0.7%
דמי הניהול במסלול עומדים על 0.7% מהצבירה, גבוה מחציון הקטגוריה שעומד על 0.52%.
המסלול גובה דמי ניהול בצד היקר של השוק ומציג תשואה של 2.68% מתחילת השנה, מול חציון של 4.39% בקטגוריה. גם במבט של שלוש שנים, התשואה עומדת על 12% — כך שאפשר לבחון אם הפער הוא נקודתי או מגמה.
דמי ניהול
0.7%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.68%
יוני 2026
נכסי המסלול
137
מיליון ש"ח
1.98%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.98% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.9 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
בדמי ניהול של 0.7% מהצבירה, על יתרה ממוצעת של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, העלות המצטברת מגיעה ל-42,000 ש"ח. זה מספר שכדאי להכיר לפני שמשווים למסלולים אחרים באותה קטגוריה. הפער מול החציון בתשואה השנתית מוסיף שכבה נוספת לבדיקה — לא רק כמה משלמים, אלא גם מה מקבלים בתמורה.
מה מספרים המספרים
המסלול מציג תשואה של 2.68% מתחילת 2026, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%. הפער הזה מבוסס על 231 מסלולים בקטגוריה — כלומר לא מדובר בהשוואה מקרית אלא בתמונה רחבה.
במבט של שלוש שנים המסלול הניב 12%, ובחמש שנים 8.8%. הנתונים האלה עוזרים להבין אם התמונה של 2026 היא רגעית או חלק ממגמה ארוכה יותר.
דמי הניהול בהקשר
דמי הניהול עומדים על 0.7% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולים שנבדקו. במונחים כספיים, ההפרש הזה מצטבר לאורך שנים ומשפיע על התשואה נטו שנשארת לחוסך.
נכסי המסלול עומדים על 137 מיליון ש"ח — סכום שמעיד על מסלול פעיל אך לא מהגדולים בקטגוריה.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.7% |
| תשואה חודשית | 0.46% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.68% |
| תשואה שלוש שנים | 12% |
| תשואה חמש שנים | 8.8% |
| נכסי המסלול | 137 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח ממשלות — המסלול שבעמוד הזה | 1.98% | 2.68% | 0.7% |
שאלות ותשובות
האם התשואה החלשה של 2026 היא תופעה חדשה?
לפי הנתונים, בשלוש שנים המסלול הניב 12% ובחמש שנים 8.8%. השוואת שני המספרים לחציוני-הקטגוריה יכולה לעזור להבין אם 2026 חורגת מהמגמה או תואמת אותה.
למה חשוב להסתכל על דמי הניהול לאורך שנים?
בהנחת צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.7% מצטברים ל-42,000 ש"ח. זה הסכום שיוצא מהחיסכון גם בשנים של תשואה חלשה.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
התשובה תלויה במה שאתם משווים אליו. שווה לבדוק את דמי הניהול מול מסלולי אג"ח ממשלות אחרים בקטגוריה, את התשואה הרב-שנתית מול החציון, ואת ההתאמה של רמת הסיכון לצרכים האישיים שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון הקטגוריה חושב על בסיס 231 מסלולים בתשואה ו-223 מסלולים בדמי ניהול. עלות דמי-הניהול ל-20 שנה מחושבת על יתרה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.7% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05