פיננסים אישיים

מור גמל להשקעה משולב סחיר – תשואה מול דמי ניהול

הקרן הניבה 7.08% מתחילת השנה מול חציון של 4.03%, אך גובה 0.69% דמי ניהול מול חציון של 0.61%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.69%

הקרן הניבה 7.08% מתחילת השנה מול חציון של 4.03%, אך גובה 0.69% דמי ניהול מול חציון של 0.61%.

דמי הניהול מהצבירה במור גמל להשקעה – משולב סחיר · נכסי המסלול 264 מיליון ש"ח

מור גמל להשקעה – משולב סחיר מציג ביצועים גבוהים מהחציון בקטגוריה מתחילת 2026. במקביל, דמי הניהול שלה גבוהים מהחציון של קופות הגמל להשקעה.

דמי ניהול

0.69%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

7.08%

יוני 2026

נכסי המסלול

264

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה – הקרן מול החציון

מור גמל להשקעה – משולב סחיר7.08%חציון קופות הגמל להשקעה4.03%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הקרן רשמה 7.08% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.03% בקטגוריית קופות הגמל להשקעה.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

6.39%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 6.39% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-3.08 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.69% בשנה מסתכמים ב-41,400 ש"ח. זו העלות המצטברת של הניהול – נפרדת לגמרי משאלת התשואה, שיכולה להשתנות משנה לשנה. הפער בביצועים מול החציון קיים כרגע, אך אין דרך לדעת אם הוא יישמר קדימה.

איפה הקרן ממוקמת בקטגוריה

בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, החציון של דמי הניהול עומד על 0.61% (מתוך 139 מסלולים), והחציון של התשואה מתחילת השנה עומד על 4.03% (מתוך 146 מסלולים).

הקרן גובה 0.69% – מעל החציון, ומציגה תשואה של 7.08% מתחילת השנה – מעל החציון. בחודש האחרון בלבד רשמה תשואה שלילית של 0.8%-.

עלות מול ביצועים לאורך זמן

דמי הניהול הם עלות ודאית וקבועה – הם נגבים בכל שנה, ללא קשר לתשואה. עלות שנתית של 2,070 ש"ח על צבירה של 300,000 ש"ח, לאורך 20 שנה, מסתכמת ב-41,400 ש"ח.

התשואה, לעומת זאת, אינה מובטחת. פער חיובי מול החציון בשנה מסוימת לא מבטיח פער דומה בשנים הבאות. לכן ההשוואה בין העלות הקבועה לביצועים המשתנים היא לב העניין.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.69%
דמי ניהול מההפקדה 0%
תשואה חודשית -0.8%
תשואה מתחילת השנה 7.08%
נכסי המסלול 264 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 22.53% 23.18% 0.65%
אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 18.71% 19.31% 0.6%
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר 14.76% 15.35% 0.59%
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 14.74% 15.39% 0.65%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות 14.21% 14.77% 0.56%
מור גמל להשקעה – משולב סחיר — המסלול שבעמוד הזה 6.39% 7.08% 0.69%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל להשקעה, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה הפער בין הקרן לחציון הקטגוריה?

בתשואה מתחילת השנה: הקרן ב-7.08% מול חציון 4.03%. בדמי ניהול: הקרן ב-0.69% מול חציון 0.61%.

כמה עולים דמי הניהול לאורך שנים?

בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.69% בשנה מסתכמים ב-41,400 ש"ח – כלומר 2,070 ש"ח בשנה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

התאמה תלויה באופק ההשקעה, ברמת הסיכון שנוחה לך, ובמסלולים המקבילים בקופות אחרות. כדאי להשוות דמי ניהול, הרכב נכסים ותשואות לאורך כמה שנים – לא רק שנה בודדת – מול מסלולים דומים בקטגוריה.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. החציון בקטגוריית קופות הגמל להשקעה חושב על 139 מסלולים לדמי ניהול ו-146 מסלולים לתשואה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.69% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05