איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
מול הסגירה הקודמת של 116.68 דולר, מניית Camtek Ltd. נסגרה על 108.25 דולר — ירידה של 8.43 דולר, 7.22%. טווח המסחר היום נע בין 106.99 ל-114.97 דולר.
מניית קמטק Camtek נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $108.25. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 14 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
14 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 178 דולר, 75% מעל מחיר הסגירה.
14 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-14 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
19 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
חברת Camtek Ltd. מפתחת ומייצרת מכונות בדיקה אופטית לתעשיית השבבים (רכיבים אלקטרוניים זעירים שמפעילים מכשירים חשמליים). המכונות של החברה סורקות פרוסות סיליקון בזמן תהליך הייצור, מזהות פגמים זעירים ובודקות את איכות השבבים. הלקוחות הם יצרני שבבים וחברות אריזה (הרכבה וחיבור של השבבים) שזקוקים לביקורת דיוק כחלק מקו הייצור שלהם.
מקור ההכנסה העיקרי הוא מכירת המכונות עצמן — הכנסה שנוצרת בכל פעם שלקוח רוכש מכשיר חדש, כלומר הכנסה שתלויה בעסקאות ויכולה להשתנות מתקופה לתקופה. בנוסף מגיעה הכנסה נלווית משירות, תחזוקה וחלקי חילוף למכונות הקיימות אצל הלקוחות — רכיב שנוטה להיות חוזר יותר לאורך זמן. ההכנסות עלו ב-15.6% (מ-$429.2 מיליון ל-$496.1 מיליון), בעוד הרווח הנקי ירד ב-57.2% (מ-$118.5 מיליון ל-$50.7 מיליון).
סדר הגודל: שווי השוק של החברה הוא כ-5 מיליארד דולר, וההכנסה השנתית כ-$496.1 מיליון. ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $133.2 מיליון (+8.0%) והרווח הנקי $23.3 מיליון (-30.8%). מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי השוק לרווח השנתי) עומד על 134.1. מחיר הסגירה האחרון היה $108.25, בשינוי יומי של -7.2%, נכון ל-02/11/2026. הנתונים מראים פער בין צמיחת ההכנסות לבין ירידת הרווח הנקי בתקופה זו.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
הרווח הנקי של Camtek צנח ב-57.2% ב-2025 (מ-$118.5 מיליון ל-$50.7 מיליון), בעוד ההכנסות עלו ב-15.6% לכ-$496 מיליון. שולי הרווח הנקי התמוטטו מ-27.6% ל-10.2% בלבד.
נתון: רווח נקי 2024: $118.5M → 2025: $50.7M (-57.2%); Net Margin 2024: 27.6% → 2025: 10.2%. הכנסות 2024: $429.2M → 2025: $496.1M (+15.6%).
מה זה אומר עליך: קריסה כזו בשולי רווח נקי בתעשיית ציוד מוליכים למחצה נובעת בדרך-כלל מעלייה חדה בעלויות (ביטוחים, משכורות, השקעות הון), הוצאות חד-פעמיות (הפרשות, שערוך נכסים), או שינוי במיקס המוצרים. תיקון יחייב הסבר מהנהלת Camtek על מקור העלייה בהוצאות.
שולי הרווח הגולמי של Camtek עלו בשלוש השנים האחרונות מ-46.8% (2023) ל-50.5% (2025), מה שמצביע על כוח תמחור חזק ויעילות בייצור ציוד מוליכים למחצה. הרווח הגולמי עצמו עלה מ-$148M ל-$250M.
נתון: Gross Margin: 46.8% (2023) → 48.9% (2024) → 50.5% (2025); Gross Profit: $148M → $210M → $250M.
מה זה אומר עליך: שולי רווח גולמי בסדר-גודל זה אופייניים לחברות ציוד מוליכים עם יתרון טכנולוגי. שמירה עליהם דורשת חדשנות מתמדת והימנעות מתחרות מחירים. הפער אל שולי הרווח הנקי מרמז שהבעיה בעלויות התפעוליות/מימוניות, לא בייצור.
מכפיל הרווח של Camtek עומד על 134.1 (שווי שוק $5.05 מיליארד ÷ רווח נקי של 4 הרבעונים האחרונים $37.7 מיליון). זה משמעותית גבוה מהממוצע בשוק ציוד מוליכים, ונובע ישירות מהירידה הגדולה ברווחים.
נתון: P/E: 134.1 (שווי $5.05B ÷ רווח נקי 4 רבעונים אחרונים $37.7M). רווח נקי 2025: $50.7M (-57.2% לעומת 2024).
מה זה אומר עליך: מכפיל P/E כזה אופייני למצבים שבהם השוק מאמין שהירידה ברווחים זמנית (גל השקעות, מחזוריות, אירוע חד-פעמי) ולא מבני. הוא יירד רק אם Camtek אכן תחזור לרווחיות גבוהה ברבעונים הבאים, או אם המחיר יירד לתמחר סיכון גבוה יותר.
ברבעון 2 · 2026, Camtek דיווחה על הכנסות $133.2 מיליון (+8.0% שנתי) אך רווח נקי של רק $23.3 מיליון (-30.8% שנתי). הדפוס חוזר: הכנסות גדלות, רווחיות נשחקת.
נתון: רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025: הכנסות $133.2M (+8.0%); רווח נקי $23.3M (-30.8%). מגמה עקבית עם השנתי: צמיחה בהכנסות, ירידה ברווחים.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
הדוח השנתי של Camtek Ltd. (CAMT) הראה שההכנסות של החברה, שמייצרת ציוד בדיקה למפעלי שבבים (ציוד לתעשיית מוליכים-למחצה), עלו ב-15.6% מ-429.2 מיליון דולר ל-496.1 מיליון דולר, והרווח התפעולי עלה אף הוא. לעומת זאת, הרווח הנקי ירד ב-57.2% מ-118.5 מיליון דולר ל-50.7 מיליון דולר, וכך גם הרווח למניה (EPS) ירד בשיעור דומה.
ברבעון האחרון שדווח (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות הסתכמו ב-133.2 מיליון דולר (עלייה של 8.0%), בעוד הרווח הנקי הגיע ל-23.3 מיליון דולר (ירידה של 30.8%). מחיר הסגירה האחרון עמד על 108.25 דולר (שינוי יומי של -7.2%, נכון ל-02/11/2026), ומכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) עמד על 134.1.
נתוני הרבעון השני של 2026 של חברת Camtek Ltd. (המספקת ציוד לבדיקת שבבים בתחום הסמיקונדקטור) מראים הכנסות של 133.2 מיליון דולר, עלייה של 8.0% לעומת הרבעון השני של 2025, לצד רווח נקי של 23.3 מיליון דולר — ירידה של 30.8% באותה השוואה. מכפיל הרווח (P/E, יחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 134.1, ומחיר הסגירה האחרון היה 108.25 דולר, בשינוי יומי של -7.2%, נכון ל-02/11/2026.
הדוח האחרון של Camtek Ltd. פורסם ב-10/08/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.
ב-4 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 2 מעל התחזית, 1 בתוך התחזית, 1 בקירוב לתחזית.
| הרבעון | מדד | מה אמרו מראש | מה יצא בפועל | התוצאה |
|---|---|---|---|---|
| 30.09.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $158 עד $160 מיליון | $160 מיליוןהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+0.6% מול אמצע הטווח) |
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $129 עד $131 מיליון | $133.2 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+2.5% מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $120 מיליון | $121.7 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.4% מול התחזית) |
| 30.09.2025הדוח עם התחזית | הכנסות | $125 מיליון | $126 מיליוןהדוח עם התוצאה | בקירוב לתחזית (+0.8% מול התחזית) |
מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 24.06.2026 | הסכם מהותי6-K | ב-24 ביוני 2026 הודיעה קמטק כי תוקן הסכם זכויות הרישום מ-18 ביוני 2019 עם Priortech ו-Chroma ATE.התיקון מאריך את תקופת ההסכם עד 18 ביוני 2031 ומעמיד את סף הבקשות לרישום על 1% מהון המניות המונפק והקיים. | ב-SEC |
| 02.06.2026 | הסכם מהותי6-K | קמטק הודיעה ב-2 ביוני 2026 על קבלת הזמנות בהיקף 55 מיליון דולר מלקוח OSAT Tier-1 התומך ביישומי AI, כשהמסירה צפויה ב-2027.בנוסף קיבלה הזמנות של למעלה מ-50 מיליון דולר למערכות Hawk מלקוח HBM מוביל, כשסך ההזמנות עולה על 105 מיליון דולר והמסירה צפויה ב-2027. | ב-SEC |
| 14.04.2026 | רכישה או מיזוג6-K | קמטק (Camtek) הודיעה שחתמה על הסכם מחייב לרכישת Visual Layer, חברת בינה מלאכותית מתל אביב המתמחה בניתוח חזותי.העסקה כפופה לתנאי סגירה מקובלים וצפויה להיסגר בשבועות הקרובים; קמטק מסרה כי שיתפה פעולה עם Visual Layer יותר משנה. | ב-SEC |
| 30.03.2026 | הסכם מהותי6-K | קמטק דיווחה על הזמנה מרובת מערכות בהיקף 31 מיליון דולר מ-OSAT מוביל, בעיקר לאריזה בסגנון CoWoS ליישומי בינה מלאכותית.לדבריה, סך ההזמנות מ-OSAT-ים מובילים ברבעון הראשון של 2026 כבר עלה על 90 מיליון דולר, והמערכות צפויות להימסר במהלך השנה. | ב-SEC |
| 10.02.2026 | הסכם מהותי6-K | קמטק דיווחה כי קיבלה הזמנת מערכות Hawk בהיקף של כ-25 מיליון דולר מלקוח IDM מדרגה ראשונה (tier-1) עבור יישומי AI.לדברי החברה, סך ההזמנות שהתקבלו מלקוח IDM זה עבור יישומי AI עומד על 45 מיליון דולר, והן מיועדות לאספקה ב-2026. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
Camtek Ltd. (CAMT) מפתחת ומייצרת ציוד בדיקה ומדידה למעגלים משולבים (Semiconductor Equipment), המשמש יצרני שבבים ומעבדות אריזה ברחבי העולם. המניה נסגרה ב-$108.25 נכון ל-02/11/2026, לאחר ירידה יומית של 7.2%, כאשר שווי השוק עומד על כ-5 מיליארד דולר.
בשנת 2025 Camtek דיווחה על הכנסות של $496 מיליון, עלייה של 15.6% לעומת 2024. אולם הרווח הנקי צנח ב-57.2% מ-$118.5 מיליון ל-$50.7 מיליון בלבד, כך ששולי הרווח הנקי התכווצו מ-27.6% ל-10.2%. ברבעון 2 של 2026 ההכנסות עמדו על $133.2 מיליון (+8.0% שנתי), אך הרווח הנקי ירד ב-30.8% ל-$23.3 מיליון.
מכפיל הרווח (P/E) הגיע ל-134.1, לאור הרווחיות המצומצמת ב-12 החודשים האחרונים. קונצנזוס 14 אנליסטים עומד על המלצת קנייה (2.11/5) עם יעד ממוצע של $177.78, פער של 64.2% מול המחיר הנוכחי.
הנתונים מצביעים על מתח בין צמיחת ההכנסות לבין קריסת השוליים, כאשר השוק מתמחר ציפייה להתאוששות עתידית. המשך התכווצות השוליים עלול לשנות את הערכת השווי, בעוד שיפור תפעולי עשוי לצמצם את הפער מול היעד.
מניית קמטק Camtek (CAMT) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
14 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 19 דירוגים בנובמבר 2026.
178 דולר, 75% מעל מחיר הסגירה של 101.46 דולר. היעדים נעים בין 153.52 ל-210.00 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.