סקירת מניה · NYSEPSA

Public Storage

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$322.49נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי-0.08%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$343.74ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים25עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 5 בספטמבר 2026

בין 301.60 ל-306.50 דולר נע היום המחיר של Public Storage. כרגע היא עומדת על 302.01 דולר, ירידה של 3.72 דולר, 1.22% מסגירה קודמת של 305.73 דולר.

החזק
6.6/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי הרווח למניה של Public Storage ירד כ-18.5% בשלוש שנים למרות הכנסות יציבות של 5 מיליארד דולר, בעוד 25 אנליסטים ממליצים 'החזק' עם פער של 6.6% מול היעד.

כמה לסמוך על הציון?אמון בינוני
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 25 אנליסטים — 36% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

חברת Public Storage מפעילה מתקני אחסון עצמי — מבנים המחולקים ליחידות קטנות שאנשים ועסקים שוכרים כדי לאחסן רהיטים, ציוד או מלאי. הלקוח שוכר יחידה, מקבל מפתח או קוד גישה, ומשלם דמי שכירות חודשיים כל עוד הוא משתמש בשטח. החברה מסווגת בענף הנדל"ן ומחזיקה מספר גדול של אתרים כאלה בארה"ב.

ההכנסה מגיעה בעיקר מדמי שכירות חודשיים שמשלמים השוכרים, כלומר הכנסה חוזרת (שחוזרת מדי חודש כל עוד היחידה מושכרת) ולא חד-פעמית. מקורות נוספים יכולים לכלול מכירת מוצרים נלווים כמו מנעולים וקרטונים, וכן שירותי ביטוח ליחידה. המודל מבוסס על תפוסה — כמה מהיחידות מושכרות בפועל ובאיזה מחיר.

לפי הנתונים, שווי-השוק של החברה עומד על כ-60 מיליארד דולר, וההכנסה השנתית האחרונה הייתה כ-4.82 מיליארד דולר, לעומת כ-4.70 מיליארד דולר בשנה הקודמת — שינוי של 2.7%. הרווח הנקי הסתכם בכ-1.78 מיליארד דולר, ירידה של 13.9% לעומת השנה שקדמה, והרווח למניה (EPS — הרווח המחולק למספר המניות) עמד על 9.01 דולר לעומת 10.64 דולר, שינוי של 15.3%-. הנתונים מוצגים לצורך הקשר בלבד.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

לשים לב-18.5%ירידה מ-2023

רווח למניה (EPS) יורד שלוש שנים ברציפות

הרווח למניה של Public Storage ירד מ-11.06$ ב-2023 ל-9.01$ ב-2025, ירידה של כ-18.5% על פני שלוש שנים. זה קורה למרות שההכנסות נשארו יציבות על 5 מיליארד דולר בכל תקופה.

נתון: EPS ירד מ-$11.06 (2023) דרך $10.64 (2024) ל-$9.01 (2025), בעוד ההכנסות והרווח הנקי נותרו קבועים על $5B ו-$2B בהתאמה.

מה זה אומר עליך: ירידה ברווחיות למניה בתקופת הכנסות יציבות נובעת בדרך-כלל מעלייה בהוצאות תפעוליות, מספר מניות גדל יותר (דילול), או מהתחייבויות פיננסיות גבוהות יותר. במקרה של Public Storage, הרווח הנקי היציב על 2 מיליארד דולר מול EPS יורד מצביע על דילול אפשרי ממניות חדשות.

לשים לב37.0%מרווח נקי 2025

מרווח הרווח הנקי מצטמצם באופן משמעותי

מרווח הרווח הנקי (Net Margin) של Public Storage ירד מ-47.6% ב-2023 ל-37.0% ב-2025 – צמצום של כ-10.6 נקודות אחוז. זו ירידה משמעותית ברווחיות התפעולית של החברה יחסית להכנסותיה.

נתון: Net Margin ירד מ-47.6% (2023) דרך 44.1% (2024) ל-37.0% (2025), בעוד ההכנסות נותרו על $5B.

מה זה אומר עליך: צמצום כזה במרווח רווח במגזר האחסון העצמי נובע לרוב מעליית עלויות תחזוקה, מיסים על נדל"ן, הוצאות מימון גבוהות יותר בעידן ריבית גבוהה, או תחרות מחירים. במקרה של Public Storage, השילוב של הכנסות שטוחות ומרווחים מצטמצמים מצביע על לחץ תפעולי מובנה.

ניטרלי6.6ציון אנליסטים

פער של 7% בין המחיר הנוכחי ליעד האנליסטים

מחיר המניה הנוכחי הוא 322.49$, בעוד יעד הקונצנזוס של 25 אנליסטים עומד על 343.74$ – פער עלייה פוטנציאלי של כ-6.6%. רוב האנליסטים (16 מתוך 25) ממליצים על 'החזק' (Hold), מה שמשקף גישה זהירה.

נתון: מחיר נוכחי $322.49 מול יעד קונצנזוס $343.74; 16 אנליסטים בהמלצת Hold מתוך 25; ציון 6.6/10.

מה זה אומר עליך: פער של כ-7% לעומת יעד האנליסטים בחברת REIT נובע בדרך-כלל מחששות לגבי סביבת הריבית, קצב תפוסה במתקנים, או חוסר ודאות בצמיחה עתידית. במקרה של Public Storage, הנתונים הפונדמנטליים המתדרדרים (EPS ומרווח רווח) מסבירים את העדפת ההחזקה על פני קנייה אקטיבית.

לשים לב$5Bהכנסות שנתיות

הכנסות יציבות אך ללא צמיחה

Public Storage מדווחת על הכנסות של 5 מיליארד דולר בכל אחת משלוש השנים האחרונות, ללא כל צמיחה. זו יציבות מבחינת קווי ההכנסה העליונים, אך העדר צמיחה במגזר שירותי האחסון.

נתון: ההכנסות נותרו קבועות על $5B ב-FY2023, FY2024 ו-FY2025.

מה זה אומר עליך: הכנסות שטוחות בחברת REIT כמו Public Storage נובעות בדרך-כלל מרמת תפוסה מקסימלית קיימת, תחרות על מחירי שכירות, או היעדר הרחבה פיזית של נכסים. החברה אינה מצליחה להגדיל את ההכנסות למרות בסיס נכסים גדול, מה שמחזק את החשש לרוויה בשוק.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • צמיחה בהכנסות ההכנסות עלו ל-4.82 מיליארד דולר לעומת 4.70 מיליארד בשנה הקודמת, שינוי של 2.7%.
  • פער חיובי מול היעד מחיר המניה ($322.49) נמוך ב-6.6% מיעד-האנליסטים הממוצע ($343.74).
  • המלצות קנייה מבין 25 האנליסטים, 9 מדרגים קנייה או קנייה חזקה (Strong Buy=3, Buy=6).
  • היעדר המלצות מכירה אף אנליסט לא נתן המלצת מכירה או מכירה חזקה (Sell=0, Strong Sell=0).
הטיעון נגד
  • ירידה ברווח הנקי הרווח הנקי ירד ל-1.78 מיליארד דולר לעומת 2.07 מיליארד בשנה הקודמת, שינוי של -13.9%.
  • ירידה ברווח למניה הרווח למניה (EPS – חלק הרווח המיוחס לכל מנייה) ירד ל-9.01 לעומת 10.64, שינוי של -15.3%.
  • המלצה שלטת: החזק רוב האנליסטים (16 מתוך 25) מדרגים את המנייה כ'החזק', והדירוג הכולל הוא 'החזק'.
  • פער מתון מול היעד הפער מול יעד-האנליסטים עומד על 6.6% בלבד, נתון מוגבל ביחס לתנודתיות אפשרית.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

דעת המומחים

מה חושבים האנליסטים?

25 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

קונצנזוס$343.74
גבוה$397.95
חציון$344.76
נמוך$287.85
קנייה חזקה3
קנייה6
מכירה0
מכירה חזקה0
המספרים

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
הכנסות$4,518$4,696$4,824$1,233+2.6%
רווח נקי$2,148$2,072$1,784$500+39.5%
רווח גולמי$889+0.6%
רווח תפעולי$557-3%
רווח למניה (EPS)$11.06$10.64$9.01
שיעור רווח נקי+47.6%+44.1%+37%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הנתונים של חברת Public Storage מראים כי ההכנסות (סך הכסף שנכנס מפעילות החברה) עלו ב-2.7% והגיעו לכ-4.8 מיליארד דולר, לעומת כ-4.7 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

מנגד, הרווח הנקי (מה שנשאר אחרי כל ההוצאות) ירד ב-13.9% לכ-1.8 מיליארד דולר, לעומת כ-2.1 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

בהתאם, הרווח למניה (EPS – חלק הרווח המיוחס לכל מניה) ירד ב-15.3% ועמד על 9.01 דולר, לעומת 10.64 דולר בשנה הקודמת.

הנתונים של Public Storage מראים כי ברבעון השני של 2026 ההכנסות הסתכמו בכ-1.23 מיליארד דולר, עלייה של 2.6% לעומת כ-1.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עמד על כ-500 מיליון דולר, לעומת כ-358 מיליון דולר ברבעון השני של 2025 — שינוי של 39.5%.

הדוח הבא של Public Storage צפוי בסביבות 28/10/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $2.45.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

Public Storage היא חברה אמריקאית המנהלת מחסנים לאחסון פרטי וכלים בניין בארצות הברית וקנדה. החברה מניעה הכנסות בעיקר מדמי שכירת מחסנים, והיא אחת מחברות ההשקעה הגדולות בתחום (REIT).

הנתונים מראים ש-Public Storage נמצאת בתקופה של אתגרים בתזרים הרווחים. רווח למניה ירד מ-11.06 דולר בשנת 2023 ל-9.01 דולר בשנת 2025 — ירידה של כ-18.5% לאורך שלוש שנים. בינתיים, ההכנסות השנתיות נשארו יציבות בסביבות 5 מיליארד דולר, וצמחו רק 2.7% בשנה האחרונה.

מחיר המניה כיום עומד על 349.49 דולר, וקונסנסוס האנליסטים מצביע על דירוג חיובי. יעד המחיר של האנליסטים הוא 343.74 דולר, מה שמשקף פער של 6.6% ביחס למחיר הנוכחי.

הסיכון המרכזי הוא ההתדרדרות המתמשכת בהכנסה למניה, למרות דירוג אנליסטים חיובי. המתאם בין גדילת הכנסות נמוכה לירידת הרווח מעלה שאלות על יעילות התפעול.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.