הפניקס השתלמות שריעה: 0.67% דמי ניהול

דמי הניהול בהפניקס השתלמות שריעה עומדים על 0.67% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.67%

דמי הניהול בהפניקס השתלמות שריעה עומדים על 0.67% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

דמי הניהול מהצבירה בהפניקס השתלמות שריעה · נכסי המסלול 196 מיליון ש"ח

המסלול מציג תשואה של 4.87% מתחילת השנה, מעל החציון של 4.39%. במקביל, דמי הניהול גבוהים מהחציון בענף, וזה יוצר מתח מעניין בין ביצועים לעלות.

דמי ניהול

0.67%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.87%

יוני 2026

נכסי המסלול

196

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

הפניקס השתלמות שריעה4.87%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הפניקס שריעה עם 4.87% מול חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.2%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.2% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.32 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.67% מסתכמים ב-40,200 ש״ח לאורך התקופה, כלומר כ-2,010 ש״ח בשנה. זה המחיר שמשלמים על הניהול, ומולו עומדת תשואה של 4.87% מתחילת השנה שגבוהה מחציון הענף. השאלה שכדאי לשאול היא האם הפער בתשואה מצדיק את הפער בדמי הניהול לאורך זמן.

מה מייחד את המסלול

הפניקס השתלמות שריעה הוא מסלול בניהול הפניקס פנסיה וגמל, המנהל נכסים בהיקף של 196 מיליון ש״ח. הוא מיועד לחוסכים שמחפשים השקעה בהתאם לכללי השריעה.

התשואה החודשית עמדה על 4.12%, ומתחילת השנה על 4.87%. בטווחים הארוכים המסלול הציג 40% בשלוש שנים ו-47.7% בחמש שנים.

עלות מול חציון

דמי הניהול במסלול הם 0.67% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% ב-223 קרנות השתלמות שנבדקו. מדובר בפער של אחוזי מאית שנשמע קטן, אך מצטבר לאורך שנים.

החישוב המוכן מראש מראה שעל צבירה קבועה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה, דמי הניהול מסתכמים ב-40,200 ש״ח. זה הבסיס להשוואה מול מסלולים זולים יותר.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.67%
תשואה חודשית 4.12%
תשואה מתחילת השנה 4.87%
תשואה שלוש שנים 40%
תשואה חמש שנים 47.7%
נכסי המסלול 196 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הפניקס השתלמות שריעה — המסלול שבעמוד הזה 4.2% 4.87% 0.67%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה התשואה של הפניקס השתלמות שריעה?

מתחילת שנת 2026 המסלול הציג תשואה של 4.87%, בשלוש שנים 40% ובחמש שנים 47.7%.

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

על צבירה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.67% בשנה מסתכמים ב-40,200 ש״ח סה״כ.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

התשובה תלויה בהעדפות שלך. שווה להשוות את דמי הניהול (0.67%) מול חציון הענף (0.52%), את התשואה (4.87% מתחילת השנה) מול החציון (4.39%), ולבדוק אם התאמת המסלול לכללי השריעה חשובה לך אישית.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט דרך data.gov.il, נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 קרנות השתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על פני 231 קרנות. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש״ח ב-0.67% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05