סקירת מניה · TASEMVNE.TA

מבנה נדל"ן

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי₪12.59נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+3.71%לעומת יום המסחר הקודם
אין נתוני אנליסטים

הנתונים מראים כי שולי הרווח הגולמי של מבנה נדל"ן נשחקו מ-72.6% ב-2023 ל-64.9% ב-2025, לצד ירידה בשולי הרווח התפעולי, ללא נתוני אנליסטים זמינים.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

מבנה נדל"ן היא חברה שעוסקת בתחום הנדל"ן המניב — כלומר בעלות על נכסים והשכרתם. חברות מסוג זה מחזיקות בדרך כלל בנכסים כמו מבני משרדים, מרכזים מסחריים, מבני תעשייה ולוגיסטיקה (מחסנים ומרכזי הפצה) ושטחים נוספים, ומשכירות אותם לשוכרים שונים תמורת דמי שכירות.

מקור ההכנסה העיקרי של חברה כזו הוא דמי השכירות שהיא גובה מהשוכרים של הנכסים שבבעלותה. הכנסה זו נחשבת בדרך כלל להכנסה חוזרת (שמתקבלת שוב ושוב לאורך זמן, כל עוד הנכסים מושכרים), בשונה מהכנסה חד-פעמית. בנוסף, שווי הנכסים עצמם יכול להשתנות מתקופה לתקופה, ושינויים אלה משפיעים על הרווח המדווח בדוחות הכספיים.

הנתונים מראים כי שווי-השוק של החברה עומד על כ-9 מיליארד שקל. ההכנסות השנתיות האחרונות היו כ-1.47 מיליארד שקל, לעומת כ-1.42 מיליארד שקל בשנה הקודמת — שינוי של כ-3.3%. הרווח הנקי עמד על כ-693 מיליון שקל לעומת כ-549 מיליון שקל בשנה הקודמת (שינוי של כ-26.2%), בעוד הרווח התפעולי היה כ-818 מיליון שקל לעומת כ-851 מיליון שקל (שינוי של כ-3.8%-). נתונים אלה מוצגים לצורך הקשר בלבד.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

לשים לב-7.7%ירידה בשולי גולמי

שחיקה חדה בשולי הרווח הגולמי

שולי הרווח הגולמי של מבנה נדל"ן ירדו מ-72.6% ב-2023 ל-64.9% ב-2025, שחיקה של כ-8 נקודות אחוז תוך שנתיים. במקביל, שולי הרווח התפעולי צנחו מ-64.2% ל-55.6%.

נתון: Gross Margin: 72.6% (2023) → 68.1% (2024) → 64.9% (2025); Operating Margin: 64.2% (2023) → 59.7% (2024) → 55.6% (2025)

מה זה אומר עליך: שחיקה כזו בשולי רווח מעידה על עלייה ביחסי העלויות מול ההכנסות — בענף הנדל"ן זה יכול לנבוע מעלויות בנייה גבוהות יותר, שינויים במיקס הפרויקטים, או תחרות מחירים. ההשפעה תפסק אם העלויות יתייצבו או אם החברה תעלה מחירים.

חיובי+108%גידול ברווח נקי

קפיצה חדה ברווח הנקי למרות שחיקת השולים

הרווח הנקי של מבנה נדל"ן קפץ מ-333 מיליון ₪ ב-2023 ל-693 מיליון ₪ ב-2025 (עלייה של 108%), והשולי הנקיים עלו מ-27.6% ל-47.1%. זאת חרף ירידה בשולי התפעול.

נתון: רווח נקי: 333M (2023) → 549M (2024) → 693M (2025); Net Margin: 27.6% → 38.6% → 47.1%

מה זה אומר עליך: קפיצה ברווח הנקי כשהשולים התפעוליים יורדים מעידה על הכנסה חד-פעמית (מכירת נכסים), תזרימי מימון חיוביים, או רווחי הצמדה בתיק נכסים. בחינת הדוחות המפורטים תגלה אם המקור חוזר או חד-פעמי.

לשים לב0%שינוי בהכנסות

הכנסות יציבות ללא צמיחה

ההכנסות של מבנה נדל"ן עמדו על כ-1 מיליארד ₪ בכל אחת מהשנים 2023-2025, ללא צמיחה ממשית.

נתון: הכנסות: 1.204B (2023) → 1.424B (2024) → 1.471B (2025) — גידול מינורי בלבד

מה זה אומר עליך: הכנסות שטוחות בחברת נדל"ן מעידות על קצב מכירות יציב אך לא גדל — ייתכן שהחברה ממשיכה למכור יחידות מפרויקטים קיימים אך לא הגדילה את היקף הפעילות. צמיחה תגיע אם יתווספו פרויקטים חדשים או אם המחירים יעלו.

חיובי16.6מכפיל רווח

מכפיל רווח נמוך יחסית

מבנה נדל"ן נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 16.6, נמוך יחסית למכפילים הממוצעים בענף הנדל"ן בישראל (שנעים לרוב בין 18-25).

נתון: Trailing P/E: 16.6; שווי שוק: 9.1 מיליארד ₪

מה זה אומר עליך: מכפיל כזה משקף ציפיות שמרניות מהמשקיעים — ייתכן בגלל הכנסות שטוחות, שחיקת שולים, או חוסר וודאות לגבי פרויקטים עתידיים. המכפיל יעלה אם השוק יראה חזרה לצמיחה או התייצבות בשולים.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • צמיחה ברווח הנקי הרווח הנקי עלה מ-549 מיליון שקל ל-693 מיליון שקל, שינוי של 26.2% בין השנים.
  • עלייה בהכנסות ההכנסות גדלו מ-1.425 מיליארד שקל ל-1.472 מיליארד שקל, שינוי של 3.3%.
  • רווחיות תפעולית גבוהה הרווח התפעולי (רווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומס) עומד על 818 מיליון שקל מתוך הכנסות של 1.472 מיליארד שקל.
הטיעון נגד
  • ירידה ברווח התפעולי הרווח התפעולי ירד מ-850 מיליון שקל ל-818 מיליון שקל, שינוי של 3.8%- לעומת השנה הקודמת.
  • אין כיסוי אנליסטים הנתונים מראים 0 אנליסטים המסקרים את המניה, כך שאין הערכות חיצוניות או פער מול יעד להשוואה.
  • צמיחת הכנסות מתונה ההכנסות עלו ב-3.3% בלבד, קצב נמוך יחסית לעלייה של 26.2% ברווח הנקי, מה שמצביע שמקור הגידול ברווח אינו בהכרח מהפעילות השוטפת.
  • פער בין רווח נקי לרווח תפעולי הרווח הנקי עלה ב-26.2% בעוד הרווח התפעולי ירד ב-3.8%, פער שעשוי לנבוע מגורמים חד-פעמיים ולא מהליבה העסקית.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני ₪

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
הכנסות₪1,204₪1,425₪1,472₪313-29.4%
רווח נקי₪333₪549₪693₪149-29.7%
רווח גולמי₪874₪970₪955₪223-10.3%
רווח תפעולי₪773₪851₪818₪196-8.4%
שיעור רווח גולמי+72.6%+68.1%+64.9%
שיעור רווח תפעולי+64.2%+59.7%+55.6%
שיעור רווח נקי+27.6%+38.6%+47.1%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.

נתונים פיננסיים הנתונים במיליוני ₪

מדדערך (מקור: Yahoo Finance, בשקלים)
שווי שוק₪9,113.6
מכפיל רווח (P/E)16.6
תשואת דיבידנד2.74%
טווח 52 שבועות₪11.60 – ₪16.48
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הדוח האחרון של מבנה נדל"ן (MVNE.TA) הראה הכנסות של כ-1.47 מיליארד שקלים, עלייה של כ-3.3% לעומת כ-1.42 מיליארד שקלים בשנה הקודמת.

הרווח הנקי (הרווח שנשאר אחרי כל ההוצאות והמסים) עלה בכ-26.2% והגיע לכ-693 מיליון שקלים, לעומת כ-549 מיליון שקלים בשנה הקודמת.

לעומת זאת, הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות השוטפת לפני מימון ומסים) ירד בכ-3.8%, מכ-851 מיליון שקלים לכ-818 מיליון שקלים.

הנתונים של מבנה נדל"ן מראים ברבעון הראשון של 2026 הכנסות של כ-313 מיליון שקל, ירידה של 29.4% לעומת כ-444 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי (הרווח שנותר לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-149 מיליון שקל, ירידה של 29.7% לעומת כ-211 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2025.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

מבנה נדל"ן (MVNE.TA) היא חברת נדל"ן המפעילה תיקיית נכסים. המניה סגרה היום בעלייה של 3.71% ל₪12.59 לניירה.

בשנת 2025, הוא הכנסות של החברה עלו בקצב איטי של 3.3% בהשוואה לשנה הקודמת. עם זאת, הנתונים מראים ששולי הרווח חוו שחיקה חדה — שולי הרווח הגולמי ירדו מ-72.6% ב-2023 ל-64.9% ב-2025 (ירידה של כ-8 נקודות אחוז), ושולי הרווח התפעולי צנחו מ-64.2% ל-55.6% באותה התקופה.

לחברה אין כיסוי של אנליסטים בשל גודלה או מבנה השוק, ולכן אין קונסנסוס מומחים או יעדי מחיר בתאריך ההערכה.

הנתונים מראים שהתחזוקה בגדילת הכנסות מלווה בלחצים משמעותיים על הרווחיות התפעולית, שהשפיעו על יעילות העסק בשתי השנים האחרונות.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.