פיננסים אישיים

הראל מדדים אג"ח עם מניות: 0.47% דמי ניהול, 3.65% תשואה

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.47% מהצבירה, נמוך מחציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%, בעוד התשואה מתחילת השנה היא 3.65%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.47%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.47% מהצבירה, נמוך מחציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%, בעוד התשואה מתחילת השנה היא 3.65%.

דמי הניהול מהצבירה בהראל השתלמות עוקב מדדים- אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · נכסי המסלול 40 מיליון ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול נמוכים יחסית, אבל התשואה מתחילת 2026 נמוכה מחציון הקטגוריה. זה מסלול עוקב-מדדים עם חשיפה מוגבלת למניות, ולכן הפער בין החיסכון בעמלות לפיגור בתשואה הוא הסיפור המרכזי כאן.

דמי ניהול

0.47%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

3.65%

יוני 2026

נכסי המסלול

40

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

הראל השתלמות עוקב מדדים- אג…3.65%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול עם 3.65% לעומת חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 4.39% — פער של כ-0.74 נקודות אחוז לרעת המסלול.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

3.18%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 3.18% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.7 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח דמי ניהול של 0.47% מסתכמים ב-1,410 ש"ח בשנה, ובמצטבר לאורך 20 שנה מדובר בכ-28,200 ש"ח שלא יישארו בחיסכון. זה החיסכון בעמלות שהמסלול מציע ביחס לחציון של 0.52%, אבל בטווח הקצר של 2026 התשואה של 3.65% נמוכה מהחציון של 4.39% — כלומר הפער בתשואה השנתית גדול מהחיסכון בדמי הניהול לאותה שנה.

מה יש במסלול

המסלול של הראל עוקב אחרי מדדים בשוק האג"ח עם חשיפה מנייתית של עד 25%. נכסי המסלול עומדים על 40 מיליון ש"ח — היקף קטן יחסית בשוק קרנות ההשתלמות.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.47%, מתחת לחציון הקטגוריה שעומד על 0.52% (מתוך 223 מסלולים שנבדקו). אין דמי ניהול מהפקדה.

תשואה מול הקטגוריה

מתחילת 2026 המסלול הניב 3.65%, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות (231 מסלולים). התשואה החודשית האחרונה עמדה על 0.01%.

חשוב לזכור שמדובר במסלול סולידי יחסית עם חשיפה מנייתית מוגבלת, ולכן ההשוואה לחציון הכולל של כל קרנות ההשתלמות אינה השוואה מלאה — יש בקטגוריה גם מסלולים אגרסיביים יותר.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.47%
תשואה חודשית 0.01%
תשואה מתחילת השנה 3.65%
נכסי המסלול 40 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הראל השתלמות עוקב מדדים- אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה 3.18% 3.65% 0.47%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול בפועל?

על צבירה של 300,000 ש"ח, 0.47% בשנה שווים 1,410 ש"ח בשנה. לאורך 20 שנה, בהנחת צבירה קבועה, זה מצטבר לכ-28,200 ש"ח.

איך המסלול השתווה לקטגוריה מתחילת השנה?

התשואה של 3.65% נמוכה מחציון קרנות ההשתלמות שעומד על 4.39% — פער של כ-0.74 נקודות אחוז לרעת המסלול בתקופה זו.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את רמת הסיכון שמתאימה לך (חשיפה של עד 25% מניות), להשוות דמי ניהול ותשואות מול מסלולים דומים באותה קטגוריית סיכון, ולבחון את התשואות לטווח ארוך יותר כשיהיו זמינות — ולא רק את השנה הנוכחית.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עדכון יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות; חציון התשואה מתחילת השנה חושב על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.47% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05