0.63%
תשואה של 9.61% מתחילת 2026 מול חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות, עם דמי ניהול של 0.63% מהצבירה.
אנליסט השתלמות מניות מציגה תשואה כפולה מהחציון בענף מתחילת השנה. במקביל, דמי הניהול שלה גבוהים מהחציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.
דמי ניהול
0.63%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
9.61%
יוני 2026
נכסי המסלול
17.4
מיליארד ש"ח
8.98%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 8.98% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-5.1 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.63% מתורגמים לעלות מצטברת של כ-37,800 ש"ח. זה המחיר של המסלול הזה על פני שני עשורים, ללא קשר לתשואה שתתקבל בפועל. השוואה בין קרנות דורשת להביט גם בתשואה לאורך זמן וגם בעלות המצטברת.
מה מספרים המספרים
מתחילת 2026 רשם המסלול תשואה של 9.61%, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39% (מתוך 231 מסלולים). לטווח ארוך יותר, התשואה לשלוש שנים היא 75.8% ולחמש שנים 82.2%.
בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 2.53%. מסלולי מניות נוטים לתנודתיות גבוהה יותר ממסלולים כלליים, וזה חלק מהתמונה.
עלות דמי הניהול
דמי הניהול במסלול הם 0.63% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בענף (מתוך 223 מסלולים). ההפרש נראה קטן באחוזים, אך מצטבר לאורך שנים.
בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה בדמי ניהול של 0.63%, העלות המצטברת היא 37,800 ש"ח. זה נתון מחושב מראש שממחיש את משקל דמי הניהול בטווח הארוך.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.63% |
| תשואה חודשית | -2.53% |
| תשואה מתחילת השנה | 9.61% |
| תשואה שלוש שנים | 75.8% |
| תשואה חמש שנים | 82.2% |
| נכסי המסלול | 17.4 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| אנליסט השתלמות מניות — המסלול שבעמוד הזה | 8.98% | 9.61% | 0.63% |
שאלות ותשובות
מה גובה דמי הניהול באנליסט השתלמות מניות?
0.63% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.
מה התשואה של המסלול?
9.61% מתחילת 2026, 75.8% בשלוש שנים ו-82.2% בחמש שנים. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 2.53%.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
התשובה תלויה באופק ההשקעה שלך, בסיבולת שלך לתנודתיות של מסלול מנייתי, ובהשוואה מול מסלולים אחרים באותה קטגוריה. שווה לבחון את דמי הניהול (0.63% כאן מול 0.52% חציון), את התשואה לאורך זמן, ואת גודל הצבירה שלך, כדי להבין את המשמעות עבורך.
איך חושב המספר
הנתונים מתוך גמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים בקרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05