מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש גובה דמי ניהול מעל החציון בענף. במקביל, התשואה מתחילת 2026 עומדת על 2.43% לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
דמי ניהול
0.63%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.43%
יוני 2026
נכסי המסלול
1
מיליארד ש"ח
1.8%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.8% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.08 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.63% מסתכמים בעלות של 37,800 ש״ח. זו עלות שנצברת גם כשהתשואה נמוכה מהחציון, כמו השנה. השילוב הזה — פרמיה בדמי הניהול לצד תשואה מתחת לחציון — הוא מה שצריך לבחון בעין ביקורתית מול חלופות בקטגוריה.
מה מיוחד במסלול הזה
מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש הוא מסלול פסיבי בקטגוריית קרנות ההשתלמות, שמנוהל על ידי מיטב גמל ופנסיה בע״מ. נכסי המסלול עומדים על מיליארד ש״ח נכון ליוני 2026.
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.63%, בזמן שהחציון בענף (מתוך 223 מסלולים) הוא 0.52%. במסלולים עוקבי מדדים נהוג לצפות לדמי ניהול נמוכים יחסית, כי הניהול פסיבי.
תשואה מול חציון הענף
מתחילת 2026 המסלול הניב 2.43%, מול חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות (מתוך 231 מסלולים). התשואה החודשית של יוני 2026 עמדה על 2.61%.
במבט ארוך יותר, המסלול הניב 27.3% בשלוש שנים ו-32.4% בחמש שנים. חשוב לזכור שתשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות, ושהשוואה למסלולים דומים בקטגוריה היא הדרך לבחון את הביצועים.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.63% |
| תשואה חודשית | 2.61% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.43% |
| תשואה שלוש שנים | 27.3% |
| תשואה חמש שנים | 32.4% |
| נכסי המסלול | 1 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש — המסלול שבעמוד הזה | 1.8% | 2.43% | 0.63% |
שאלות ותשובות
כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?
על צבירה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.63% בשנה מסתכמים ב-37,800 ש״ח, כלומר כ-1,890 ש״ח בשנה.
איך התשואה מתחילת השנה משתווה לענף?
המסלול הניב 2.43% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות — פער של קרוב לשתי נקודות אחוז מתחת לחציון.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין כאן המלצה. שווה להשוות את דמי הניהול (0.63%) לחציון בענף (0.52%), לבחון את התשואה מתחילת השנה (2.43%) מול החציון (4.39%), ולבדוק גם את הביצועים לשלוש וחמש שנים (27.3% ו-32.4%) מול מסלולים עוקבי מדדים אחרים.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח ו-0.63% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05