איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
טווח היום של Ciena Corporation השתרע בין 282.67 ל-321.67 דולר. מול סגירה קודמת של 320.72 דולר, המניה עומדת על 284.34 דולר — ירידה של 36.38 דולר, 11.34%.
מניית Ciena Corp. נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $300.08. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 22 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
22 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 520 דולר, 114% מעל מחיר הסגירה.
22 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-22 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
28 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
חברת Ciena Corp. מייצרת ציוד תקשורת ומערכות להעברת מידע ברשתות אופטיות (העברת נתונים באמצעות סיבים אופטיים — כבלים דקים שמעבירים אור). המוצרים שלה משמשים חברות תקשורת, ספקי אינטרנט ומרכזי נתונים כדי להעביר כמויות גדולות של מידע במהירות בין ערים ומדינות. בנוסף למכשור הפיזי, החברה מספקת גם תוכנה לניהול ובקרה של רשתות אלו.
מקור ההכנסה העיקרי של Ciena הוא מכירת ציוד החומרה ללקוחות — הכנסה שלרוב מתקבלת ברכישה. לצד זאת, החברה מרוויחה מתוכנה, משירותי תחזוקה ומתמיכה טכנית, שהם מרכיבים שיכולים לייצר הכנסה חוזרת לאורך זמן. הנתונים מראים שההכנסות עלו ב-18.8% (מ-$4.01 מיליארד ל-$4.77 מיליארד), והרווח הנקי עלה ב-46.9% (מ-$84.0 מיליון ל-$123.3 מיליון).
לפי הנתונים, שווי השוק של החברה עומד על כ-$42.55 מיליארד. ברבעון 3 · 2026 (מול רבעון 3 · 2025) ההכנסות היו $1.67 מיליארד (+37.0%) והרווח הנקי $266.4 מיליון (+429.6%). מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי השוק לרווח השנתי) עומד על 65.0, המחושב לפי רווח נקי של $654.4 מיליון בארבעת הרבעונים האחרונים. מחיר הסגירה האחרון של מניית Ciena היה $300.08, בשינוי יומי של +5.5%, נכון ל-03/11/2026.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
נכון ל-03/11/2026, המניה נסחרת ב-$300.08 בעוד יעד הקונצנזוס של 22 אנליסטים עומד על $520.04 — פער של 73% כלפי מעלה. היעד הגבוה ביותר מגיע ל-$693.0.
נתון: מחיר נוכחי $300.08 מול קונצנזוס $520.04; 22 אנליסטים, מתוכם 9 דירוג 'קנייה חזקה' ו-13 'קנייה', אפס המלצות מכירה.
מה זה אומר עליך: פער כזה אצל יצרנית ציוד תקשורת נובע לרוב מהערכת אנליסטים שהביקושים לציוד סיבים אופטיים או אינטרנט מהיר יגדלו מעבר למה שהשוק מתמחר. הפער יצטמצם אם ההכנסות העתידיות יאכזבו או יתרחב אם החברה תזכה בחוזים גדולים נוספים.
ברבעון 3 של 2026 (לעומת רבעון 3 של 2025), הכנסות Ciena עלו ב-37.0% ל-$1.67 מיליארד, אך הרווח הנקי קפץ ב-429.6% ל-$266.4 מיליון — קצב שיפור פי-11 מהר יותר מההכנסות.
נתון: רבעון 3·2026 (לעומת רבעון 3·2025): הכנסות $1.67 מיליארד (+37.0%), רווח נקי $266.4 מיליון (+429.6%).
מה זה אומר עליך: זינוק כזה ברווחיות של חברת ציוד תקשורת נובע לרוב משיפור במיקס המוצרים (מכירת פתרונות עם מרווח גבוה יותר), הורדת עלויות ייצור או סיום פרויקטים שנשאו הפסדים. הבדיקה הבאה היא לוודא שהשיפור חוזר גם ברבעון הבא ולא היה חד-פעמי.
שווי השוק של Ciena ($42.55 מיליארד) חולק ברווח הנקי של ארבעת הרבעונים האחרונים ($654.4 מיליון) מניב P/E של 65.0 — רמה שמעידה על ציפיות גבוהות לצמיחה עתידית.
נתון: P/E = 65.0 (שווי שוק $42.55 מיליארד ÷ רווח נקי ארבעת הרבעונים האחרונים $654.4 מיליון).
מה זה אומר עליך: מכפיל כזה בענף ציוד התקשורת מעיד שהשוק מניח שהחברה תצמח הרבה מעבר לקצב הנוכחי (למשל עקב פריסת רשתות 5G או אינטרנט של דברים). המכפיל יתכווץ אם הרווחיות בפועל לא תמשיך לעלות בקצב דומה לרבעונים האחרונים.
הרווח הנקי השנתי צנח מ-$255 מיליון ב-2023 ל-$84 מיליון ב-2024 (ירידה של 67%), אך התאושש ב-2025 ל-$123 מיליון — עלייה של 46.9% לעומת 2024, אך עדיין נמוך מרמת 2023.
נתון: רווח נקי 2023: $255M → 2024: $84M (-67%) → 2025: $123M (+46.9%); מרווח תפעולי 2023: 8.2% → 2024: 4.1% → 2025: 4.1%.
מה זה אומר עליך: מגמת ההתאוששות משקפת שיפור במרווחי התפעול של Ciena לאחר שנה קשה; ב-2024 מרווח התפעול ירד מ-8.2% ל-4.1% ונשאר על רמה זו גם ב-2025. השאלה היא אם המרווחים יחזרו לרמות 2023 או שהתחרות בשוק ציוד התקשורת תשמור אותם נמוכים יותר.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
הדוח האחרון: 03/09/2026
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
Ciena Corp. (סימול CIEN) מפתחת ומוכרת ציוד תקשורת ורשתות לספקי שירותים ולארגונים. בשנה שהסתיימה באוקטובר 2025 ההכנסות עלו ב-18.8% ל-4.77 מיליארד דולר, והרווח הנקי זינק ב-46.9% ל-123.3 מיליון דולר (רווח למניה 0.85 דולר, עלייה של 46.6%). ברבעון 3 של 2026 (מול רבעון 3 של 2025) ההכנסות הגיעו ל-1.67 מיליארד דולר, עלייה של 37.0%, והרווח הנקי קפץ ל-266.4 מיליון דולר, עלייה של 429.6%. נכון ל-03/11/2026 המניה נסחרת במחיר 300.08 דולר, מכפיל רווח (P/E) 65.0.
הנתונים של חברת Ciena Corp. (יצרנית ציוד תקשורת ורשתות) מראים ברבעון 3 · 2026, מול אותו רבעון לפני שנה, הכנסות של 1.67 מיליארד דולר — עלייה של 37.0% — ורווח נקי של 266.4 מיליון דולר, עלייה של 429.6%. מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי השוק לרווח השנתי) עומד על 65.0, ומחיר הסגירה הוא 300.08 דולר נכון ל-03/11/2026.
הדוח האחרון של Ciena Corp. פורסם ב-03/09/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
1,000 ₪ שהושקעו במניה לפני שנה, לפני 3 שנים — כמה הן שוות היום, לפי מחיר הסגירה.
לפי מחיר סגירה, בלי דיבידנדים ובלי עמלות. תשואה שהייתה אינה מבטיחה תשואה בעתיד.
סקטור: טכנולוגיה
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.
ב-7 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 5 מעל התחזית, 2 בתוך התחזית.
| הרבעון | מדד | מה אמרו מראש | מה יצא בפועל | התוצאה |
|---|---|---|---|---|
| 01.08.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.575 עד $1.675 מיליארד | $1.67 מיליארדהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+2.8% מול אמצע הטווח) |
| 01.08.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח גולמי (Non‑GAAP) | 44.5% עד 45.5% | 46.4%הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.4 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 02.05.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.45 עד $1.55 מיליארד | $1.57 מיליארדהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+4.7% מול אמצע הטווח) |
| 02.05.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח גולמי (Non‑GAAP) | 43.5% עד 44.5% | 44.9%הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+0.9 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 31.01.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.35 עד $1.43 מיליארד | $1.43 מיליארדהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+2.9% מול אמצע הטווח) |
| 31.01.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח גולמי (Non‑GAAP) | 43.0% עד 44.0% | 44.7%הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.2 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 01.11.2025הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.24 עד $1.32 מיליארד | $1.35 מיליארדהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+5.5% מול אמצע הטווח) |
מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 11.06.2026 | גיוס כסף או חוב8-K | Ciena סגרה ב-11 ביוני 2026 הנפקה פרטית של אג"ח להמרה בריבית 0.00% בסך 2.875 מיליארד דולר, לפירעון ב-15 בספטמבר 2031.התמורה נטו כ-2.72 מיליארד דולר; כ-140 מיליון דולר שימשו לרכישה חוזרת של כ-0.3 מיליון מניות וכ-1.14 מיליארד דולר לפרעון הלוואת Term Loan. | ב-SEC |
| 08.06.2026 | גיוס כסף או חוב8-K | ב-8 ביוני 2026 הודיעה סיינה על כוונתה להציע 2.0 מיליארד דולר שטרות בכירים להמרה לפירעון 2031 בהנפקה פרטית.החברה מתכננת להשתמש בכ-1.14 מיליארד דולר מהתמורה לפרעון הלוואת טרמין בכירה, ולקנות בחזרה עד 140 מיליון דולר ממניותיה. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
Ciena Corp. (CIEN) מפתחת ומספקת ציוד תקשורת רשתות למפעילי תקשורת ולספקי שירותי ענן. החברה מתמחה בפתרונות אופטיים ותוכנה לניהול רשתות, ופועלת בשוק הציוד לתשתיות תקשורת גלובליות.
בשנת 2025 הכנסות החברה הגיעו ל-4.77 מיליארד דולר, עלייה של 18.8% לעומת 2024. הרווח הנקי עלה ב-46.9% ל-123 מיליון דולר. ברבעון 3 של 2026 הכנסות הסתכמו ב-1.67 מיליארד דולר (עלייה של 37.0% לעומת רבעון 3 של 2025) והרווח הנקי זינק ל-266 מיליון דולר, עלייה של 429.6%.
נכון ל-03/11/2026 המניה נסחרת ב-$300.08 (עלייה יומית של 5.5%), מול יעד קונצנזוס של 22 אנליסטים ב-$520.04 — פער של 73% כלפי מעלה. ההמלצה הממוצעת היא קנייה (1.89 מתוך 5). מכפיל הרווח (P/E) עומד על 65.0.
הפער הגדול בין מחיר השוק ליעדי האנליסטים משקף שוני בתחזיות הצמיחה והביקוש לפתרונות תקשורת בתעשייה. שווי השוק של החברה הוא 43 מיליארד דולר.
מניית Ciena Corp. (CIEN) נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
22 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 28 דירוגים בנובמבר 2026.
520 דולר, 114% מעל מחיר הסגירה של 243.39 דולר. היעדים נעים בין 326.67 ל-693.00 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.