פיננסים אישיים

כלל השתלמות כספי(שקלי): 0.52% דמי ניהול

דמי הניהול בכלל השתלמות כספי(שקלי) עומדים על 0.52% מהצבירה, בדיוק כמו החציון בענף, אבל התשואה מתחילת 2026 היא 2.45% לעומת חציון של 4.39%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.52%

דמי הניהול בכלל השתלמות כספי(שקלי) עומדים על 0.52% מהצבירה, בדיוק כמו החציון בענף, אבל התשואה מתחילת 2026 היא 2.45% לעומת חציון של 4.39%.

דמי הניהול מהצבירה בכלל השתלמות כספי(שקלי) · נכסי המסלול 210 מיליון ש"ח

זה מסלול כספי-שקלי בקרן השתלמות של כלל, עם נכסים של 210 מיליון ש"ח. השילוב בין דמי ניהול זהים לחציון לבין תשואה שנתית נמוכה מהחציון הוא מה שמעניין כאן.

דמי ניהול

0.52%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.45%

יוני 2026

נכסי המסלול

210

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

כלל השתלמות כספי(שקלי)2.45%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול מציג 2.45% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.93%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.93% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.95 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.52% מסתכמים ב-31,200 ש"ח. זה בדיוק המחיר החציוני בענף — כלומר אתה לא משלם יותר מהממוצע, אבל גם לא פחות. השאלה שנשארת פתוחה היא האם התשואה של 2.45% מתחילת 2026, לעומת חציון 4.39%, מצדיקה עבורך את המחיר הזה במסלול כספי-שקלי.

מה יש בנתונים

המסלול הוא כספי-שקלי, כלומר אפיק סולידי שנועד לשמור על ערך הכסף עם תנודתיות נמוכה. דמי הניהול הם 0.52% מהצבירה, אין דמי ניהול מהפקדה, והתשואה החודשית האחרונה היא 0.44%.

בטווחים ארוכים יותר המסלול מציג 15.8% בשלוש שנים ו-19% בחמש שנים. נכסי המסלול עומדים על 210 מיליון ש"ח.

איך זה נראה מול הענף

דמי הניהול של 0.52% זהים לחציון של 223 קרנות השתלמות שנבדקו. במילים אחרות, מבחינת מחיר, המסלול יושב בדיוק באמצע.

מצד התשואה השנתית, 2.45% מתחילת 2026 נמוכים מהחציון של 4.39% שחושב על פני 231 קרנות. חשוב לזכור שמדובר בהשוואה לכלל קרנות ההשתלמות, כולל מסלולים מנייתיים ומעורבים, ולא רק לקרנות כספיות שקליות.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.52%
תשואה חודשית 0.44%
תשואה מתחילת השנה 2.45%
תשואה שלוש שנים 15.8%
תשואה חמש שנים 19%
נכסי המסלול 210 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
כלל השתלמות כספי(שקלי) — המסלול שבעמוד הזה 1.93% 2.45% 0.52%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה המשמעות של מסלול כספי-שקלי?

מסלול שמושקע בעיקר באפיקים סולידיים קצרי-טווח בשקלים, שנועדו לשמור על ערך הכסף בתנודתיות נמוכה. הוא לא מתיימר להניב תשואה גבוהה כמו מסלול מנייתי.

למה התשואה כאן נמוכה מהחציון?

החציון של 4.39% מחושב על פני כל קרנות ההשתלמות, כולל מסלולים מנייתיים ומעורבים שנוטים להניב יותר בשנים חיוביות. מסלול כספי-שקלי מטבעו שמרני יותר, ולכן הפער לא בהכרח מפתיע.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

במקום לענות בכן או לא, שווה לבדוק כמה דברים: האם רמת הסיכון הכספית-שקלית מתאימה לאופק הזמן שלך, איך התשואה של 15.8% בשלוש שנים ו-19% בחמש שנים משתלבת עם היעדים שלך, והאם דמי ניהול של 0.52% הם מה שאתה מוכן לשלם ביחס למסלולים כספיים אחרים בשוק.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. דמי הניהול והתשואות מוצגים כפי שדווחו. החציון בענף חושב על פני 223 קרנות (דמי ניהול) ו-231 קרנות (תשואה מתחילת השנה). עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.52% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05