פיננסים אישיים

מור גמל להשקעה 25% מניות: 0.72% דמי ניהול

דמי הניהול עומדים על 0.72% מהצבירה, גבוה מהחציון בקטגוריה שעומד על 0.61%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.72%

דמי הניהול עומדים על 0.72% מהצבירה, גבוה מהחציון בקטגוריה שעומד על 0.61%.

דמי הניהול מהצבירה במור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · נכסי המסלול 516 מיליון ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול מעל החציון בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, אך מציג תשואה של 31.7% בחמש שנים. מהתחלת 2026 הוא מפגר אחרי החציון: 3.65% מול 4.03%.

דמי ניהול

0.72%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

3.65%

יוני 2026

נכסי המסלול

516

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח…3.65%חציון קופות הגמל להשקעה4.03%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול מציג 3.65% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.03% בקופות הגמל להשקעה.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

2.93%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.93% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-0.38 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'יח, דמי ניהול של 0.72% בשנה מסתכמים בכ-43,200 ש'יח לאורך 20 שנה. זה הפער העלותי שהמסלול צריך לפצות עליו בתשואה עודפת. בחמש השנים האחרונות התשואה המצטברת עמדה על 31.7%, אך מתחילת 2026 המסלול מפגר אחרי החציון.

מה יש במסלול

מור גמל להשקעה -אשראי ואג'ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, בניהול מור גמל ופנסיה בע'מ. נכסי המסלול עומדים על 516 מיליון ש'יח.

המסלול מחזיק עד 25% מניות, והשאר באפיקי אשראי ואג'ח. פרופיל הסיכון נמוך יותר ממסלולים מנייתיים מלאים, אך גבוה ממסלולים אג'חיים בלבד.

תשואות מול דמי ניהול

התשואה החודשית עמדה על 0.27%, ומתחילת 2026 על 3.65%. בשלוש שנים המסלול הניב 28.6% ובחמש שנים 31.7%.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.72% ומההפקדה 0%. החציון בקטגוריה עומד על 0.61% דמי ניהול ו-4.03% תשואה מתחילת השנה, על בסיס 139 ו-146 מסלולים בהתאמה.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.72%
דמי ניהול מההפקדה 0%
תשואה חודשית 0.27%
תשואה מתחילת השנה 3.65%
תשואה שלוש שנים 28.6%
תשואה חמש שנים 31.7%
נכסי המסלול 516 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 22.53% 23.18% 0.65%
אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 18.71% 19.31% 0.6%
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר 14.76% 15.35% 0.59%
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 14.74% 15.39% 0.65%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות 14.21% 14.77% 0.56%
מור גמל להשקעה -אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה 2.93% 3.65% 0.72%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל להשקעה, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

למה דמי הניהול גבוהים מהחציון?

דמי הניהול נקבעים על ידי בית ההשקעות. במקרה הזה הם 0.72% מהצבירה, לעומת חציון של 0.61% ב-139 מסלולים בקטגוריה.

האם תשואה של 31.7% בחמש שנים היא הרבה?

זו התשואה המצטברת של המסלול לחמש שנים אחרונות. כדי להעריך אותה יש להשוות למסלולים דומים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה עם רכיב מנייתי דומה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

התשובה תלויה בכם. שווה להשוות את דמי הניהול (0.72%) לחציון (0.61%), לבחון את התשואה מתחילת השנה (3.65% מול 4.03%) מול מסלולים דומים, ולבדוק אם רמת החשיפה למניות (עד 25%) מתאימה לאופק ההשקעה שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ב-2026-08-05, ומתייחסים ליוני 2026. החציון בקטגוריית קופות הגמל להשקעה חושב על בסיס 139 מסלולים לדמי ניהול ו-146 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'יח ו-0.72% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05