פיננסים אישיים

אינפיניטי השתלמות כללי — 0.6% דמי ניהול

דמי הניהול באינפיניטי השתלמות כללי עומדים על 0.6% מהצבירה, מעל החציון בענף שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.6%

דמי הניהול באינפיניטי השתלמות כללי עומדים על 0.6% מהצבירה, מעל החציון בענף שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה באינפיניטי השתלמות כללי · נכסי המסלול 406 מיליון ש"ח

המסלול מציג תשואה של 5.99% מתחילת השנה, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 4.39%. במקביל, דמי הניהול גבוהים מהחציון בענף, וזה מייצר שאלה על היחס בין העלות לתשואה.

דמי ניהול

0.6%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.99%

יוני 2026

נכסי המסלול

406

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

אינפיניטי השתלמות כללי5.99%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

אינפיניטי השתלמות כללי ב-5.99% לעומת חציון קרנות ההשתלמות ב-4.39%.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.39%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.39% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.51 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש׳ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.6% מסתכמים בעלות מצטברת של 36,000 ש׳ח — כ-1,800 ש׳ח בשנה. זו העלות שאתה משלם על הניהול, ללא קשר לתשואה שהמסלול משיג. כשמשווים למסלול עם דמי ניהול קרובים לחציון הענף (0.52%), הפער בעלות מצטבר לאורך שנים, וזה מה שצריך להישקל מול עודף התשואה שהוצג עד היום.

מה מספרים המספרים

המסלול מנהל נכסים בהיקף של 406 מיליון ש׳ח. התשואה מתחילת השנה עומדת על 5.99%, בעוד החציון בקרנות ההשתלמות עומד על 4.39%.

בטווח ארוך יותר, התשואה לשלוש שנים היא 46.9% והתשואה לחמש שנים 52.3%. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של -1.59%, שמזכירה שגם מסלולים עם ביצועים טובים חווים תנודות.

דמי הניהול בהקשר

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.6%, מעל החציון בענף שעומד על 0.52% (מדגם של 223 מסלולים).

החישוב של 36,000 ש׳ח על פני 20 שנה מבוסס על הנחת צבירה קבועה של 300,000 ש׳ח. במציאות הצבירה משתנה עם הזמן, אבל הסדר-גודל של העלות המצטברת נשאר משמעותי.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.6%
תשואה חודשית -1.59%
תשואה מתחילת השנה 5.99%
תשואה שלוש שנים 46.9%
תשואה חמש שנים 52.3%
נכסי המסלול 406 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
אינפיניטי השתלמות כללי — המסלול שבעמוד הזה 5.39% 5.99% 0.6%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

האם התשואה מצדיקה את דמי הניהול הגבוהים?

הפער בתשואה מתחילת השנה בין המסלול (5.99%) לחציון (4.39%) הוא לטובת המסלול, אבל זה נתון של תקופה אחת. דמי הניהול נגבים בכל שנה, בעוד עודף התשואה לא מובטח לחזור.

מה המשמעות של תשואה שלילית בחודש האחרון?

תשואה חודשית של -1.59% משקפת תנודתיות רגילה בשוק. לקרן השתלמות שמיועדת לטווח בינוני-ארוך, חודש בודד הוא פחות רלוונטי מהמגמה הרב-שנתית.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה כללית. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתה משלם בפועל (לעיתים ניתן להתמקח), להשוות את התשואה הרב-שנתית מול מסלולים דומים ברמת סיכון, ולוודא שרמת הסיכון של המסלול מתאימה לטווח החיסכון שלך.

איך חושב המספר

הנתונים מגיעים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עדכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות; חציון התשואה מתחילת השנה על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש׳ח ו-0.6% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05