פיננסים אישיים

הראל השתלמות אשראי ואג'ח עם מניות (עד 25%)

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.55% מהצבירה, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.55%

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.55% מהצבירה, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה בהראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · נכסי המסלול 2.6 מיליארד ש"ח

הקרן גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון בענף, ובמקביל מציגה תשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון. השילוב הזה מעניין כי הוא נוגע גם לעלות וגם לביצועים באותה תקופה.

דמי ניהול

0.55%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

3.05%

יוני 2026

נכסי המסלול

2.6

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם…3.05%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הקרן מציגה 3.05% מתחילת השנה, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

2.5%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.5% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.38 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.55% בשנה מסתכמים בכ-1,650 ש'ח בשנה. לאורך 20 שנה, בהנחה שהצבירה נשארת קבועה, מדובר בכ-33,000 ש'ח שיוצאים מהחיסכון רק בגלל דמי הניהול. זה מספר שכדאי להכיר כשמשווים בין מסלולים דומים.

מה יש במסלול הזה

הראל השתלמות אשראי ואג'ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול בקטגוריית קרנות ההשתלמות, שמנוהל על ידי הראל פנסיה וגמל בע'מ. סך הנכסים במסלול עומד על 2.6 מיליארד ש'ח.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.55%, לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולים מקבילים בענף.

איך נראית התשואה

התשואה החודשית עומדת על 0.44%, ומתחילת השנה על 3.05%. חציון הענף מתחילת השנה עומד על 4.39% ב-231 מסלולים.

במבט ארוך יותר, התשואה בשלוש השנים האחרונות היא 19.5%, ובחמש השנים האחרונות 22.4%.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.55%
תשואה חודשית 0.44%
תשואה מתחילת השנה 3.05%
תשואה שלוש שנים 19.5%
תשואה חמש שנים 22.4%
נכסי המסלול 2.6 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה 2.5% 3.05% 0.55%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה גובה דמי הניהול בקרן?

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.55%, לעומת חציון של 0.52% בענף קרנות ההשתלמות.

איך התשואה השנה מול הענף?

התשואה מתחילת השנה היא 3.05%, בעוד חציון הענף עומד על 4.39%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין כאן תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.55%) ואת התשואה מתחילת השנה (3.05%) לחציון הענף, ולבחון גם את התשואה לשלוש וחמש שנים ואת רמת הסיכון שמתאימה לך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עדכון ליוני 2026. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.55% בשנה, ועומדת על 33,000 ש'ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05