זו קרן השתלמות במסלול פסיבי שעוקב אחרי מדדי מניות, עם נכסים של 610 מיליון ש'ח. דמי הניהול שלה קרובים לחציון, אבל התשואה מתחילת השנה מפגרת אחרי חציון הקטגוריה.
דמי ניהול
0.54%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.92%
יוני 2026
נכסי המסלול
610
מיליון ש"ח
2.38%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.38% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.5 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
בדמי ניהול של 0.54% מהצבירה, על יתרה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, העלות המצטברת של דמי הניהול מגיעה ל-32,400 ש'ח – כלומר כ-1,620 ש'ח בשנה. זה נתון שכדאי להכיר לצד התשואה בפועל, כי במסלול עוקב-מדדים מה שקובע לאורך זמן זה גם הפער בין הקרן לחציון וגם מה שנשאר אחרי דמי הניהול.
מה מיוחד במסלול עוקב מדדים
המסלול מוגדר כעוקב אחרי מדדי מניות, כלומר הוא לא מנסה להכות את השוק אלא לשקף אותו. לכן ההיגיון הוא שהתשואה תהיה קרובה למדדים שהוא עוקב אחריהם, בניכוי דמי ניהול ועלויות.
דמי הניהול כאן עומדים על 0.54% מהצבירה, מול חציון קטגוריה של 0.52% על פני 223 קרנות. כלומר מבחינת מחיר, הקרן ממש קרובה לחציון של קרנות ההשתלמות.
למה יש פער מהחציון בתשואה
מתחילת 2026 הקרן רשמה 2.92%, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39% (מתוך 231 קרנות). הפער הזה נובע בין היתר מכך שהמסלול צמוד למדדי מניות ספציפיים, בעוד החציון בקטגוריה כולל גם קרנות עם תמהיל נכסים שונה לגמרי – למשל אג'ח או השקעות לא-סחירות.
הנתון החודשי עומד על 1.68%, מה שמראה שיש תנודתיות בתוך התקופה. במסלול פסיבי, החודש הבודד ומתחילת השנה משקפים בעיקר את התנהגות המדדים שהמסלול עוקב אחריהם, ולא החלטות של מנהל השקעות.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.54% |
| תשואה חודשית | 1.68% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.92% |
| נכסי המסלול | 610 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| מגדל השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות — המסלול שבעמוד הזה | 2.38% | 2.92% | 0.54% |
שאלות ותשובות
מה המשמעות של 'מסלול עוקב מדדי מניות'?
המסלול מנסה לשקף את הביצועים של מדדי מניות ולא לבחור מניות בצורה אקטיבית. לכן התשואה שלו נגזרת מהתנהגות המדדים שהוא עוקב אחריהם, בניכוי דמי הניהול.
האם דמי הניהול כאן גבוהים או נמוכים?
דמי הניהול עומדים על 0.54% מהצבירה, כשחציון הקטגוריה הוא 0.52% על פני 223 קרנות. כלומר הם ממש קרובים לחציון, לא חריגים לשום כיוון.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. כדאי לבדוק לאילו מדדים בדיוק המסלול צמוד, איך זה משתלב עם שאר החיסכון הפנסיוני שלך, ולהשוות דמי ניהול ותשואות מול מסלולים עוקבי-מדדים אחרים בקטגוריית קרנות ההשתלמות.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון הקטגוריה חושב על בסיס 231 קרנות השתלמות לתשואה מתחילת השנה ו-223 קרנות לדמי הניהול. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על יתרה קבועה של 300,000 ש'ח ב-0.54% לשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05