0.15%
דמי הניהול מהצבירה במסלול עומדים על 0.15%, לעומת חציון של 0.18% בקרנות הפנסיה הכלליות.
המסלול מיועד למקבלי קצבה ומנהל נכסים בהיקף של 502 מיליון ש"ח. דמי הניהול נמוכים מהחציון בענף, והתשואה מתחילת השנה גם היא מעט מעל החציון.
דמי ניהול
0.15%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
5.32%
יוני 2026
נכסי המסלול
502
מיליון ש"ח
5.17%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.17% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה הכלליות ב-0.08 נקודות אחוז. נטו-החציון: 5.09%, מתוך 137 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.15% מסתכמים בכ-450 ש"ח בשנה, ולאורך 20 שנה מדובר בעלות של כ-9,000 ש"ח. זה המספר שהמסלול הזה גובה מהצבירה — לא כולל דמי ניהול מההפקדה, שעומדים כאן על 1.14%.
מה כולל המסלול
המסלול 'הראל פנסיה כללית – בסיסי למקבלי קצבה' מנוהל על ידי הראל פנסיה וגמל בע"מ, ומנהל נכסים בהיקף של 502 מיליון ש"ח. דמי הניהול מהצבירה הם 0.15%, ודמי הניהול מההפקדה עומדים על 1.14%.
התשואה החודשית האחרונה הייתה 0.07%, ומתחילת השנה נרשמה תשואה של 5.32%. לשלוש שנים נרשמה תשואה מצטברת של 37.1%, ולחמש שנים 36.8%.
איך זה נראה מול הענף
חציון דמי הניהול מהצבירה בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות הוא 0.18% (על בסיס 140 מסלולים). המסלול כאן גובה 0.15% — כלומר מתחת לחציון.
חציון התשואה מתחילת השנה בקטגוריה הוא 5.24% (על בסיס 137 מסלולים), והמסלול כאן רשם 5.32% — מעט מעל החציון.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.15% |
| דמי ניהול מההפקדה | 1.14% |
| תשואה חודשית | 0.07% |
| תשואה מתחילת השנה | 5.32% |
| תשואה שלוש שנים | 37.1% |
| תשואה חמש שנים | 36.8% |
| נכסי המסלול | 502 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי כללית עוקב מדדי מניות | 29.34% | 29.51% | 0.17% |
| מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | 15.24% | 15.38% | 0.14% |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדי מניות | 14.61% | 14.79% | 0.18% |
| כלל פנסיה משלימה מניות סחיר | 13.07% | 13.26% | 0.19% |
| כלל פנסיה משלימה מניות | 12.53% | 12.72% | 0.19% |
| הראל פנסיה כללית – בסיסי למקבלי קצבה — המסלול שבעמוד הזה | 5.17% | 5.32% | 0.15% |
שאלות ותשובות
על אילו נכסים חלים דמי הניהול של 0.15%?
דמי הניהול מהצבירה חלים על סך הנכסים במסלול, שעומדים כרגע על 502 מיליון ש"ח. בנוסף נגבים 1.14% מכל הפקדה חדשה.
מה משמעות התשואה של 5.32% מתחילת השנה?
זו התשואה המצטברת של המסלול מתחילת השנה ועד יוני 2026, כפי שדווחה לרשות שוק ההון. חציון הענף באותה תקופה עמד על 5.24%.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.15% מהצבירה, 1.14% מההפקדה), את התשואה לטווחים שונים ואת התאמת המסלול למצבך — מקבל קצבה או חוסך פעיל — מול מסלולים דומים בענף, ולבדוק את הנתונים בפנסיה-נט.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על בסיס 140 מסלולים בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות, וחציון התשואה מתחילת השנה על בסיס 137 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05