פיננסים אישיים

מגדל השתלמות מניות סחיר — דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.51% מהצבירה, נמוכים מעט מחציון הקטגוריה שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן אוגוסט 2026

התשובה בקצרה

0.51%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.51% מהצבירה, נמוכים מעט מחציון הקטגוריה שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה במגדל השתלמות מניות סחיר · נכסי המסלול 851 מיליון ש"ח

המסלול מציג תשואה של 9.6% מתחילת 2026, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%. במקביל דמי הניהול קרובים מאוד לחציון הקטגוריה, כך שהפער העיקרי נמצא בצד הביצועים ולא בעלות.

דמי ניהול

0.51%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

9.6%

יוני 2026

נכסי המסלול

851

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

מגדל השתלמות מניות סחיר9.6%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול רשם 9.6% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

9.09%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 9.09% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-5.21 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש״ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.51% מסתכמים בעלות של כ-30,600 ש״ח. זהו הסכום שיורד מהחיסכון בגין דמי הניהול בלבד, ללא קשר לתשואה שתירשם בפועל בשנים הבאות.

מה מיוחד במסלול הזה

מדובר במסלול מנייתי סחיר בניהול מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע״מ, בקטגוריית קרנות ההשתלמות. נכסי המסלול עומדים על 851 מיליון ש״ח נכון ליוני 2026.

התשואה מתחילת השנה עומדת על 9.6%, לעומת חציון של 4.39% ב-231 מסלולים בקטגוריה. עם זאת, התשואה החודשית האחרונה שלילית ועומדת על 8.94%- , מה שממחיש את התנודתיות שמאפיינת מסלול מנייתי.

עלות דמי הניהול לאורך זמן

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.51% מהצבירה, קרוב מאוד לחציון הקטגוריה שעומד על 0.52% (מתוך 223 מסלולים).

בהמחשה של צבירה קבועה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה, מדובר בעלות מצטברת של 30,600 ש״ח, או כ-1,530 ש״ח בשנה בממוצע.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.51%
תשואה חודשית -8.94%
תשואה מתחילת השנה 9.6%
נכסי המסלול 851 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מגדל השתלמות מניות סחיר — המסלול שבעמוד הזה 9.09% 9.6% 0.51%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין תשואה מתחילת השנה לתשואה חודשית?

תשואה מתחילת השנה מסכמת את מה שקרה מינואר ועד יוני 2026 — כאן 9.6%. תשואה חודשית מתייחסת לחודש האחרון בלבד, שהיה שלילי ועמד על 8.94%-. מסלול מנייתי מתנדנד יותר, ולכן חודש בודד לא מייצג את התמונה השנתית.

למה משווים לחציון ולא לממוצע?

החציון הוא המסלול שנמצא באמצע כשמסדרים את כולם לפי ביצועים. הוא פחות מושפע ממסלולים קיצוניים בקצוות. בקטגוריה כאן החציון של התשואה מתחילת השנה עומד על 4.39%, והחציון של דמי הניהול על 0.52%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.51%) ואת התשואה (9.6% מתחילת השנה) למסלולים דומים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, לבדוק את רמת הסיכון שמתאימה לכם — מדובר במסלול מנייתי עם תנודתיות — ולוודא שאופק ההשקעה שלכם מתאים לכך. את ההחלטה נכון לקבל מול בעל רישיון שמכיר את התיק המלא שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. החציונים חושבו על פני מסלולי קרנות ההשתלמות בקטגוריה (223 מסלולים לדמי ניהול, 231 לתשואה מתחילת השנה). עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח ודמי ניהול של 0.51% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05