פיננסים אישיים

ילין לפידות השתלמות כללי: דמי ניהול 0.68%

0.68% מהצבירה — אלו דמי הניהול בילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי, מול חציון של 0.52% ב-223 מסלולי השתלמות ביוני 2026.

4 דק׳ זמן קריאה · עודכן אוגוסט 2026

התשובה בקצרה

0.68%

0.68% מהצבירה — אלו דמי הניהול בילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי, מול חציון של 0.52% ב-223 מסלולי השתלמות ביוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה בילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי · נכסי המסלול 22.8 מיליארד ש"ח

המסלול הכללי של ילין לפידות מנהל 22.8 מיליארד ש״ח, כך שמדובר במסלול שנוגע להרבה חוסכים. דמי הניהול בו גבוהים מהחציון, והתשואה מתחילת השנה — 4.23% מול חציון של 4.39% — נמצאת מתחתיו.

דמי ניהול

0.68%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.23%

יוני 2026

נכסי המסלול

22.8

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה: המסלול מול חציון קרנות ההשתלמות

ילין לפידות קרן השתלמות מסל…4.23%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

4.23% במסלול הכללי של ילין לפידות, מול 4.39% בחציון קרנות ההשתלמות מתחילת 2026.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

3.55%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 3.55% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.33 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה — מדד שמרני, שמנכה שנה מלאה של דמי ניהול מתשואה של חצי שנה, ומשמש להשוואה יחסית בין מסלולים בלבד · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.68% בשנה מצטברים ל-40,800 ש"ח על פני 20 שנה — סכום שיורד מהחיסכון בלי קשר לשאלה אם השנה הייתה טובה או חלשה. בתקופה הנמדדת העלות הגבוהה מהחציון לא לוותה בתשואה נטו גבוהה מהחציון.

מה אומרים דמי הניהול

0.68% בשנה מהצבירה — זה מה שהמסלול גובה. החציון בקרנות ההשתלמות, על פני 223 מסלולים, עומד על 0.52%. ההפרש נראה זעום, 0.16 נקודות אחוז, אבל הוא נגבה כל שנה מחדש מכל הכסף שצברת: על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח, ההפרש הזה לבדו שווה כ-9,600 ש"ח על פני 20 שנה. זה המחיר של להיות בצד היקר יותר של המפה ולא בצד הזול.

דמי ניהול מהצבירה נגבים על כל הכסף שנמצא בקרן, גם בשנים שבהן אין הפקדות חדשות. לכן הם משפיעים על התוצאה גם כשהשוק עולה וגם כשהוא יורד.

התשואות: מה קרה בטווח הקצר ובטווח הארוך

בחודש המדידה עצמו התשואה הייתה שלילית: מינוס 0.8%. מתחילת 2026 המסלול רשם 4.23%, כשחציון קרנות ההשתלמות באותה תקופה עמד על 4.39% על פני 231 מסלולים.

בטווחים הארוכים יותר המסלול רשם 39.4% בשלוש שנים ו-44.8% בחמש שנים. הפער בין הטווחים מגלה משהו: שתי השנים המוקדמות תרמו כ-4% בלבד, כלומר כמעט כל הצמיחה של חמש השנים נעשתה בשלוש האחרונות. חודש בודד אומר מעט מאוד, ולכן שווה להסתכל על כמה טווחים יחד ולא רק על המספר האחרון.

נטו לחוסך — מה נשאר בסוף

הנטו לחוסך הוא התשואה אחרי דמי הניהול – לא המספר שמתפרסם, אלא זה שבאמת נשאר בחשבון בסוף. על צבירה של 300,000 שח, כל נקודת אחוז של פער בנטו שווה כ-3,000 שח בשנה אחת.

הפער הוא 0.33 נקודות אחוז לרעת החוסך. זה המספר שמאחד בין שני הצדדים: גם דמי הניהול הגבוהים מהחציון וגם התשואה שהייתה מתחתיו.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.68%
תשואה חודשית -0.8%
תשואה מתחילת השנה 4.23%
תשואה שלוש שנים 39.4%
תשואה חמש שנים 44.8%
נכסי המסלול 22.8 מיליארד ש"ח

המסלולים המובילים בנטו לחוסך — מסלולי מניות, לצד המסלול שבעמוד

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי — המסלול שבעמוד הזה 3.55% 4.23% 0.68%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה זה בכלל מסלול כללי בקרן השתלמות?

מסלול כללי הוא מסלול ההשקעה שמשלב כמה סוגי נכסים יחד — מניות, אגרות חוב ונכסים נוספים — לפי מדיניות שהגוף המנהל קובע. הוא ברירת המחדל אצל חלק גדול מהחוסכים, ולכן הרבה כסף מנוהל בו, כאן 22.8 מיליארד ש״ח.

למה התשואה החודשית שלילית אם התשואה מתחילת השנה חיובית?

תשואה חודשית מודדת חודש אחד בלבד, וכאן היא הייתה מינוס 0.8%. מתחילת השנה המסלול עדיין רשם 4.23%, כי חודשים חלשים וחודשים חזקים מתחלפים. ככל שהטווח מתארך, החודש הבודד משפיע פחות.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

זה לא משהו שאפשר לענות עליו ממספר אחד. שווה לבדוק שלושה דברים בעצמך: אילו דמי ניהול אתה משלם בפועל מול 0.68% שמופיעים כאן ומול חציון של 0.52%, האם רמת הסיכון של מסלול כללי מתאימה לטווח שבו אתה מתכוון להשתמש בכסף, ואיך הנטו לחוסך של 3.55% נראה מול מסלולים אחרים באותה קטגוריה על פני כמה טווחי זמן ולא רק חודש אחד.

איך חושב המספר

הנתונים מגיעים מגמל-נט של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דרך מערכת הנתונים הפתוחים data.gov.il, ונשלפו ב-5 באוגוסט 2026. תקופת המדידה היא יוני 2026: דמי ניהול מהצבירה, תשואה חודשית, תשואה מתחילת השנה, תשואות שלוש וחמש שנים וסך נכסי המסלול. החציון מחושב על כלל מסלולי קרנות ההשתלמות המדווחים — 223 מסלולים לדמי הניהול ולנטו לחוסך, ו-231 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. הנטו לחוסך הוא התשואה בניכוי דמי הניהול, ומחושב מראש ומוצג בעמוד. עלות דמי הניהול לאורך זמן מוצגת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05