0.54%
דמי הניהול במסלול עומדים על 0.54% מהצבירה, מעט מעל חציון קטגוריית קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.
המסלול גובה קצת יותר מהחציון בענף, ומתחילת השנה מציג תשואה שלילית של -1.37% מול חציון חיובי של 4.39%. בטווחים הארוכים יותר התמונה נראית אחרת: 9.1% בשלוש שנים ו-8.5% בחמש שנים.
דמי ניהול
0.54%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
-1.37%
יוני 2026
נכסי המסלול
318
מיליון ש"ח
-1.91%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך -1.91% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-5.79 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.54% מצטברים לכ-32,400 ש"ח. זה מספר שכדאי להכיר לפני שמסתכלים על התשואה, כי דמי הניהול נגבים בכל שנה בלי קשר לביצועים. הפער השלילי מול החציון מתחילת השנה בולט, אבל התשואות ב-3 ו-5 שנים (9.1% ו-8.5%) מציגות תמונה רחבה יותר.
מה מיוחד במסלול הזה
המסלול מוגדר כעוקב מדדים גמיש, כלומר הוא מנסה לעקוב אחרי מדדים בשוק ההון במקום ניהול אקטיבי. נכסי המסלול מסתכמים ב-318 מיליון ש"ח, נתון קטן יחסית בהשוואה למסלולים גדולים בענף.
דמי הניהול עומדים על 0.54% מהצבירה, מעט מעל חציון קטגוריית קרנות ההשתלמות (0.52%, מתוך 223 מסלולים שנמדדו).
תשואות: לטווח קצר מול טווח ארוך
מתחילת שנת 2026 המסלול מציג תשואה של -1.37%, בעוד חציון הקטגוריה עומד על 4.39% (מתוך 231 מסלולים). זה פער משמעותי בטווח הקצר.
בטווחים ארוכים יותר, המסלול מציג 9.1% בשלוש שנים ו-8.5% בחמש שנים. תשואה חודשית אחרונה עמדה על 4.72%. חשוב לזכור שביצועי עבר אינם מבטיחים ביצועים עתידיים.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.54% |
| תשואה חודשית | 4.72% |
| תשואה מתחילת השנה | -1.37% |
| תשואה שלוש שנים | 9.1% |
| תשואה חמש שנים | 8.5% |
| נכסי המסלול | 318 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| מגדל השתלמות מסלול עוקב מדדים – גמיש — המסלול שבעמוד הזה | -1.91% | -1.37% | 0.54% |
שאלות ותשובות
למה התשואה מתחילת השנה שלילית בעוד החציון חיובי?
המסלול עוקב מדדים, כך שהתשואה שלו תלויה בהרכב המדדים שהוא עוקב אחריהם. יכול להיות שההרכב הספציפי חשוף לשווקים שירדו יותר מהממוצע בקטגוריה השנה. הנתון מתייחס ליוני 2026 בלבד.
מה משמעות דמי ניהול של 0.54% לאורך זמן?
על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול השנתיים (1,620 ש"ח) מצטברים לכ-32,400 ש"ח. זה חישוב מקורב שלא כולל שינויים בצבירה או בדמי הניהול.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. כדאי להשוות את דמי הניהול (0.54%) לחציון בענף (0.52%), לבדוק את התשואות ב-3 ו-5 שנים מול מסלולים דומים, ולוודא שהמדדים שהמסלול עוקב מתאימים לרמת הסיכון שנוחה לכם. גם גודל המסלול (318 מיליון ש"ח) שווה תשומת לב.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), נדלו ב-5 באוגוסט 2026, ומתייחסים לחודש יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב מתוך 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה מתוך 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ודמי ניהול של 0.54% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05