המסלול עוקב אחרי מדד S&P500 ומנהל 3.4 מיליארד ש'ח. מתחילת 2026 הוא הציג תשואה של 2.6% לעומת 4.39% בחציון קרנות ההשתלמות.
דמי ניהול
0.54%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.6%
יוני 2026
נכסי המסלול
3.4
מיליארד ש"ח
2.06%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.06% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.82 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.54% מסתכמים ב-32,400 ש'ח. זה מספר שמצטבר בשקט לאורך שנים, גם כשהוא נראה קטן באחוזים. הפער מול החציון בענף (0.52%) נראה זניח, אך הוא מתעצם כשהוא נפגש עם תשואה נמוכה יחסית מתחילת השנה.
למה מסלול שעוקב S&P500 מציג תשואה נמוכה מהחציון?
מתחילת 2026 המסלול הציג 2.6% בלבד, בזמן שחציון קרנות ההשתלמות עמד על 4.39%. מסלול שעוקב אחרי מדד יחיד תלוי לחלוטין בביצועי אותו מדד בתקופה הנתונה — כשה-S&P500 מפגר, המסלול מפגר איתו, בלי יכולת לפזר לאפיקים אחרים.
לעומת זאת, בטווחים ארוכים יותר התמונה שונה: תשואה של 43% בשלוש שנים ו-68.8% בחמש שנים. זה ממחיש את התנודתיות של מסלול ממוקד-מדד לעומת מסלולים מגוונים יותר.
דמי הניהול בהקשר של הענף
דמי הניהול במסלול הם 0.54% מהצבירה, מול חציון של 0.52% ב-223 קרנות השתלמות. זה פער קטן, אבל הוא קיים — ובמסלול פסיבי שעוקב אחרי מדד, כל נקודת אחוז משפיעה ישירות על התשואה נטו.
המסלול מנהל 3.4 מיליארד ש'ח, מה שמעיד על ביקוש משמעותי לחשיפה למדד האמריקאי דרך מכשיר השתלמות.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.54% |
| תשואה חודשית | 4.83% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.6% |
| תשואה שלוש שנים | 43% |
| תשואה חמש שנים | 68.8% |
| נכסי המסלול | 3.4 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| מיטב השתלמות עוקב מדד S&P500 — המסלול שבעמוד הזה | 2.06% | 2.6% | 0.54% |
שאלות ותשובות
מה ההבדל בין מסלול עוקב מדד למסלול כללי?
מסלול עוקב מדד מחזיק את ניירות הערך שמרכיבים מדד מסוים (כאן S&P500), בלי החלטות אקטיביות של מנהל השקעות. מסלול כללי מפזר בין אפיקים שונים לפי מדיניות ההשקעה של הקרן.
למה יש פער בין התשואה מתחילת השנה לתשואה בחמש שנים?
התשואה מתחילת 2026 עומדת על 2.6% בלבד, אך בחמש שנים המסלול הציג 68.8%. הפער מראה שתקופה קצרה יכולה להיות שונה מאוד מהמגמה ארוכת-הטווח, במיוחד במסלול שתלוי במדד אחד.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
זו שאלה שתלויה בכם — בטווח החיסכון, ברמת החשיפה הרצויה לשוק האמריקאי, ובשאר האפיקים שכבר יש לכם. כדאי להשוות את דמי הניהול (0.54%) למסלולים דומים אצל גופים אחרים, ולבדוק אם ריכוז חשיפה למדד יחיד מתאים לתמהיל התיק הכולל שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 קרנות השתלמות; חציון התשואה מתחילת השנה על פני 231 קרנות. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05