סקירת מניה · NYSEBIO

Bio Rad Laboratories Inc

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$380.03נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+0.95%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$314.16ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים10עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 5 בספטמבר 2026

ירידה של 1.79 דולר, 0.46%, במניית Bio Rad Laboratories Inc. היא נסחרת ב-386.11 דולר לעומת 387.90 דולר בסגירה הקודמת. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 376.20 ל-386.78 דולר.

החזק
6.6/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי מניית Bio Rad Laboratories נסחרת ב-380.03 דולר, מעל יעד הקונצנזוס של 10 אנליסטים (314.16 דולר) ואף מעל התחזית האופטימית ביותר (351.75 דולר), פער שלילי מול היעד.

כמה לסמוך על הציון?אמון נמוך
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 10 אנליסטים — 50% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

חברת Bio-Rad Laboratories היא חברה אמריקאית שמייצרת ומוכרת מכשירים וחומרים למעבדות מחקר ואבחון רפואי. במילים פשוטות, החברה מספקת את הכלים שחוקרים ורופאים משתמשים בהם כדי לבדוק דגימות דם, לחקור מחלות ולפתח תרופות. המוצרים כוללים מכשירים לבדיקות מעבדה, חומרים כימיים (ריאגנטים) הנדרשים לביצוע הבדיקות, ותוכנות לניתוח התוצאות.

החברה מרוויחה בשני אופנים עיקריים. חלק מההכנסה מגיע ממכירה חד-פעמית של המכשירים עצמם למעבדות ולבתי חולים. חלק נוסף, וחשוב, מגיע ממכירה חוזרת של החומרים המתכלים (ריאגנטים ורכיבים שמתבזבזים בכל בדיקה) — לקוח שקנה מכשיר ממשיך לקנות את החומרים שוב ושוב כדי להפעיל אותו. מודל זה יוצר הכנסה חוזרת (הכנסה שחוזרת על עצמה לאורך זמן).

הנתונים מראים הכנסה שנתית של כ-2.58 מיליארד דולר, כמעט ללא שינוי מהשנה הקודמת (עלייה של 0.7%). שווי-השוק (הערך הכולל של מניות החברה בבורסה) עומד על כ-10 מיליארד דולר. הרווח הנקי עמד על כ-760 מיליון דולר, לעומת הפסד גדול בשנה הקודמת, בעוד שהרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית עצמה) ירד לכ-47 מיליון דולר — פער משמעותי מול הרווח התפעולי של השנה הקודמת. הפער בין הרווח הנקי הגבוה לרווח התפעולי הנמוך נובע לרוב מרכיבים חשבונאיים שאינם קשורים ישירות למכירות.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

לשים לב+21%פער מול היעד

המניה נסחרת 21% מעל יעד האנליסטים

המניה נסחרת במחיר של $380.03 בעוד יעד הקונצנזוס של האנליסטים עומד על $314.16 בלבד. אפילו התחזית האופטימית ביותר ($351.75) נמוכה מהמחיר הנוכחי.

נתון: מחיר נוכחי $380.03 לעומת יעד קונצנזוס $314.16, פער של 21%. יעד גבוה ביותר: $351.75.

מה זה אומר עליך: פער כזה נובע בדרך-כלל מציפיות השוק לצמיחה עתידית שטרם משתקפת בתחזיות האנליסטים, או מהערכת-יתר זמנית. ב-Bio Rad המצב ייחודי: החברה חזרה לרווחיות חזקה בשנת הכספים 2025 ($760M רווח נקי) לאחר שנתיים של הפסדים, ומחיר המניה עשוי לשקף תקווה שתמרונים אלו ימשיכו גם בשנים הבאות. שינוי בפער ייווצר כאשר האנליסטים יעדכנו תחזיות או כאשר תוצאות הרבעונים הקרובים ידגימו המשך מגמת הרווחיות.

לשים לב1.8%מרווח תפעולי 2025

קריסה במרווח התפעולי ל-1.8% בלבד

מרווח התפעול (Operating Margin) של Bio Rad צנח מ-12.6% ב-2023 ל-1.8% בלבד ב-2025. זאת למרות שהחברה הצליחה לחזור לרווח נקי חיובי ($760M) בשנה האחרונה. הרווח התפעולי עצמו ירד דרמטית מ-$338M ל-$47M.

נתון: Operating Margin: 12.6% (2023) → 10.5% (2024) → 1.8% (2025). רווח תפעולי: $338M → $269M → $47M.

מה זה אומר עליך: ירידה חדה במרווח התפעולי בד"כ מעידה על עלייה בעלויות תפעוליות (R&D, מכירות, הנהלה) או לחצי תמחור. אצל Bio Rad, מרווח הרווח הגולמי נשאר יציב (~52%), כך שהקריסה מתרחשת בשכבת ההוצאות התפעוליות. החברה עשויה לממן פרויקטים אסטרטגיים או להשקיע בהרחבה, מה שמסביר חלקית את הפער בין רווח תפעולי נמוך לרווח נקי גבוה יחסית (סעיפים חריגים או הכנסות פיננסיות). שינוי בתמונה ייווצר אם ההנהלה תבצע קיצוץ בעלויות או תשפר יעילות תפעולית.

חיובי$760Mרווח נקי 2025

מעבר מהפסד של 2 מיליארד לרווח של 760 מיליון

Bio Rad עברה מהפסד נקי של $2 מיליארד ב-2024 (הפסד עצום של $65.36 למניה) לרווח נקי של $760 מיליון ב-2025 (רווח של $27.85 למניה). זהו מפנה דרמטי במצבה הפיננסי של החברה.

נתון: רווח נקי: -$2B (2024) → $760M (2025). EPS: -$65.36 → $27.85.

ניטרלי6.6ציון אנליסטים

דעות האנליסטים מפוצלות באופן שווה

10 אנליסטים מכסים את Bio Rad עם חלוקה מאוזנת: 5 ממליצים על קנייה (Buy/Strong Buy) ו-4 ממליצים על החזקה (Hold), בנוסף לאנליסט אחד שממליץ על מכירה. הציון הממוצע עומד על 6.6 מתוך 10, המסווג כ'החזק'.

נתון: דירוג: החזק (6.6/10). התפלגות: Strong Buy=1, Buy=4, Hold=4, Sell=1.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • מעבר לרווחיות הרווח הנקי עמד על 759.9 מיליון דולר לעומת הפסד של 1,844.2 מיליון דולר בשנה הקודמת, שינוי של 141.2%.
  • רווח למניה חיובי הרווח למניה (EPS – החלק ברווח המיוחס לכל מניה) הגיע ל-27.85 דולר לעומת מינוס 65.36 דולר בשנה הקודמת.
  • הכנסות יציבות ההכנסות עלו ל-2,583.2 מיליון דולר לעומת 2,566.5 מיליון דולר בשנה הקודמת, שינוי של 0.7%.
  • פיזור המלצות עם נטייה חיובית מבין 10 האנליסטים, 5 ממליצים לקנות (Strong Buy=1, Buy=4) לעומת 1 בלבד המדרג Sell.
הטיעון נגד
  • פער שלילי מול היעד המחיר הנוכחי 380.03 דולר גבוה ב-17.3% מיעד האנליסטים הממוצע של 314.16 דולר.
  • ירידה חדה ברווח התפעולי הרווח התפעולי ירד ל-47.2 מיליון דולר לעומת 269.0 מיליון דולר בשנה הקודמת, שינוי של מינוס 82.5%.
  • המלצה כוללת נייטרלית ההמלצה השוללת של האנליסטים היא החזק, עם 4 דירוגי Hold ו-1 דירוג Sell.
  • צמיחת הכנסות נמוכה ההכנסות עלו ב-0.7% בלבד לעומת השנה הקודמת, קצב צמיחה מתון.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

דעת המומחים

מה חושבים האנליסטים?

10 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

קונצנזוס$314.16
גבוה$351.75
חציון$316.20
נמוך$277.75
קנייה4
החזקה4
מכירה1
מכירה חזקה0
המספרים

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
הכנסות$2,671$2,566$2,583$651-0.1%
רווח נקי-$637-$1,844$760$371+16.9%
רווח גולמי$1,427$1,379$1,340$346+0.1%
רווח תפעולי$338$269$47$73-5.8%
רווח למניה (EPS)-$21.82-$65.36$27.85
שיעור רווח גולמי+53.4%+53.7%+51.9%
שיעור רווח תפעולי+12.6%+10.5%+1.8%
שיעור רווח נקי-23.9%-71.9%+29.4%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הנתונים מראים כי הכנסות Bio Rad Laboratories Inc (BIO) הסתכמו בכ-2.6 מיליארד דולר, כמעט ללא שינוי מהשנה הקודמת (עלייה של 0.7%). החברה עברה מהפסד נקי של כ-1.8 מיליארד דולר לרווח נקי של כ-760 מיליון דולר, והרווח למניה (EPS – הרווח שמיוחס לכל מניה) עלה מ-65.36- דולר ל-27.85 דולר.

עם זאת, הנתונים מראים ירידה חדה של כ-82% ברווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית השוטפת, לפני מסים ומימון) — מכ-269 מיליון דולר לכ-47 מיליון דולר. כלומר, החזרה לרווח נקי נובעת בעיקר מגורמים שאינם הפעילות התפעולית השוטפת, ולא מגידול ברווחיות התפעולית עצמה.

הנתונים של חברת Bio Rad Laboratories Inc מראים כי ההכנסות ברבעון השני של 2026 עמדו על כ-651 מיליון דולר, כמעט ללא שינוי לעומת אותו רבעון אשתקד (ירידה של 0.1%). הרווח הנקי (הרווח שנותר לאחר כל ההוצאות והמסים) הסתכם בכ-371.4 מיליון דולר, לעומת כ-317.8 מיליון דולר ברבעון המקביל, עלייה של 16.9%.

הדוח הבא של Bio Rad Laboratories Inc צפוי בסביבות 29/10/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $2.23.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

Bio Rad Laboratories Inc היא חברה אמריקאית המייצרת ציוד וחומרים לאבחון רפואי ומחקר בביולוגיה. החברה משרתת בתי חולים, מעבדות ומכוני מחקר ברחבי העולם.

הנתונים מראים שהחברה חידשה את המחזור בשנה האחרונה בגדילה של 0.7% בלבד (בהשוואה בין שנת 2025 לשנת 2024). זהו קצב גדילה דק מאוד לחברה בתחום הטכנולוגיה וההבחנות הרפואיות.

הפער בין מחיר המניה הנוכחי ($380.03) ליעד הקונצנזוס של האנליסטים ($314.16) עומד על כ-21%. הערכת הקונצנזוס מצביעה על פער של 17.3% בירידה לעומת המחיר היום. אפילו התחזית האופטימית ביותר מהאנליסטים ($351.75) נמוכה ממחיר הנסחר הנוכחי.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.