סקירת מניה · NYSERNR

Renaissancere Holdings Ltd

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$323.45נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+0.40%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$337.36ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים23עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 5 בספטמבר 2026

מול הסגירה הקודמת של 337.97 דולר, מניית Renaissancere Holdings Ltd נסגרה על 330.38 דולר — ירידה של 7.59 דולר, 2.25%. טווח המסחר היום נע בין 329.89 ל-336.14 דולר.

החזק
6.5/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי הרווח למניה של Renaissance Holdings (הרווח הנקי לכל מניה) זינק כ-59% בשנה האחרונה, בעוד הפער מול יעד-האנליסטים עומד על 4.3% בלבד והמלצתם היא החזק.

כמה לסמוך על הציון?אמון בינוני
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 23 אנליסטים — 35% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

חברת RenaissanceRe Holdings היא חברת ביטוח-משנה (חברה שמבטחת את חברות הביטוח עצמן). כלומר, כשחברת ביטוח רגילה חוששת מהפסדים גדולים מדי — למשל אחרי אסון טבע כמו הוריקן, רעידת אדמה או שיטפון — היא מעבירה חלק מהסיכון לחברה כמו RenaissanceRe. החברה מתמחה בעיקר בסיכוני אסונות טבע, אך פועלת גם בתחומי ביטוח נוספים.

ההכנסה של החברה מגיעה משני מקורות עיקריים. הראשון הוא הפרמיות (התשלומים שחברות הביטוח משלמות לה תמורת כיסוי הסיכון) — זהו הכנסה חוזרת שמתחדשת מדי שנה עם חידוש החוזים. המקור השני הוא רווחי השקעה: את הכסף שנאסף מהפרמיות החברה משקיעה עד שהוא נדרש לתשלום תביעות, ומרוויחה על ההשקעה. חשוב לדעת שברווחיות של ביטוח-משנה יש תנודתיות גבוהה — בשנה עם מעט אסונות הרווח גדול, ובשנה עם אסונות רבים ייתכנו הפסדים.

הנתונים מראים שווי-שוק של כ-13 מיליארד דולר. ההכנסות השנתיות עמדו על כ-12.8 מיליארד דולר, לעומת כ-11.7 מיליארד דולר בשנה הקודמת — שינוי של 9.9%. הרווח הנקי היה כ-2.68 מיליארד דולר, לעומת כ-1.87 מיליארד דולר קודם — שינוי של 43.4%. הרווח למניה (EPS, הרווח הנקי מחולק במספר המניות) עמד על 56.03 דולר לעומת 35.21 דולר בשנה הקודמת — שינוי של 59.1%. הנתונים מתייחסים לתקופה שחלפה בלבד.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

חיובי+59%עלייה ב-EPS

זינוק חד ברווח למניה בשנה האחרונה

הרווח למניה (EPS – Earnings Per Share, הרווח הנקי מחולק במספר המניות) זינק מ-35.21$ ב-2024 ל-56.03$ ב-2025, עלייה של כ-59%. זה מעיד על שיפור משמעותי ביכולת הרווחיות של RenaissanceRe.

נתון: רווח למניה: 2023: 52.27$, 2024: 35.21$, 2025: 56.03$

מה זה אומר עליך: זינוק כזה ברווח למניה נובע בדרך-כלל משנה טובה במיוחד בשוק הביטוח המשני (reinsurance) – פחות אסונות טבע משמעותיים או תמחור פרמיות גבוה יותר. לעומת זאת, בשנת 2024 הרווח למניה ירד ל-35.21$ מ-52.27$ ב-2023, מה שמצביע על תנודתיות גבוהה האופיינית לענף הביטוח המשני שתלוי באירועי קטסטרופה.

לשים לב+44%צמיחת הכנסות

צמיחה עקבית בהכנסות על רקע ירידות ברווח הנקי

ההכנסות של RenaissanceRe צמחו בהתמדה מ-9 מיליארד ב-2023 ל-13 מיליארד ב-2025 (עלייה של 44% בשנתיים). עם זאת, הרווח הנקי תנודתי: 3 מיליארד (2023), 2 מיליארד (2024), וחזרה ל-3 מיליארד (2025).

נתון: הכנסות: 2023: 9B$, 2024: 12B$, 2025: 13B$. רווח נקי: 2023: 3B$, 2024: 2B$, 2025: 3B$

מה זה אומר עליך: פער כזה בין צמיחת הכנסות לתנודתיות ברווח נובע מהאופי של עסקי ביטוח משני – הכנסות גבוהות יותר מפרמיות לא מבטיחות רווח, כי התשלומים בגין אירועי קטסטרופה (הוצאות תביעות) משתנים מאוד משנה לשנה. שנת 2024 ככל הנראה כללה אירועי אסון יקרים יותר שהקטינו את הרווח למרות צמיחה בהכנסות.

חיובי20.9%מרווח רווח נקי

שיפור במרווח הרווח הנקי לאחר שנה חלשה

מרווח הרווח הנקי (Net Margin – אחוז הרווח הנקי מתוך ההכנסות) עמד על 20.9% ב-2025, לעומת רק 16.0% ב-2024. זהו שיפור משמעותי, אך עדיין מתחת לרמת 28.0% שנרשמה ב-2023.

נתון: Net Margin: 2023: 28.0%, 2024: 16.0%, 2025: 20.9%

מה זה אומר עליך: מרווח כזה משתנה בעיקר בגלל תביעות ביטוח – שנים עם פחות אסונות טבע משאירות יותר רווח מכל דולר שנכנס. ב-2024 המרווח נפגע (16%), אך ב-2025 RenaissanceRe הצליחה לחזור לרמות רווחיות סבירות, ככל הנראה בזכות פחות תשלומים על תביעות גדולות או תמחור טוב יותר של הפוליסות.

ניטרלי+4.3%פער מול היעד

פער בינוני בין המחיר הנוכחי ליעד האנליסטים

המחיר הנוכחי של RenaissanceRe עומד על 323.45$, בעוד יעד הקונצנזוס של 23 אנליסטים הוא 337.36$ – פער של כ-4.3%. היעד החציוני (344.76$) גבוה יותר, אך טווח התחזיות רחב מאוד (מ-126.36$ ועד 459.90$).

נתון: מחיר נוכחי: 323.45$, יעד קונצנזוס: 337.36$, יעד חציוני: 344.76$, טווח: 126.36$-459.90$

מה זה אומר עליך: פער של כ-4% מול יעד הקונצנזוס נחשב צנוע – הוא משקף הערכה שהמחיר הנוכחי קרוב למה שהשוק רואה כשווי הוגן. הפיזור הרחב בתחזיות (מ-126$ ל-460$) נובע מאי-הוודאות האופיינית לחברות ביטוח משני, שתוצאותיהן תלויות באירועי קטסטרופה בלתי צפויים.

ניטרלי6.5ציון אנליסטים

קונצנזוס מתון של האנליסטים

23 אנליסטים מעריכים את RenaissanceRe בממוצע בציון 6.5 מתוך 10 (תווית 'החזק'). רוב ההמלצות הן 'החזק' (14 אנליסטים), עם 8 המלצות 'קנייה' או 'קנייה חזקה' ורק אנליסט אחד ממליץ 'מכר'.

נתון: ציון קונצנזוס: 6.5/10 (2.57/5), 23 אנליסטים. התפלגות: קנייה חזקה=3, קנייה=5, החזק=14, מכר=1

מה זה אומר עליך: ציון 6.5 משקף גישה זהירה-אופטימית – האנליסטים לא רואים בחברה הזדמנות חזקה במיוחד, אך גם לא סיכון גבוה. הדומיננטיות של המלצות 'החזק' נובעת בדרך-כלל מכך שהמניה כבר עלתה לרמות שקשה לחזות להן זינוק נוסף משמעותי, אך התוצאות העסקיות טובות מספיק כדי להמשיך להחזיק.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • צמיחה ברווח הנקי הנתונים מראים עלייה של 43.4% ברווח הנקי, מ-1.87 מיליארד דולר ל-2.68 מיליארד דולר בין השנים.
  • עלייה חדה ברווח למניה הרווח למניה (EPS – חלק הרווח המיוחס לכל מניה) עלה ב-59.1%, מ-35.21 דולר ל-56.03 דולר.
  • גידול בהכנסות הנתונים מראים עלייה של 9.9% בהכנסות, מ-11.70 מיליארד דולר ל-12.85 מיליארד דולר.
  • פער חיובי מול יעד האנליסטים מחיר המניה 323.45 דולר נמוך ב-4.3% מיעד האנליסטים הממוצע של 337.36 דולר.
הטיעון נגד
  • המלצת קונצנזוס מאוזנת מתוך 23 אנליסטים, 14 ממליצים 'החזק' ורק 8 ממליצים לקנות, מה שמשקף עמדה מאופקת.
  • פער מצומצם מול היעד הפער מול יעד האנליסטים עומד על 4.3% בלבד, נתון מוגבל יחסית.
  • המלצת מכירה קיימת אנליסט אחד נותן המלצת 'Sell' (מכירה), נתון שמעיד על אי-הסכמה בין המנתחים.
  • תלות בענף הביטוח המשני החברה פועלת בתחום הביטוח המשני (reinsurance – ביטוח לחברות ביטוח), התלוי באירועי אסון טבע שעלולים לפגוע ברווחיות.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

דעת המומחים

מה חושבים האנליסטים?

23 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

קונצנזוס$337.36
גבוה$459.90
חציון$344.76
נמוך$126.36
קנייה חזקה3
קנייה5
מכירה1
מכירה חזקה0
המספרים

נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
הכנסות$9,135$11,695$12,848$2,751-13.7%
רווח נקי$2,561$1,870$2,682$663-20.6%
רווח למניה (EPS)$52.27$35.21$56.03
שיעור רווח נקי+28%+16%+20.9%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הדוח האחרון של חברת Renaissancere Holdings Ltd מראה כי ההכנסות עלו בכ-9.9% והגיעו לכ-12.8 מיליארד דולר, לעומת כ-11.7 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

הרווח הנקי (הרווח שנשאר אחרי כל ההוצאות) גדל בכ-43.4% והסתכם בכ-2.7 מיליארד דולר, לעומת כ-1.9 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

הרווח למניה (EPS — חלק הרווח שמיוחס לכל מניה) עלה בכ-59.1% ועמד על כ-56 דולר למניה, לעומת כ-35 דולר בשנה הקודמת. הנתונים מראים גידול הן בהכנסות והן ברווחיות בתקופה זו.

הנתונים של Renaissancere Holdings Ltd מראים ברבעון השני של 2026, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ירידה של 13.7% בהכנסות — כ‑2.75 מיליארד דולר לעומת כ‑3.19 מיליארד דולר. הרווח הנקי (הרווח אחרי כל ההוצאות) ירד ב‑20.6% ועמד על כ‑663 מיליון דולר לעומת כ‑835 מיליון דולר. הנתונים מתארים את הפער מול הרבעון המקביל בלבד.

הדוח האחרון של Renaissancere Holdings Ltd פורסם ב-22/07/2026.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

RenaissanceRe Holdings Ltd (RNR) היא חברת ביטוח וביטוח חזור (Reinsurance — חברה המבטחת חברות ביטוח אחרות) המתמחה בסיכונים קיצוניים כמו אסונות טבעיים. החברה עוסקת בהנפקת פוליסות ביטוח המכסות אירועים נדירים וחמורים בעולם.

הנתונים מראים ש-RNR עברה שיפור משמעותי ברווחיות בשנה האחרונה. הרווח למניה (EPS) זינק מ-35.21 דולר בשנת 2024 ל-56.03 דולר בשנת 2025, עלייה של כ-59%. בינתיים, ההכנסות גדלו בקצב קטן יותר — 9.9% בשנה, מה שמעיד שהשיפור בזקיפות הרווח בא בעיקר מהצמצום של הוצאות או משיפור בהנהלה.

סקר 23 אנליסטים מראה קונסנזוס "חזק" (2.57 מתוך 5), ויעד המחיר הממוצע עומד על 337.36 דולר, מה שמשמעו פער של כ-4.3% מהמחיר הנוכחי של 323.45 דולר.

הסיכון העיקרי לחברות ביטוח נמצא בתיזמול אירועים קליטים בעולם — סערות, רעידות אדמה או הצפות יכולות לגרום להפסדים כבדים. משום כך, עלויות הפרמיה והתשלום בתגמול תלויים ברמת הפעילות של אסונות טבעיים בעולם בכל שנה.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.

נושאים בורסה ומסחר