (3.24%) מול חציון הקטגוריה (0.61% ו-4.03% בהתאמה), ולבדוק שרמת הסיכון של מסלול עם עד 25% מניות מתאימה לאופק ההשקעה שלך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 139 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 146 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05