פיננסים אישיים

הראל השתלמות סחיר אג׳׳ח עם מניות: 0.41% דמי ניהול

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.41% מהצבירה, נמוך מהחציון בענף קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.41%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.41% מהצבירה, נמוך מהחציון בענף קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה בהראל השתלמות מסלול סחיר- אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · נכסי המסלול 119 מיליון ש"ח

המסלול גובה פחות דמי ניהול מהחציון בענף, וגם הציג תשואה גבוהה יותר מתחילת השנה. מנגד, נכסי המסלול עומדים על 119 מיליון ש׳׳ח בלבד, שזה קטן יחסית בנוף קרנות ההשתלמות.

דמי ניהול

0.41%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.84%

יוני 2026

נכסי המסלול

119

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

הראל השתלמות מסלול סחיר- אג…4.84%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול מציג 4.84% מתחילת השנה, לעומת 4.39% בחציון קרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.43%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.43% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.55 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש׳׳ח, דמי ניהול של 0.41% מתורגמים לעלות של כ־1,230 ש׳׳ח בשנה. לאורך 20 שנה זה מצטבר לכ־24,600 ש׳׳ח בדמי ניהול בלבד, בהנחת צבירה קבועה. מסלול בחציון הענף (0.52%) יעלה יותר על אותה תקופה, אבל דמי ניהול הם רק חלק מהתמונה — התשואה נטו היא זו שקובעת בסוף.

מה מייחד את המסלול הזה

מדובר במסלול אג׳׳ח עם חשיפה של עד 25% למניות, כלומר רכיב סולידי מוביל עם תוספת מנייתית מוגבלת. דמי הניהול שלו (0.41%) נמוכים מהחציון בענף קרנות ההשתלמות (0.52%, מתוך 223 מסלולים).

גם בתשואה מתחילת השנה המסלול מעל החציון: 4.84% לעומת 4.39% (מתוך 231 מסלולים). זה שילוב לא שכיח — גם עלות נמוכה יחסית וגם ביצוע מעל החציון בתקופה הנמדדת.

למה חשוב לשים לב לגודל המסלול

נכסי המסלול עומדים על 119 מיליון ש׳׳ח. בעולם קרנות ההשתלמות זה סכום קטן יחסית, ויכול להעיד על מסלול צעיר או נישתי שעדיין לא צבר קהל רחב.

גודל קטן הוא לא בהכרח בעיה, אבל הוא מעלה שאלות שכדאי לבדוק: כמה זמן המסלול פועל, איזה טווח תשואות יש לו לאורך זמן, ואיך הוא מתנהג כשהשווקים תנודתיים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.41%
תשואה חודשית 0.29%
תשואה מתחילת השנה 4.84%
נכסי המסלול 119 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הראל השתלמות מסלול סחיר- אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה 4.43% 4.84% 0.41%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

למה דמי הניהול נחשבים נמוכים כאן?

החציון בענף קרנות ההשתלמות עומד על 0.52%, והמסלול הזה גובה 0.41% — כלומר מתחת לחציון של 223 המסלולים שנמדדו.

מה המשמעות של נכסים בגובה 119 מיליון ש׳׳ח?

זה סכום קטן יחסית בענף קרנות ההשתלמות. זה יכול להעיד על מסלול חדש או נישתי. זה לא פוסל אותו, אבל מזמין בדיקה מעמיקה יותר של הוותק וההיסטוריה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה כללית. שווה להשוות את דמי הניהול (0.41%) ואת התשואה מתחילת השנה (4.84%) למסלולים אחרים בפרופיל דומה, לבדוק את הוותק של המסלול, את מדיניות ההשקעה המלאה ואת ההתאמה לרמת הסיכון שנוחה לך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל־נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), לתקופה של יוני 2026. החציון בענף חושב על בסיס 223 מסלולים בדמי ניהול ו־231 מסלולים בתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל־20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש׳׳ח ודמי ניהול של 0.41% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05