סקירת מניה · TASEVILR.TA

וילאר

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי₪166.20נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+3.55%לעומת יום המסחר הקודם
אין נתוני אנליסטים

הנתונים מראים כי הכנסות וילאר (VILR.TA) עלו ב-8.2% ל-355 מיליון ₪ ב-2025, אך הרווח הנקי ירד ב-13.2% מ-355 ל-308 מיליון ₪ לעומת שנה קודמת.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 68%

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת וילאר (VILR.TA) היא חברה הנסחרת בבורסה בתל אביב. הענף המדויק שלה אינו מצוין בנתונים שברשותנו, ולכן קשה לתאר בדיוק את הפעילות היומיומית שלה. באופן כללי, חברה מסוג זה מפיקה את הכנסותיה מפעילות עסקית שוטפת, אך ללא פירוט הענף לא ניתן לתאר מה בדיוק החברה מוכרת או מייצרת.

    לצורך הקשר של סדר גודל: שווי השוק (השווי הכולל של החברה בבורסה) עומד על כ-3 מיליארד שקל, בעוד ההכנסה השנתית היא כ-355 מיליון שקל. הפער מול נתוני השנה הקודמת מתבטא בעלייה בהכנסות ובירידה ברווח הנקי. הנתונים כאן הם תיאוריים בלבד ואינם מהווים ייעוץ או המלצה מכל סוג.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב₪47M-ירידה ברווח נקי

    ירידה חדה ברווח נקי ב-2025 לאחר שיא

    הרווח הנקי של וילאר ירד מ-355 מיליון ₪ ב-2024 ל-308 מיליון ₪ ב-2025, ירידה של 13.2%. מעניין שזה קורה בעוד שההכנסות עלו ב-8.2% לכ-355 מיליון ₪.

    נתון: רווח נקי 2024: ₪355M, רווח נקי 2025: ₪308M (ירידה של 13.2%), בעוד הכנסות עלו מ-₪328M ל-₪355M (עלייה של 8.2%)

    מה זה אומר עליך: פער כזה בין עלייה בהכנסות לירידה ברווח נובע בדרך-כלל מעלייה בהוצאות תפעוליות, עלויות חד-פעמיות, או שינוי בשיעורי המס. לחברה עם שולי רווח גבוהים כמו וילאר (86.7% נטו ב-2025), תנודות כאלה יכולות להצביע על אירועים חריגים ב-2024 או שינויים מבניים בעסק.

    לשים לב108%שולי רווח נקי 2024

    שולי רווח נקי חריגים ל-2024 – מעל 100%

    ב-2024 שולי הרווח הנקי של וילאר הגיעו ל-108%, כלומר הרווח עלה על סך ההכנסות – מצב חריג המצביע על אירוע חד-פעמי (כמו מכירת נכס, פירוק השקעה, או זיכוי מס). בשנים 2023 ו-2025 השולים עמדו על 79% ו-86.7% בהתאמה.

    נתון: שולי רווח נקי: 79% (2023), 108% (2024 – חריג), 86.7% (2025). רווח נקי 2024 (₪355M) גבוה מההכנסות בלמעלה מ-8%

    מה זה אומר עליך: שולי רווח גבוהים באופן חריג מעידים על הכנסות שאינן קשורות לפעילות השוטפת של החברה. וילאר נראית כחברת אחזקות או השקעות עם פעילות נמוכה יחסית – ב-2024 היה אירוע משמעותי. השאלה היא אם החברה תוכל לשמר רמות רווח דומות מפעילותה השוטפת.

    חיובי10.5מכפיל רווח

    מכפיל רווח נמוך – P/E של 10.5

    מכפיל הרווח (P/E) של וילאר עומד על 10.5 בלבד – נמוך משמעותית ממכפילים בשוק הישראלי (שבדרך-כלל נעים בין 15-20). זה אומר שהמשקיעים משלמים ₪10.5 על כל שקל רווח שנתי.

    נתון: P/E: 10.5, שווי שוק: ₪2.9B, רווח נקי שנתי (TTM) משתמע: כ-₪276M

    מה זה אומר עליך: מכפיל נמוך יכול לנבוע מתחום פעילות נתפס כבעל סיכון נמוך אך גם פוטנציאל צמיחה מוגבל, או מחוסר נזילות במניה. לחברה כמו וילאר עם שולי רווח גבוהים מאוד אך ללא כיסוי אנליסטים, המכפיל מעיד על הערכת שווי שמרנית בשוק – ייתכן שמדובר בחברת משפחה או אחזקה שקטה.

    חיובי+13.8%צמיחת הכנסות 3 שנים

    עלייה מתמדת בהכנסות לאורך 3 שנים

    ההכנסות של וילאר צמחו מ-312 מיליון ₪ ב-2023 ל-355 מיליון ₪ ב-2025, עלייה של 13.8% מצטברת. הצמיחה היתה עקבית: 5.1% ב-2024 ו-8.2% ב-2025.

    נתון: הכנסות: ₪312M (2023) → ₪328M (2024, +5.1%) → ₪355M (2025, +8.2%). סה"כ צמיחה: +13.8%

    מה זה אומר עליך: צמיחת הכנסות יציבה מעידה על ביקוש עקבי למוצרי/שירותי החברה. עבור וילאר עם בסיס הכנסות של כ-355 מיליון ₪, קצב כזה טוב אך לא אגרסיבי – מתאים לחברה בוגרת ויציבה. המשך הצמיחה תלוי ביכולת החברה להרחיב את הפעילות או לשפר תמחור.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמיחה בהכנסות ההכנסות עלו ל-355.49 מיליון ש"ח לעומת 328.46 מיליון בשנה הקודמת, שינוי של 8.2%.
    • שיפור ברווח התפעולי הרווח התפעולי (רווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומס) עלה ל-223.98 מיליון ש"ח לעומת 217.2 מיליון, שינוי של 3.1%.
    • שולי רווח גבוהים הרווח הנקי עומד על 308.23 מיליון ש"ח מתוך הכנסות של 355.49 מיליון, כלומר חלק ניכר מההכנסות נותר כרווח.
    הטיעון נגד
    • ירידה ברווח הנקי הרווח הנקי ירד ל-308.23 מיליון ש"ח לעומת 354.63 מיליון בשנה הקודמת, שינוי של 13.1%-.
    • פער בין צמיחת ההכנסות לרווח בעוד ההכנסות עלו ב-8.2%, הרווח הנקי ירד ב-13.1%, מה שמצביע על עלייה בעלויות או בגורמים אחרים.
    • היעדר כיסוי אנליסטים הנתונים מראים 0 אנליסטים המסקרים את המניה, כך שאין הערכות חיצוניות זמינות להשוואה.
    • תנודתיות יומית המניה נעה 3.55% ביום אחד, נתון שממחיש רגישות לתנודות מחיר קצרות טווח.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    המספרים

    נתונים פיננסיים

    דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני ₪

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
    הכנסות₪312₪328₪355₪93+10.2%
    רווח נקי₪247₪355₪308₪14-67.2%
    רווח גולמי₪234₪253₪263₪67+6.9%
    רווח תפעולי₪198₪217₪224₪57+7.4%
    שיעור רווח גולמי+74.9%+77%+74%
    שיעור רווח תפעולי+63.3%+66.1%+63%
    שיעור רווח נקי+79%+108%+86.7%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.

    נתונים פיננסיים הנתונים במיליוני ₪

    מדדערך (מקור: Yahoo Finance, בשקלים)
    שווי שוק₪2,927.6
    מכפיל רווח (P/E)10.5
    תשואת דיבידנד1.44%
    טווח 52 שבועות₪155.60 – ₪214.60
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הדוח האחרון של וילאר (VILR.TA) הראה כי ההכנסות עלו בכ-8% והגיעו לכ-355 מיליון שקל, לעומת כ-328 מיליון שקל בשנה הקודמת.

    הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית השוטפת) גדל בכ-3% והסתכם בכ-224 מיליון שקל, אך הרווח הנקי (הרווח שנשאר אחרי כל ההוצאות והמיסים) ירד בכ-13% ועמד על כ-308 מיליון שקל, לעומת כ-355 מיליון שקל בשנה הקודמת.

    כלומר, הנתונים מראים צמיחה בהכנסות ובפעילות התפעולית, לצד ירידה בשורת הרווח הנקי.

    הנתונים של וילאר לרבעון הראשון של 2026, בהשוואה לרבעון הראשון של 2025, מראים כי ההכנסות עלו ב-10.2% ל-93.18 מיליון שקלים לעומת 84.55 מיליון שקלים. הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות והמסים) ירד ב-67.2% ל-13.72 מיליון שקלים לעומת 41.85 מיליון שקלים באותו רבעון אשתקד.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    וילאר היא חברה הפועלת בתחום הקמעונאות ושירותים בישראל. המניה נסחרת בבורסה בתל אביב ומחירה היום עלה ב-3.55% ל-₪166.2.

    בשנת 2025, וילאר דיווחה על הכנסות של כ-355 מיליון ₪, עלייה של 8.2% בהשוואה לשנה הקודמת. עם זאת, הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות) ירד מ-355 מיליון ₪ ב-2024 ל-308 מיליון ₪ ב-2025 — ירידה של 13.2%.

    הנתונים מראים ש־וילאר הצליחה להגדיל את המכירות, אך הרווחיות ירדה באופן משמעותי. משמעות הדבר היא שההוצאות של החברה גדלו מהרי מהעלייה בהכנסות, או שחלו שינויים בעלויות הייצור או הפעלה.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.

    נושאים בורסה ומסחר