פיננסים אישיים

הראל השתלמות כללי: תשואה מול דמי ניהול

הראל השתלמות כללי הניבה 7.14% מתחילת 2026, מול חציון של 4.39% בענף קרנות ההשתלמות.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.6%

הראל השתלמות כללי הניבה 7.14% מתחילת 2026, מול חציון של 4.39% בענף קרנות ההשתלמות.

דמי הניהול מהצבירה בהראל השתלמות כללי · נכסי המסלול 15.6 מיליארד ש"ח

הקרן מנהלת 15.6 מיליארד ש"ח ומציגה תשואה גבוהה מהחציון מתחילת השנה. במקביל, דמי הניהול שלה עומדים על 0.6% מהצבירה, מעל החציון בענף שעומד על 0.52%.

דמי ניהול

0.6%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

7.14%

יוני 2026

נכסי המסלול

15.6

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת 2026: הראל מול החציון

הראל השתלמות כללי7.14%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הראל השתלמות כללי הניבה 7.14% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

6.54%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 6.54% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.66 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.6% מסתכמים בכ-1,800 ש"ח בשנה. על פני 20 שנה, בהנחת צבירה קבועה, מדובר בעלות מצטברת של כ-36,000 ש"ח. כלומר, גם אם התשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון, חלק מהיתרון נאכל בעלות הניהול לאורך זמן.

מה מיוחד בקרן הזו

הראל השתלמות כללי היא מסלול גדול, עם נכסים בהיקף של 15.6 מיליארד ש"ח, המנוהל על ידי הראל פנסיה וגמל בע"מ. מתחילת 2026 הקרן הניבה 7.14%, לעומת חציון של 4.39% בענף קרנות ההשתלמות (מדגם של 231 מסלולים).

גם בטווחים הארוכים יותר המספרים ניכרים: 39.9% בשלוש שנים ו-45% בחמש שנים. עם זאת, בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.43%, תזכורת לכך שהתשואה לא נעה בקו ישר.

דמי ניהול מול הענף

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.6% מהצבירה, מעל החציון בענף שהוא 0.52% (מדגם של 223 מסלולים). זה הבדל שנראה קטן באחוזים, אבל מצטבר לאורך שנים.

הדוגמה המספרית: על צבירה של 300,000 ש"ח, 0.6% שווים ל-1,800 ש"ח בשנה, ו-36,000 ש"ח על פני 20 שנה. כשמשווים בין קרנות, שווה להסתכל גם על התשואה וגם על העלות.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.6%
תשואה חודשית -0.43%
תשואה מתחילת השנה 7.14%
תשואה שלוש שנים 39.9%
תשואה חמש שנים 45%
נכסי המסלול 15.6 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הראל השתלמות כללי — המסלול שבעמוד הזה 6.54% 7.14% 0.6%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

איך התשואה מתחילת השנה נראית ביחס לחציון?

הראל השתלמות כללי הניבה 7.14% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.39% בענף קרנות ההשתלמות.

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

על צבירה של 300,000 ש"ח ודמי ניהול של 0.6%, העלות היא כ-1,800 ש"ח בשנה, ומצטברת לכ-36,000 ש"ח ב-20 שנה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

התשובה תלויה במה שחשוב לך: שווה להשוות את התשואה שלו (7.14% מתחילת השנה) ואת דמי הניהול (0.6%) למסלולים דומים, ולבדוק אם ההבדל בתשואה מצדיק את הפער בעלות עבורך לאורך זמן.

איך חושב המספר

הנתונים מתוך גמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026. החציון חושב על מדגם של 231 מסלולים לתשואה ו-223 מסלולים לדמי ניהול. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.6% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05